Sam Reinhart z Panthers zdobywa zwycięzcę OT nad Maple Leafs w grze 3: Dlaczego Toronto potrzebuje więcej swojego rdzenia

Florida Panthers pokonali Toronto Maple Leafs 3:2 w niedzielnej dogrywce, wygrywając mecz 3 i obejmując prowadzenie 3:0 w serii. Oto, co musisz wiedzieć:

• Sam Reinhart strzelił zwycięskiego gola po dogrywce 3:02.
  • Bramki dla Panter zdobyli także Anthony Duclair i Carter Verhaghe.
  • A bramkarz Levs, Ilya Samsonov, opuścił mecz i nie wrócił w drugiej połowie po zderzeniu z Lukiem Shenem. Josef Wall zastąpił Samsonova w siatce. Trener Leafs, Sheldon Keefe, nie miał aktualnych informacji na temat Samsonova po meczu.
  • Czwarty mecz w środę o 19:00 czasu polskiego.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Reinhart strzela zwycięzcę

W 3:02 dogrywki napastnik Panthers, Reinhart, strzelił zwycięskiego gola. Chociaż Leafs przegrywali w trzeciej tercji, był to mecz, w którym goście, którzy zobowiązali się do wymiany na własnym terytorium, nie zasłużyli na zwycięstwo. Gol Reinharta był właściwy. – Zegar

Samsonov odchodzi w drugim okresie

Kolizja na początku drugiej połowy pomiędzy obrońcą Leafs, Shane’em i Samsonowem, spowodowała, że ​​bramkarz Leafs wylądował w szatni i wypadł z gry. Z Mattem Murrayem, wcześniej uważanym za pierwszego startera Leafs, który doznał wstrząsu mózgu i nie grał od 2 kwietnia, światła stają się coraz jaśniejsze i tak już słaba pozycja Leafs.

Wall, który ostatnio rozegrał więcej meczów dla Marlies niż dla Leafs w tym sezonie w trzeciej rundzie meczu 1 przeciwko Tampa Bay Lightning, przyszedł z ulgą dla Samsonova. Szybko puścił bramkarza Anthony’ego Duclaira.

Ale potem się ustabilizował, kontrolując swoją sieć najlepiej, jak potrafił i zatrzymując 18 ze swoich 21 strzałów. Nie jest jeszcze jasne, jak bardzo Wall polegał na wejściu do playoffów. – Zegar

Liście otrzymują zaskakujący wkład, ale potrzebują więcej swojej substancji

Środkowi napastnicy Leafs, w skład których wchodzili Auston Matthews, Mitch Marner, William Nylander i John Tavares, nie trafiali do siatki w pierwszych dwóch meczach serii przeciwko Panthers. Głębocy gracze zespołu musieli przyspieszyć i tak się stało.

READ  Serena Williams jedzie na Wimbledon ze swoją trenerką, siostrą Venus, po jej rozstaniu z Muratoglu

Pierwsze dwa gole The Leafs w meczu padły od Sama Lafferty’ego, który zdobył swoją pierwszą bramkę w fazie play-off, oraz Erika Gustafssona, niedostatecznie wykorzystanego obrońcy, który dodał tylko swoją drugą bramkę w meczu play-off. David Kampf również wygrał 93 procent swoich wślizgów i był prawdopodobnie najlepszym środkowym w Leafs.

Teraz jest jasne, że brak bramek z serca zespołu jest powodem do niepokoju. Liście, które musiały wnieść wkład w swój sezon, po prostu tego nie zrobiły. W drugiej połowie Matthews, Marner i Tavares byli trzema najgorszymi zawodnikami zespołu pod względem posiadania piłki, pięć za pięć i tylko dwa strzały łącznie.

Aby Leafs w końcu dotarli do serii i uratowali swój sezon, będą potrzebować więcej graczy niż w sezonie zasadniczym. – Zegar