Setki awansów wojskowych zostało wstrzymanych, ponieważ republikański senator zażądał zaprzestania polityki aborcyjnej

WASZYNGTON – Najwyżsi urzędnicy obrony oskarżają republikańskiego senatora z Alabamy. Tommy’ego Tuberville’a Od zagrażania bezpieczeństwu narodowemu Ameryki Otrzymał blisko 300 awansów wojskowychCo podnosi stawkę w sporze dotyczącym polityki aborcyjnej, który nie wykazuje oznak słabnięcia.

Tuberville zignorował krytykę i obiecał, że się nie podda. „Będziemy wypatrywać, jeśli Pentagon powie nie” – powiedział. Zakończenie polityki płatniczej W przypadku podróży, gdy członek służby przebywa poza stanem w celu aborcji lub innej opieki reprodukcyjnej.

Jest to klasyczny konflikt w Waszyngtonie, który ma skutki w całym kraju i stawia życie żołnierzy w niepewności w oczekiwaniu na to, co tradycyjnie było rutynową zgodą Senatu na ich awanse.

W obliczu narastającej frustracji sekretarze Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Armii napisali w tym tygodniu w „Washington Post” artykuł, w którym stwierdzili, że wysiłki Tuberville są nie tylko niesprawiedliwe wobec dowódców wojskowych i ich rodzin, ale „zagrażają naszemu bezpieczeństwu narodowemu”.

Zauważyli, że trzy rodzaje sił zbrojnych – armia, marynarka wojenna i korpus piechoty morskiej – nie mają dowódców zatwierdzonych przez Senat. Napisali, że misje te są realizowane bez pełnego zakresu uprawnień prawnych niezbędnych do podejmowania decyzji utrzymujących dominację militarną Stanów Zjednoczonych.

W wywiadzie dla CNN Sekretarz Marynarki Wojennej Carlos del Toro oskarżył Tuberville o „grę w rosyjską ruletkę życiem naszych żołnierzy poprzez odmowę im możliwości mianowania na te stanowiska najbardziej doświadczonych dowódców bojowych, którzy mieliby dowodzić nimi w czasie pokoju i wojny .” W czasach walki.”

Patrząc w przyszłość, obaj ministrowie stwierdzili w swoim artykule wstępnym, że przedłużająca się niepewność i polityczne spory dotyczące nominacji wojskowych „będą miały niszczycielski wpływ na siły zbrojne”.

„Generałowie i admirałowie, którzy za dziesięć lat będą dowodzić naszymi siłami, to dzisiejsi pułkownicy i kapitanowie” – napisali. „Oglądają to widowisko i mogą dojść do wniosku, że ich służba na najwyższych szczeblach naszej armii nie jest już doceniana przez członków Kongresu, a co za tym idzie, przez amerykańskie społeczeństwo”.

READ  Sesja 6 stycznia skupia się na grupach ekstremistycznych. Oto niektóre nazwiska, które możesz usłyszeć.

Tuberville poczuł się urażony trzema ministrami obrony. Powiedział, że powinni byli najpierw z nim porozmawiać, „jeśli zamierzałeś otworzyć usta w gazecie”.

Powiedział: Nie słyszałem od żadnego z nich.

Gdyby naprawdę martwili się przygotowaniami w tak niebezpiecznym dla świata momencie, „można by pomyśleć, że powiedzieliby: Trenerze, rozwiążmy to”. „Zero” – powiedział Tuberville, były trener futbolu w college’u.

Jednak starszy urzędnik wojskowy i urzędnik obrony powiedzieli, że wyżsi rangą przywódcy cywilni i starsi pracownicy umundurowani podejmowali wiele prób wykazania szkód w Tuberville.

Starszy urzędnik wojskowy zaznajomiony z poprzednimi spotkaniami z Tuberville powiedział, że pomimo poinformowania senatora o rzeczywistych i osobistych wyzwaniach, jakie stworzyła jego władza nad żołnierzami, Tuberville nie wydawał się skłonny zmienić zdania.

Tuberville powiedział, że podczas sierpniowych wakacji odwiedził sześć stanów i „nie usłyszałem od nikogo ani jednej negatywnej uwagi. Miałem pytania, ale nie miałem żadnych negatywnych komentarzy”.

Upierał się, że nie zniesie zawieszenia nominacji wojskowych do czasu, gdy Pentagon unieważni politykę wyznaczoną przez Sekretarza Obrony Lloyda Austina w październiku, po wydaniu takiego postanowienia przez Sąd Najwyższy. Skończyło się to ochroną konstytucyjną Za aborcję, która trwa już prawie 50 lat.

Powiedział, że gdy Pentagon powróci do polityki zwrotu kosztów podróży sprzed memorandum, przywódcy Demokratów będą mogli poddać pod głosowanie w Senacie dowolną alternatywną politykę, jaką chcą wdrożyć.

„Przesuń to z powrotem” – powiedział Tuberville o obecnej polityce zwrotu kosztów. „Wtedy niech napiszą, nad czym chcą głosować, a ja zaakceptuję każdą opcję. Sekwestracja jest wyłączona. Zabierajmy się do pracy”.

Oblężenie Tuberville jest wyjątkowe, ponieważ wpływa na setki nominacji i awansów wojskowych. Aby obejść tę kwestię, przywódcy Demokratów musieliby przeprowadzić głosowanie imienne w sprawie każdego z nich, co jest niepraktycznym i czasochłonnym procesem w izbie, która już ma trudności z wykonaniem swoich podstawowych zadań.

READ  Mike Pence mówi, że historia osądzi Donalda Trumpa za atak z 6 stycznia

Kilkudziesięcioletnią tradycją Senatu jest opracowywanie i zatwierdzanie nominacji wojskowych w drodze głosowania, unikając długich rozmów i poświęcając cenny czas na inne ważne kwestie.

Biuro Tuberville zauważa jednak, choć jest to niezwykłe, że prawodawcy obu partii grozili na lata zawieszeniem awansów wojskowych. To, co naprawdę jest bezprecedensowe, to to, jak długo jest związana z Tuberville.

Urzędnik Departamentu Obrony, wypowiadający się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do omawiania tej kwestii, powiedział, że Austin trzykrotnie kontaktował się z Tuberville w sprawie konfiskat, ostatni raz 18 lipca, a pracownicy Pentagonu ds. legislacyjnych w dalszym ciągu się z nim komunikują. W lipcu pracownicy Departamentu Obrony spotkali się także z pracownikami Senackiej Komisji Sił Zbrojnych, aby omówić szczegóły polityki Departamentu Obrony w zakresie zdrowia reprodukcyjnego.

Pentagon nie dostarczył jeszcze danych na temat liczby członków służby wojskowej, którzy skorzystali z nowej polityki dostępu do aborcji, powołując się na kwestie prywatności. Twierdzi, że nowa polityka była odpowiedzią na decyzję Dobbs Sądu Najwyższego, która stworzyła sytuację, w której żołnierze federalni pełniący służbę w jednym stanie mogą nie mieć dostępu do tego samego rodzaju usług reprodukcyjnych dostępnych w innych stanach.

Jeśli impas będzie się utrzymywał, do końca roku może zostać zgłoszonych nawet 650 nominacji. Jeśli jednak przywódcy Partii Republikańskiej naciskają na Tuberville, aby położył kres jego zawieszeniu, nie robią tego publicznie.

„Mam nadzieję, że rozmowy toczące się w tym tygodniu oraz rozmowy senatora Tuberville z dowództwem wojskowym doprowadzą w pewnym momencie do przełomu” – powiedział senator John Thune, republikanin nr 2 w Senacie.

Pentagon podał, że liczba awansów oczekujących na rozpatrzenie w Senacie osiągnęła 98 w Siłach Powietrznych, 91 w Armii, 86 w Marynarce Wojennej, 18 w Piechoty Morskiej i 8 w Siłach Kosmicznych.

Niektórzy Republikanie sugerują, że przywódca większości w Senacie Chuck Schumer ze stanu Nowy Jork mógłby głosować nad niektórymi ważniejszymi nominacjami. Ale Schumer odrzucił to podejście.

READ  Wirus koronowy: Kuba zaczyna szczepić dzieci do dwóch lat

„Konkluzja jest taka, że ​​jest to problem stworzony przez Republikanów i do nich należy jego rozwiązanie” – powiedział Schumer.

Senator Lindsey Graham ze stanu Kalifornia powiedział, że chciałby, aby Schumer zaplanował głosowanie w sprawie polityki zwrotów kosztów Pentagonu, ale jeśli to się nie powiedzie, a co prawie na pewno się stanie, „teraz nadszedł czas, aby przenieść tych ludzi na wyższy poziom”.

„Głosowałbym za uchyleniem tej polityki, ale nie będę wiecznie utrudniał działania wojsku” – powiedział Graham.

Senator Roger Wicker, czołowy republikanin w Senackiej Komisji ds. Służb Zbrojnych, został zapytany, czy ma jakieś zalecenia lub wskazówki dotyczące Tuberville, które mogłyby rozwiązać impas.

– Skończyły mi się pomysły – powiedział Wicker.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *