Tajne wideo przedstawiające domniemane nadużycia w rzeźni w Kolumbii Brytyjskiej

Tajne wideo przedstawiające domniemane nadużycia w rzeźni w Kolumbii Brytyjskiej


Ostrzeżenie: szczegóły i obrazy związane z tą historią mogą być niepokojące dla niektórych czytelników i widzów.

Rzeźnia w Crystal Columbia jest badana pod kątem rzekomego okrucieństwa wobec zwierząt, po opublikowaniu wideo uzyskanego przez krajową grupę rzeczników zwierząt.

Środa, zwierzęca sprawiedliwość Złożył skargę prawną przeciwko Meadow Valley Meats, twierdząc, że pracownicy zakładu „mocno uderzali i kopali” krowy, owce i kozy, zanim zawieźli zwierzęta na rzeź.

„Otrzymaliśmy anonimowo pocztą przerażające nagranie, które wydaje się być zrobione w Meadow Valley Mets” – powiedział Camille Labchuk, prawnik i dyrektor wykonawczy organizacji. Przedstawia robotników kopiących i bijących zwierzęta różnymi narzędziami.

Lapchuk mówi, że wideo zostało nagrane późnym latem zeszłego roku i wysłane do jej organizacji na początku tego miesiąca.

Mówi również, że wydaje się, że materiał filmowy został nakręcony w różnych częściach obiektu. W jednym miejscu owce są zaganiane do małego strumienia i wielokrotnie bite wiosłem. Wygląda na to, że robotnicy chwytają ich za karki i rzucają na ziemię.

Potajemnie nakręcony film pokazuje również krowy uderzane kijem i uderzane w twarz elektronicznym uchwytem.

„Widzieliśmy wiele działań w Meadow Valley Meats, które są bardzo niepokojące i wydają się być nielegalne. Przepisy dotyczące uboju są bardzo, bardzo jasne i uważamy, że istnieją wyraźne naruszenia, które zostały nagrane na taśmie” – powiedział Lapchuk.

Labchuk i jej zespół przesłali swoje dokumenty prawne do BC SPCA, BC Department of Agriculture and Food oraz Canadian Food Inspection Agency. Grupa powołuje się nie tylko na dowody znęcania się nad zwierzętami, ale także na niewłaściwe techniki uboju, które mogą naruszać kanadyjskie przepisy regulujące rzeźnie.

„W rzeźni zwierzę musi być nieprzytomne i niewrażliwe na ból, zanim je rozetną” – powiedziała Labchuk ze swojego biura w Toronto. „Ale to, co pokazuje materiał filmowy, to wiele przykładów krów, kóz i owiec, które zostały niewłaściwie ogłuszone, a następnie wydawały się wykazywać oznaki świadomości podczas lub po cięciu”.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Rzeźnie mogą posiadać licencje federalne lub prowincjonalne w Kanadzie, ponieważ Meadow Valley Meats podlega systemowi licencjonowania BC.

Istnieją jednak przepisy chroniące zwierzęta gospodarskie ustawodawstwo prowincjonalne Zwykle są odpowiedzialni za ochronę osób w gospodarstwach i Ustawodawstwo federalne Kierować postępowaniem z nimi podczas transportu i uboju.

Posiadacze licencji rzeźni są zobowiązani do zapewnienia, że ​​obchodzenie się ze zwierzętami przeznaczonymi do spożycia nie spowoduje „możliwych do uniknięcia obrażeń lub śmierci” i nie mogą podlegać „żadnym warunkom, które mogą powodować cierpienie”.

Inna zasada wynikająca z przepisów federalnych stanowi, że zwierząt nie można bić „biczem, uderzeniem ani czymkolwiek”, chyba że powoduje to utratę przytomności przed śmiercią.

„Widzimy, jak zwierzęta są brutalnie traktowane na różne sposoby, w tym przy użyciu elektrycznych pałeczek, czego przepisy są dość jasne, że nie wolno tego robić w czasie uboju” – powiedział Lapchuk.

Meadow Valley Meats mówi na swojej stronie internetowej, że „ Największy procesor BC Z wołowiny, cielęciny, jagnięciny i kozy”.

Ale firma już wcześniej miała problemy. W 2015 roku, kiedy nazywała się Pitt Meadow Meats, przyznała się do sprzedaży mięsa skażonego bakterią E. coli. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​firma przyznała się do sprzedaży ponad 1000 kilogramów mięsa przed zapoznaniem się z wynikami rutynowych badań.

Wszystkie produkty były halal i dystrybuowane do różnych lokalizacji w Metro Vancouver. Nikt nie zachorował, ale uzgodnione zestawienie faktów mówiło, że kierownik fabryki świadomie zdecydował Nie pamięta skażonej wołowiny.

Firma ma również powiązania z dwoma mężczyznami w centrum jednego z największych przypadków znęcania się nad zwierzętami hodowlanymi w Kanadzie. Jeff Koyman i jego brat Ken są wymienieni jako dyrektorzy Meadow Valley Meats.

Mężczyźni zostali ukarani grzywną w wysokości setek tysięcy dolarów po ujawnieniu tajnej operacji żądła przez Mercy for Animals Okrucieństwo wobec zwierząt na ich farmie mlecznej.

W 2014 roku członek organizacji non-profit działał pod przykrywką w Chilliwack Cattle Sales Ltd. i odkrył coś, co zostało opisane jako „przerażające znęcanie się nad zwierzętami”.

READ  Czy uważasz, że masz wystarczająco dużo informacji, aby samodzielnie poradzić sobie ze środkami ostrożności związanymi z COVID-19? - głosuj

Notatki i filmy nagrane na farmie mlecznej między 30 kwietnia a 30 maja opisują kilka domniemanych przypadków znęcania się nad zwierzętami, w tym używanie łańcuchów, patyków, grabi i innych przedmiotów do bicia i bicia krów.

Hodowcy bydła mlecznego ostatecznie przyznali się do znęcania się nad zwierzętami, a kilku ich pracowników zostało skazanych na kary więzienia za powodowanie cierpienia zwierząt w miejscu, które nadal uważa się za Orzeczenie historyczne.

Kiedy CTV News odwiedziło rzeźnię w Meadow Valley, mężczyzna, który przedstawił się jako kierownik fabryki, powiedział, że jest „nieświadomy” jakichkolwiek zarzutów dotyczących nadużyć lub wykroczeń. Zamiast dalej rozwijać, powiedział, że ktoś z firmy skontaktuje się z komentarzem.

W pisemnym oświadczeniu firma poinformowała, że ​​została powiadomiona, że ​​„potajemnie uzyskane wideo” zostało przesłane do Kanadyjskiej Agencji Kontroli Żywności (CFIA), BC Meat Inspection i BC SPCA.

„Kanadyjska Agencja Kontroli Żywności i BC Meat Inspection przeglądają materiał filmowy. Poczekamy na wiadomość od nich, czy konieczne będzie podjęcie jakichkolwiek działań w naszym zakładzie, i w pełni współpracujemy w tym dochodzeniu” – powiedziała firma.

W kwestii wyboru biorą udział wiodący eksperci w dziedzinie opieki nad zwierzętami. Donalda Brooma z University of Cambridge w Wielkiej Brytanii i jest autorem setek artykułów naukowych i wielu książek na temat oceny zachowania i etyki zwierząt w odniesieniu do wykorzystywania zwierząt.

„Niektóre z tych praktyk nie są poprawne, przeszkadzały i nie powinny były tego robić” – powiedział Broome ze swojego domu w Cambridge.

Po przejrzeniu materiału filmowego Broome sporządził listę, w której podkreślił swoje obawy, przy czym „metody przetwarzania” i „projekt obiektu” to dwie główne kwestie, które jego zdaniem wymagają dalszej analizy.

„Są one podnoszone przez wełnę i skórę i unoszone w powietrze, a to jest coś, czego nigdy nie powinno się robić, ponieważ byłoby to bardzo bolesne” – powiedział. „Mamy zestaw procedur, które nie tylko spowodują ból, ale będą przerażające”.

Jeśli chodzi o sposób uboju zwierząt, Broom zwraca uwagę, że nie wszystkie techniki personelu były nieodpowiednie. Mówi jednak, że sposób, w jaki obiekt został zaprojektowany, utrudnia osiągnięcie bardziej humanitarnego uboju.

READ  Fragmenty nominacji Trumpa i Trumpa Jr. W nowojorskim dochodzeniu w sprawie oszustwa Trump Jr. dystansuje się od finansów Trump Org

„Dobrostan zwierzęcia trwa co najmniej do momentu utraty przytomności tuż przed śmiercią, a my musimy maksymalizować dobrostan w każdej sytuacji życiowej”.

Muira Harrisa i innych Ekspert o międzynarodowej renomieuważa również, że dochodzenie zewnętrzne jest uzasadnione.

„Zwierzęta były odpychane i uderzane w twarz wiosłem, co nie powinno się było zdarzyć.

Harris, który zrobił doktorat na Uniwersytecie Saskatchewan i spędził dziesięciolecia jako badacz behawioru zwierząt, jest często proszony o przegląd praktyk hodowlanych, w tym praktyk stosowanych w rzeźniach.

Jej analiza nagrań wideo dotyczy sposobu transportu zwierząt, układu obiektu i rodzaju używanego sprzętu. Kwestionuje również, jak dobrze wyszkoleni są pracownicy i czy są w pełni świadomi wytycznych dotyczących rzeźni.

Innym zmartwieniem Harrisa jest część filmu pokazującego coś, co wydaje się być owcą, niezdolną do chodzenia, ciągniętą z zagrody do sań rzeźnych.

„Jeśli owca jest chora i niekoniecznie wiesz, co jest nie tak, nie chcesz, aby trafiła do łańcucha pokarmowego” – powiedziała. „Z humanitarnego punktu widzenia nie powinieneś już przenosić tego zwierzęcia ani pozwalać mu przejść przez proces uboju”.

the BC SPCA Recenzuje również wideo. W pisemnym oświadczeniu agencja potwierdziła, że ​​otrzymała skargę prawną od Animal Justice i „podobnie jak w przypadku wszystkich otrzymanych skarg” jest „zobowiązana do przeprowadzenia pełnego dochodzenia”.

Minister Rolnictwa i Żywności Kolumbii Brytyjskiej, Pam Alexis, powiedziała, że ​​jej personel również otrzymał wiadomość wraz z „tysiącami godzin wideo z monitoringu”.

„Przyjrzymy się tej sytuacji”, powiedziała również w pisemnym oświadczeniu, ponieważ „wiemy, że dobrostan zwierząt jest przedmiotem zainteresowania opinii publicznej”.

Następnie dodała: „Większość rolników i ranczerów w Kolumbii Brytyjskiej jest pasjonatem swoich zwierząt i traktuje je z szacunkiem i troską, a my nie spodziewalibyśmy się niczego innego”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *