Sześcionożny spaniel przechodzi operację usunięcia dodatkowych kończyn i przystosowuje się do życia na czterech łapach

Sześcionożny spaniel przechodzi operację usunięcia dodatkowych kończyn i przystosowuje się do życia na czterech łapach

Londyn (AFP) – A spaniel Urodziła się z sześcioma nogami i została znaleziona porzucona na parkingu supermarketu. Teraz jest jak inne psy po chirurgicznym usunięciu dodatkowych kończyn.

Ariel, nazwana na cześć postaci z „Małej Syrenki”, ponieważ dodatkowy wyrostek z łapami na końcu przypomina płetwę, biegała w sobotę po trawie przed szpitalem weterynaryjnym, przygotowując się do życia na czterech nogach.

„Ma się świetnie” – powiedziała Vicki Black, dyrektor szpitala Langford Vets Small Animal Hospital, gdzie w czwartek przeszła operację.

We wrześniu w centrum Pembroke w Walii znaleziono psa z wieloma wadami wrodzonymi. Organizacja Greenacres Rescue przyjęła ją i zebrała pieniądze na operację.

Black powiedział, że szpital będący częścią Uniwersytetu w Bristolu nigdy nie widział psa o sześciu nogach ani nie przeprowadzał takiej operacji.

„Ariel była małym, skomplikowanym psem” – powiedział Black. „Jesteśmy ośrodkiem zaangażowanym w uczenie się przez całe życie i jesteśmy dumni z tworzenia i traktowania zwierząt domowych takich jak Ariel”.

Dodatkowe nogi wystawały z prawych pleców i wydawały się bezużyteczne, zwisając wzdłuż jej kołyszącego się ogona, gdy na nagraniu wideo nakręconym przed operacją chodziła nieco niezdarnie.

W sobotę wychodząc ze szpitala wyszła na trawę przed szpitalem z projektem latającego psa, przyłożyła nos do ziemi i pociągnęła za smycz. Tak jak każdy inny pies.

READ  Biden nie może uniknąć protestów w związku ze swoim poparciem dla Izraela

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *