Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych identyfikują ośmiu członków załogi zaginionych w katastrofie japońskiego samolotu

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych identyfikują ośmiu członków załogi zaginionych w katastrofie japońskiego samolotu

Waszyngton –

Dowództwo Operacji Specjalnych Sił Powietrznych poinformowało we wtorek, że zidentyfikowało ośmiu członków służby, którzy zaginęli w zeszłym tygodniu po katastrofie samolotu Osprey u wybrzeży Japonii, i koncentruje się na odzyskaniu wszystkich ich ciał i wraków.

CV-22B Osprey rozbił się 29 listopada podczas misji szkoleniowej. Ryboły brały udział w wielu katastrofach, w tym w Japonii, gdzie są wykorzystywane w amerykańskich i japońskich bazach wojskowych, a ostatnia z nich wzbudziła obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Siły Powietrzne poinformowały w poniedziałek, że odnaleziono szczątki sześciu z ośmiu członków załogi. Trzy z nich udało się odzyskać. Siły Powietrzne poinformowały we wtorek, że jest mało prawdopodobne, aby dwaj zaginieni członkowie załogi przeżyli i że poszukiwania ich szczątków są kontynuowane.

„Głębia żalu jest niezmierzona” – powiedział generał broni Tony Bornfend, dowódca Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych, w oświadczeniu, w którym podawano nazwiska członków załogi. „Zaszczytna służba, jaką tych ośmiu lotników oddało temu wielkiemu narodowi, nigdy nie zostanie zapomniana, ponieważ należą oni teraz do gigantów, którzy kształtują naszą historię”.

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że on i Pierwsza Dama Jill Biden są głęboko zasmuceni tą stratą.

„Jesteśmy im winni wszystko” – stwierdził Biden w oświadczeniu. „Jill i ja modlimy się za rodziny i przyjaciół, którzy stracili bliskich w tym strasznym wypadku”.

Zaginieni członkowie załogi to:

Major sił zbrojnych USAF Jeffrey T. Horniman, lat 32, z Andover w stanie Minnesota, był pilotem-instruktorem CV-22 i odpowiedzialnym oficerem szkoleniowym, przydzielony do 21. Eskadry Operacji Specjalnych 353. Skrzydła Operacji Specjalnych w bazie lotniczej Yokota w Japonii.

Major USAF Eric V. Spendlove (36 l.) z St. George w stanie Utah jest stażystą w chirurgii lotniczej i dowódcą lotu operacji medycznych przydzielonym do 1. Eskadry Operacji Specjalnych 353. Skrzydła Operacji Specjalnych w bazie lotniczej Kadena w Japonii.

READ  Ukraina domaga się „konkretnych obrażeń” rosyjskiej jednostce wojskowej w okupowanym Chersoniu

Major USAF Luke A. Unrath (34 l.) z Riverside w Kalifornii jest pilotem CV-22 i dowódcą lotu przydzielonym do 21. Eskadry Operacji Specjalnych, 353. Skrzydła Operacji Specjalnych, bazy lotniczej Yokota w Japonii.

Kapitan USAF Terrell K. Bryman (32 l.) z Pittsford w stanie Nowy Jork był pilotem CV-22 i dowódcą lotu przydzielonym do 21. Eskadry Operacji Specjalnych 353. Skrzydła Operacji Specjalnych w bazie lotniczej Yokota w Japonii.

Technologia Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. sierż. Zachary E. Lavoie (33 l.) z Oviedo na Florydzie był szefem lotu operacji medycznych przydzielonym do 1. Eskadry Operacji Specjalnych 353. Skrzydła Operacji Specjalnych w bazie lotniczej Kadena w Japonii.

Sierżant sztabowy USAF. Jake M. Turnage, lat 25, z Kennesaw w stanie Georgia, był inżynierem pokładowym przydzielonym do 21. Eskadry Operacji Specjalnych 353. Skrzydła Operacji Specjalnych w bazie lotniczej Yokota w Japonii.

Johnson, lat 32, starszy pilot Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych z Reynoldsburg w stanie Ohio, był inżynierem pokładowym przydzielonym do 21. Eskadry Operacji Specjalnych 353. Skrzydła Operacji Specjalnych w bazie lotniczej Yokota w Japonii.

Sierżant sztabowy USAF. Jacob „Jake” M. Gallier, lat 24, pochodził z Pittsfield w stanie Massachusetts. Jako pierwsze odnaleziono jego szczątki.

Premier Fumio Kishida przesłał Bidenowi list, w którym złożył najszczersze kondolencje rodzinom zaginionych i narodowi amerykańskiemu oraz dziękował im za ich zaangażowanie za granicą na rzecz pokoju i stabilności w Japonii i regionie.

Wyprodukowany w USA Osprey to samolot hybrydowy, który startuje i ląduje jak helikopter, ale może obracać swoje śmigła do przodu i latać szybciej, jak samolot w locie.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Japonia uziemiła wszystkie loty swojej floty składającej się z 14 rybołowów. Japońscy urzędnicy twierdzą, że zwrócili się do armii amerykańskiej o wznowienie lotów Osprey dopiero po zapewnieniu im bezpieczeństwa. Pentagon stwierdził, że nie złożono żadnego takiego formalnego wniosku i że wojsko amerykańskie w dalszym ciągu lata 24 samolotami MV-22, morską wersją Ospreyów, rozmieszczonych na południowej japońskiej wyspie Okinawa.

READ  Współoskarżony Trumpa zarzuca mu romans z prokurator Fanny Willis

W Tokio sekretarz prasowy Ministerstwa Obrony Akira Mogi powiedział we wtorek, że rozmieszczenie samolotów Osprey ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia obrony w południowo-zachodniej Japonii ze względu na obecne obawy dotyczące bezpieczeństwa regionalnego, przyznał jednak, że należy zająć się obawami dotyczącymi bezpieczeństwa mieszkańców, które odnowiły się po incydencie.

Moji powiedział, że japońscy urzędnicy ds. obrony badają informacje udostępnione przez Stany Zjednoczone, aby ustalić, czy reakcje wojskowe USA są odpowiednie, ale dodał, że przekazane dotychczas informacje są niewystarczające. „Potrzebujemy więcej wyjaśnień, informacji i procesu, aby to zweryfikować” – powiedział.

Części wraku zostały zebrane przez japońskie statki i przekazane armii amerykańskiej do zbadania.

Admirał Ryo Sakai, szef sztabu Morskich Sił Samoobrony, czyli japońskiej marynarki wojennej, zadeklarował ciągłe wsparcie Japonii w operacjach poszukiwawczo-wydobywczych.

——


Yamaguchi doniósł z Tokio. Dziennikarz AP Zeke Miller przekazał informacje z Waszyngtonu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *