Talking to the Moon: Europe opracowuje plan księżycowego satelity

Talking to the Moon: Europe opracowuje plan księżycowego satelity

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przedstawiła w czwartek wizję umieszczenia satelitów na orbicie Księżyca, co ułatwiłoby przyszłe misje do najbliższych sąsiadów Ziemi.

Zgodnie z planem, nazwanym „Światło księżyca”, Europejska Agencja Kosmiczna będzie świadczyć usługi komunikacyjne i nawigacyjne każdemu krajowi, który chce przeprowadzić misje eksploracji Księżyca.

Opierając się na usługach świadczonych przez orbitę księżycową, agencje kosmiczne będą mogły projektować statki do lądowania na Księżycu bez konieczności posiadania kłopotliwego sprzętu komunikacyjnego i nawigacyjnego na pokładzie. To zwolni miejsce na transport innych ładunków, sprawiając, że każdy start będzie bardziej opłacalny – powiedział Paul Verhoef, dyrektor nawigacji w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Projekt opiera się na jednym z atutów agencji: wystrzeleniu satelitów w celu świadczenia usług na rzecz osób trzecich. Europejska Agencja Kosmiczna dysponuje flotą satelitów obserwacyjnych na orbicie okołoziemskiej, które dostarczają dane o pogodzie, klimacie i inne dane dla przedsiębiorstw publicznych i komercyjnych.

Posiada również szereg satelitów nawigacyjnych, znanych jako Galileo, które zapewniają globalne dane o wysokiej rozdzielczości, które mogą konkurować z GPS w Stanach Zjednoczonych.

Ale podkreśla również słabość Europejskiej Agencji: w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, Chin czy Indii, Europejskiej Agencji Kosmicznej brakuje własnych ambitnych programów eksploracji Księżyca. Zamiast tego Europejska Agencja Kosmiczna ma nadzieję, że we współpracy z NASA zbuduje „księżycową bramę”, która będzie platformą startową dla przyszłych misji księżycowych.

Propozycja przedstawiona w czwartek przez Europejską Agencję Kosmiczną miała przewidywać, że dwie międzynarodowe federacje opracują sposoby zbudowania niezawodnej i dedykowanej usługi łączności i nawigacji satelitarnej.

Pierwszy satelita o nazwie „Lunar Pathfinder” będzie działał w 2024 roku.

David Parker, dyrektor ds. Eksploracji ludzi i robotów w Europejskiej Agencji Kosmicznej, powiedział, że państwa członkowskie agencji otrzymają formalną propozycję utworzenia konstelacji w przyszłym roku.

Powiedział: „Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, może rozpocząć się w pełni na początku 2023 r., Aby zapewnić, że będzie działał w ciągu czterech lub pięciu lat”.

READ  Lokalny start-up wygrywa bezpłatny wynajem powierzchni biurowej w centrum miasta na dwa lata

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *