Spędziłem 9 miesięcy podróżując po świecie. Świetnie się bawiłem, ale nigdy więcej tego nie zrobię.

Spędziłem 9 miesięcy podróżując po świecie.  Świetnie się bawiłem, ale nigdy więcej tego nie zrobię.
  • Spędziłem dziewięć miesięcy Podróżować przez światNie zrobiłbym tego ponownie, mimo że świetnie się bawiłem.

  • Ponieważ miałem napięty budżet, często odrzucałem wspaniałe atrakcje, aby zaoszczędzić pieniądze.

  • Ja też się starałem Poznaj prawdziwych przyjaciół Brakowało mi przestrzeni, w której mógłbym się połączyć ze sobą.

kiedy byłem Praca na odległość W 2021 roku spakowaliśmy się z przyjacielem i udaliśmy się do 22 krajów w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Chociaż były to jedne z najlepszych dni w moim życiu, szybko przekonałem się, że wiele filmów, które widziałem w mediach społecznościowych, wychwalających podróże na pełen etat, nie zawsze pokazywało wady takiego stylu życia.

Coraz więcej ludzi staje się Cyfrowi nomadzi – Kraje takie jak Włochy nawet to mają Wdrażanie konkretnych wiz Dla pracowników zdalnych. Jednak w ciągu dziewięciu miesięcy spędzonych za granicą nauczyłam się, że mój styl życia nie jest taki, jaki powinien być.

Właśnie dlatego nigdy więcej nie będę podróżować w pełnym wymiarze godzin.

Podczas pełnych podróży stale poszukuję miejsc i doświadczeń, w których czuję się jak w domu.

W pewnym sensie miło było poczuć się jak mieszkaniec nowego miasta. Jednak kiedy wróciłem do domu i wziąłem krótsze wakacje, zacząłem doceniać odwiedzane miejsca ze względu na ich różnice, zamiast próbować znaleźć coś, co przypominałoby mi dom.

Obecnie lubię mieć bazę w domu. Krótkie wyjazdy pomagają mi przełamać monotonię życia, nie rezygnując przy tym z domowego komfortu.

Dasha i jej chłopak siedzą przy stole nakrytym do herbaty.  Jest tam trzypoziomowy talerz z ciastami i dwoma czajnikami.

Często musiałam sobie przypominać, że to nie są wakacje, które nie mają końca.Dasza Kaufman

Kiedy byłem w pełnym wymiarze czasu w podróży, byłem w drodze Ścisły budżet. Albo opróżniałem portfel, albo jadłem tanie jedzenie, aby zachować jakieś bezpieczeństwo finansowe w drodze.

READ  Twój horoskop dzienny: 18 września

Odmówiłam sobie pójścia do każdego muzeum, na które chciałam, i kupiłam tanie posiłki na kolację, zamiast delektować się lokalną kuchnią, na którą prawdopodobnie nie pozwalał mi budżet.

Momenty, w których popełniłem błędy w wydatkach, to momenty, w których zapominam, że to nie są niekończące się wakacje, ale raczej moja nowa codzienność.

Przez pierwsze dwa tygodnie naszej podróży chciałem pojechać do obu Restauracje, których musisz spróbować w Paryżu. Szybko jednak zdałem sobie sprawę, że odbyło się to kosztem ustalenia ścisłego budżetu dziennego na pozostałą część trzech tygodni, kiedy tam byliśmy.

Oczywiście, ostatecznie było warto Oszczędzać pieniądze Mogę więc podróżować przez dziewięć miesięcy. Jednak teraz, gdy robię kilka krótkich wycieczek w roku, mam większą elastyczność, dzięki czemu mogę sprawić, by było tak, jak chcę.

Myślę, że tym, czego najbardziej pragną podróżnicy, jest społeczność. Kiedy podróżowałem, naprawdę trudno było znaleźć takich samych przyjaciół, jakich miałem w domu.

Kiedy spotykałem przyjaciół za granicą, często trwało to krótko. Odkryłem, że wiele osób, które podróżują w pełnym wymiarze godzin, przebywało w mieście tylko przez kilka dni. Nawet gdy znalazłam osobę, z którą nawiązałam więź, trudno było utrzymać przyjaźń na odległość.

Pełnoetatowe podróżowanie zniszczyło także wiele moich przyjaźni w domu, ponieważ wydawało się, że nauczyli się żyć beze mnie.

Kiedy wróciłem do domu, poczułem, że nie mamy ze sobą już tak wiele wspólnego jak kiedyś. Zajęło mi kilka miesięcy, zanim moje przyjaźnie wróciły do ​​stanu sprzed mojego wyjazdu.

Po lewej stronie znajduje się lustro, na które nałożony jest obraz dłoni mieszającej drinka na siedzeniu przy oknie samolotu.  Po prawej stronie drewniana mapa z pinezkami.Po lewej stronie znajduje się lustro, na które nałożony jest obraz dłoni mieszającej drinka na siedzeniu przy oknie samolotu.  Po prawej stronie drewniana mapa z pinezkami.

Po powrocie do domu udało mi się stworzyć przestrzeń inspirowaną moją miłością do podróży.Dasza Kaufman

Podczas podróży w ciągu dziewięciu miesięcy zatrzymałem się w 25 różnych miejscach. Chociaż wspaniale było zobaczyć tak wiele nowych miejsc, brakowało mi przestrzeni, którą mógłbym nazwać własną.

READ  Meghan Markle, popularność księcia Harry'ego w USA spada: „To nie jest to, czym było kiedyś”

Po spędzeniu tylu nocy w rodzinie, która nie była moją własną, miałem nieopisane uczucie powrotu do domu. Tak naprawdę, kiedy wróciłem, udało mi się stworzyć przestrzeń inspirowaną miejscami, w których byłem.

Myślę, że podróże to coś, co każdy powinien traktować priorytetowo, ale są sposoby na poznanie świata, które nie wymagają ciągłego podróżowania.

Obecnie planuję odbyć co najmniej cztery wyjazdy zagraniczne w roku, trwające od jednego do dwóch tygodni. Dzięki temu mogę prowadzić życie pełne podróży, nie rezygnując z wygody domu, pracy i relacji.

Przeczytaj oryginalny artykuł na temat Interesuje się handlem

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *