Niezależny producent energii z siedzibą w Wielkiej Brytanii Sonetyka Sun Power Energy, polski deweloper projektów fotowoltaicznych z siedzibą w Warszawie, zgodził się zapłacić nieujawnioną kwotę.

Sun Power Energy ma w Polsce projekt fotowoltaiczny o mocy ponad 1 GW, poinformował Sonnedix w oświadczeniu.

Polska jest drugim wejściem Sonnedix na nowy rynek w ostatnich miesiącach, po pierwszym nabyciu portfela operacyjnego o mocy 5,6 MW w Niemczech w grudniu 2021 roku. Sonnedix jest już dostępny w sześciu krajach Europy i Chile. USA i Japonii.

„Przejęcie platformy Sun Power Energy jest w pełni zgodne z naszą strategią rozwoju w Europie; pozyskujemy świetny lokalny zespół i imponujący rurociąg jako katalizator naszej ambitnej strategii rozwoju w Polsce” – powiedział Axel Thiemon, dyrektor generalny Sonnedix.

Justina Nesteruk, CEO Sun Power Energy, dołączy do Sonnedix jako Dyrektor ds. Rozwoju i Reprezentacji w Polsce.

Wraz z przejęciem polskiego Sun Power, łączne aktywa operacyjne Sonnedix oraz łączna moc projektów w fazie rozwoju i budowy na całym świecie przekraczają 6,5 GW. Global Solar IPP twierdzi, że aktywnie poszukuje nowych możliwości rozwoju poprzez przejęcie projektów operacyjnych i rozwojowych.

Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie będzie ponownie wykorzystywana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: [email protected].