Siedmiu irlandzkich pretendentów do boksu powalczy jutro w Polsce o miejsca w Paryżu 2024

Siedmiu irlandzkich pretendentów do boksu powalczy jutro w Polsce o miejsca w Paryżu 2024

Irlandia ma ogromną siódemkę bokserów walczących o miejsce na jutrzejszej olimpiadzie w Paryżu z dziewięcioma bokserami na Igrzyskach Europejskich w Polsce.

Po wczorajszych bohaterskich wyczynach na Nouveau Dark Arena, tego wieczoru na ring weszły trzy kolejne pretendentki, a Tina Moorhouse, Michaela Walsh i Aoife O’Rourke odniosły zwycięstwo.

Moorhouse i Walsh dołączą do Kelly Harrington, Amy Broadhurst, Dean Clancy, Jennifer Lehane i Kelyn Cassidy w ćwierćfinale, aby zapewnić sobie bilet na igrzyska.

21-letnia Moorhouse z Wicklow/Enniskerry BC zajęła pierwsze miejsce i ustanowiła standardy, odwracając szalę zwycięstwa nad ukraińską przeciwniczką Tetianą Cobb, panującą mistrzynią Europy, wygrywając 4:1 w swojej walce do 50 kg.

„Czuję się niesamowicie” – powiedział zawodnik wagi muszej. „To było naprawdę dobre i wiedziałem, że kilka tygodni temu zmierzyłem się z Tatianą, pokonała mnie 3-2 splity, musiałem kopać głęboko.

„Była bardzo twarda w tym meczu, pokonała ją w pierwszej walce, przez pierwsze dwie rundy musiałam kopać głęboko, a potem w ostatniej rundzie musiałam dać z siebie wszystko.

„To niejednoznaczna decyzja, ale jestem absolutnie zachwycony.

„To mój pierwszy raz w Elite Europeans i udowodniłem, że mogę rywalizować na tym poziomie, więc jest świetnie i jestem naprawdę szczęśliwy”.

Jej rodzina była jedną z najgłośniejszych irlandzkich grup w tłumie.

„Zdecydowanie możesz usłyszeć krzyki wszystkich, więc nawet jeśli jestem martwy, pomaga ci to popchnąć. Musisz dać im przedstawienie” – powiedział Moorhouse.

– Dobrze było to usłyszeć.

Michaela Walsh chce zostać podwójną olimpijką po imponującym zwycięstwie 5:0 w starciu do 57 kg z Aysenem Taskinem z Turcji.

„To fantastyczne uczucie, trenerzy są na miejscu pod względem taktycznym”, powiedział zawodnik wagi piórkowej Belfast/Monkstown ABC, srebrny medalista ostatnich Igrzysk Europejskich, w których brała udział Irlandia.

„Starałem się trzymać boksu najlepiej jak potrafiłem i chociaż przeszedłem do ostatniej rundy, Czar chciał trochę więcej, więc myślę, że wyszedłem i to pokazałem.

READ  Polska wybierze lokalnie wpis Vision Eurovision 2022

„Podkręciłem bieg, aby zobaczyć, co mogę zrobić, ale czuję się fantastycznie, to niesamowite być w tak wspaniałej grupie i wszyscy odbijają się od siebie.

„Słysząc o wygranej Tyny, zanim wszedłem, trochę mnie wzmocniło. Czuję się wspaniale.

„W miarę trwania zawodów występy są coraz lepsze, ale mamy najlepszych trenerów na świecie, więc będą mnie prowadzić i dawać mi taktykę, a wszystko, co mogę zrobić, to spróbować je wykonać”.

„Cieszę się chwilą i będę się tym martwić, kiedy jutro wieczorem będę na ringu, ale jestem bardzo wdzięczny za zwycięstwo, była dla mnie bardzo trudną przeciwniczką.

– To mój dzień, na szczęście.

Wreszcie, O’Rourke zwyciężył w zaciętym i napiętym starciu z panią Roscommon Cindy Nakambu, wygrywając 3-2 na kartach sędziów.

„Nie zdejmowała nogi z gazu, co zmotywowało mnie do tego, by w każdej rundzie wychodzić jeszcze silniejszym. Walka była tak intensywna, jak tylko mogła i uzyskałem wynik, na który liczyłem.

„Naprawdę musiałem kopać głęboko, byłem w pierwszej połowie pierwszej rundy i to była kwestia tego, kto chciał tego bardziej.

READ  Własność Evy Temersick. Czy dziewczyna będzie bez niczego?

„Każdy bokser tutaj chce wygrać, nie ma łatwej walki, a każdy, kto może pchnąć do przodu i podnieść rękę.

„Jestem całkowicie szczęśliwy. Nie wiem, z kim mam do czynienia, ale pójdę teraz i przywrócę i przywrócę, i wezmę rzeczy, kiedy pójdę jutro”.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *