Szwecja pokonała Australię i zdobyła kolejny brązowy medal na mistrzostwach świata kobiet

Brisbane, Australia (AP) – Nikt nie pokona Szwecji po przegranej w półfinale Pucharu Świata kobiet. Nawet gospodarze turnieju.

Szwedzi rozszerzyli swój doskonały rekord występów na trzecim miejscu w Pucharze Świata do czterech, a Fridolina Rulfo i Kosovare Aslani strzelili w sobotę w klinicznym zwycięstwie 2: 0 nad Australią.

„To wspaniałe uczucie. Od pierwszej minuty pokazaliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem” – powiedział Rolfo. Zasłużyliśmy na ten medal”.

To był rozczarowujący finisz dla Matyldy, która urzekła swój kraj, docierając po raz pierwszy do półfinału.

Turniej współorganizowany przez Australię i Nową Zelandię ustanowił rekordy frekwencji, a dwa z australijskich meczów stały się najczęściej oglądanymi programami w lokalnej telewizji komercyjnej od 20 lat.

Gdy Opera w Sydney została oświetlona w australijskiej zieleni i złocie, a fani gromadzili się w strefach kibica, aby oglądać ją na gigantycznych ekranach w miastach w całym kraju, wciąż istniała nadzieja na jakiś medal dla Matildas.

Ostatecznie skończyło się na przegranej z drużynami z 3. i 4. miejsca na świecie, mimo że gwiazdorski napastnik Sam Kerr wrócił do wyjściowego składu.

„Chcieliśmy wygrać, chcieliśmy zdobyć trochę sprzętu do domu” – powiedział Kerr.

„Nie udało nam się tego dziś zrobić, ale mamy nadzieję, że możemy inspirować ludzi przez wiele lat”.

Mistrzowie Europy, Anglia i Hiszpania, spotkają się w finale w Sydney w niedzielę, a zwycięstwo Szwecji oznacza, że ​​kraje europejskie zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Szwedzka drużyna narodowa wygrała wszystkie trzy mecze grupowe, a następnie dwukrotnie wyeliminowała broniącego tytułu, drużynę amerykańską, w rzutach karnych w 1/8 finału, aw ćwierćfinale pokonała Japonię.

Pozostając zorganizowanym i wykorzystując dziury w obronie, Szwecja dominowała przez większą część meczu z Australią.

Rolfo wykorzystał rzut karny niskim strzałem lewą nogą w 30. minucie po tym, jak australijska obrończyni Claire Hunt została ukarana za kontrolę VAR przechwytu Stiny Plakstenius.

READ  DeSantis przedstawia w przyszłym tygodniu nową propozycję energetyczną w kraju naftowym

Aslani strzelił gola w odpowiednim momencie, kończąc szwedzki kontratak z dystansu w 62. minucie, przypieczętowując zwycięstwo.

Bramkarz Zisera Mosović zachował kolejne czyste konto w niezwykłym turnieju dla Szwecji, blokując strzał Kerra prawą nogą w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie i powtórnie zatrzymując strzał Claire Polkenhorn z przodu w 70. minucie.

– To ulga i wspaniałe uczucie po ostatnim gwizdku – powiedział trener reprezentacji Szwecji Peter Gerhardsson.

Kerr przegapił zwycięstwa Australii nad Irlandią i Kanadą i przeszkodziła mu porażka z Nigerią w fazie grupowej po kontuzji mięśnia łydki w przeddzień turnieju. Zrobiła niepewny, późny powrót w 1/8 finału po zwycięstwie nad Danią i weszła jako rezerwowa w drugiej połowie w dramatycznym zwycięstwie rzutów karnych nad Francją w ćwierćfinale. Zaczęła sobotę w niezmienionym składzie Australii po środowej porażce 3: 1 w półfinale z Anglią.

Kerr zraniła się w prawą nogę podczas wślizgu w 75. minucie i została zdjęta z boiska w celu szybkiego leczenia, ale wróciła, by kontynuować grę.

Porażka 2:1 z Hiszpanią w Auckland sprawiła, że ​​Szwecja znalazła się na znajomym terytorium. Szwedzka drużyna, wicemistrzostwo z 2003 roku, pokonała Niemcy w 1991, Francję w 2011 i Anglię cztery lata temu w swoich poprzednich meczach o brązowy medal. Ich piąte miejsce na podium ustępuje jedynie czterokrotnym zwyciężczyniom Stanów Zjednoczonych pod względem sukcesu Pucharu Świata Kobiet. Szwedzi przywieźli też do domu srebrne medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i Rio de Janeiro w 2016 roku.

Kiedy szwedzka drużyna ukłoniła się przed swoimi grupami fanów, liczącymi około 50 000 osób, Matilda uściskała się, aby podziękować.

Premier Australii Anthony Albanese był jednym z urzędników na podium, aby wręczyć zwycięzcom brązowe medale. A potem sympatyzował z Matyldą w terenie.

„Szkoda, że ​​to już koniec. To były najlepsze cztery tygodnie w naszej karierze,” powiedziała Kerr o pierwszym Pucharze Świata Kobiet, który odbył się na półkuli południowej. „Dobrze było zeskoczyć z haju. Ale musimy myśleć i myśleć o tym, jakie to niesamowite.

READ  Biden krytykuje prawo wyborcze stanów republikańskich jako „nieamerykańskie” | Wiadomości wyborcze

„Nigdy wcześniej nie byliśmy na czwartym miejscu. Chociaż jest to rozczarowujące (teraz), wrócimy do tego za kilka tygodni i będziemy naprawdę dumni z tego, co osiągnęliśmy”.