Sąd w Albercie wydał wyrok w sprawie obozowiska dla bezdomnych w Edmonton

Sąd w Albercie wydał wyrok w sprawie obozowiska dla bezdomnych w Edmonton

Treść artykułu

Sąd w Albercie odrzucił pozew i zaproponował wydanie nakazu przeciwko miastu Edmonton, który określałby zasady usuwania obozowisk bezdomnych.

Prawnicy Koalicji na rzecz Sprawiedliwości i Praw Człowieka zwracali się do sądu o wydanie nakazu wstrzymania w niektórych przypadkach rozbiórki obozów do czasu postawienia miasta przed sądem, być może wiele lat później. W zeszłym tygodniu miejski zespół prawny argumentował w sądzie, że nie należy dopuścić koalicji do kontynuowania działań prawnych, ponieważ nie jest ona tak naprawdę zainteresowana wynikiem.

Reklama 2

Treść artykułu

Treść artykułu

Sędzia Kings Court Jonathan Martin stanął po stronie miasta Edmonton, odrzucając wniosek o wydanie nakazu sądowego i szerszy pozew. Martin zgodził się, że grupie nie należy przyznawać „legitymacji interesu publicznego”, która umożliwiłaby koalicji reprezentowanie interesów bezdomnych w Edmonton w sądzie.

„Koalicja w rzeczywistości nie nosi żadnych cech partii realnie zainteresowanej wynikiem” – stwierdził Martin czytając swoją decyzję.

„To, że prawie 60 agencji pomocy społecznej świadczących usługi dla osób bezdomnych zdecydowało się nie podejmować działań, może wręcz przeciwnie, świadczyć o tym, że koalicja nie powinna interesować się społeczeństwem kwestią, w której ma niewielkie doświadczenie”.

Wtorkowa decyzja Martina wstrzymała postępowanie prawne, zanim mógł usłyszeć jakiekolwiek argumenty na temat reakcji miasta Edmonton na obozowiska i tego, czy narusza to konstytucyjne prawa mieszkańców Edmonton bez domów.

Stwierdził, że spory sądowe dotyczące ochrony praw mieszkańców Edmontończyków niezamieszkałych będą leżeć w interesie publicznym i rozstrzyganie będzie podlegać jurysdykcji sądów kanadyjskich. Jednak w szczególności skrytykował koalicję jako grupę, która wniosła powództwo ze względu na brak wiedzy specjalistycznej, doświadczenia i reputacji.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Pozew „zmienił miasto”

Avneesh Nanda, współradca koalicji, jest rozczarowany wynikiem i stwierdził, że prace koalicji już przyniosły efekty.

„Tysiące bezdomnych w tym mieście, którzy naszym zdaniem, jak wskazują dowody, doznały poważnej krzywdy w wyniku polityki miasta, nie staną przed sądem” – powiedział reporterom przed salą sądową.

„Wierzymy, że (pozew) zmienił miasto. Wiemy, że to, co czują ludzie bezdomni, zmieniło się w terenie i jak agencje społeczne współpracują z miastem. Miasto jest zmuszone rozliczać się z tego, co robi tysiącom bezdomnych każdego roku roku, a to nie było możliwe.” Bez wysiłków koalicji.

W zeszłym miesiącu sąd wydał tymczasowy nakaz określający zasady likwidacji ośmiu obozów uznanych za stwarzające wysokie ryzyko. Wkrótce potem miasto zaktualizowało swoją politykę dotyczącą obozowisk w obliczu wzmożonej kontroli publicznej i oczekującego przesłuchania w sprawie nakazu sądowego.

Nanda powiedział, że koalicja ma inne możliwości, takie jak apelacja. Prawnicy miasta wskazali także podczas rozprawy, że mogą dochodzić kosztów prawnych od koalicji.

Reklama 4

Treść artykułu

Prawnicy miejscy nie zostali przesłuchani. W oświadczeniu e-mail, które nie zostało przypisane konkretnej osobie, miasto oświadczyło, że szanuje decyzję sądu, zgodnie z którą bezdomność i mieszkalnictwo są priorytetami, ale postępowanie sądowe nie pomoże w znalezieniu znaczących rozwiązań.

„Chociaż cieszymy się, że sąd zgodził się z tym stanowiskiem, nasza reakcja na to postępowanie prawne w żaden sposób nie ma na celu zmniejszenia zainteresowania i zaangażowania miasta Edmonton w zapewnienie bezpieczeństwa bezdomnym mieszkańcom i dobrostanu naszych społeczności” – dodał. w oświadczeniu napisano. „Będziemy nadal wspierać agencje społeczne w ich działaniach informacyjnych” – czytamy w oświadczeniu. „Ocena i reagowanie na kempingi zgodnie z ustalonymi procedurami oraz będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby zrównoważyć bezpieczeństwo publiczne z ochroną najbardziej bezbronnych mieszkańców Edmonton .”

READ  Floryda szuka ocalałych, gdy Karolina Południowa ocenia szkody spowodowane huraganem Ian

Jeffrey Westman, doradca prawny szefa policji Dale’a McVeigha, powiedział reporterom, że koalicja jest uczciwa i szczera, ale ma pewność, że podejście policji w Edmonton (EPS) do obozów nie polega jedynie na ich zamykaniu.

„Wiele obozów pozostaje otwartych. To niebezpieczne miejsca, które stwarzają ryzyko – nie tylko dla mieszkańców, ale także dla społeczności – kończą się zamknięciem”.

Reklama 5

Treść artykułu

„Nasi funkcjonariusze każdego dnia wykonują naprawdę ciężką pracę. Bezbronni ludzie na ulicach Edmonton przeżywają bardzo trudne chwile, ale problem ten ma wiele różnych wymiarów cierpienia i musimy po prostu przyznać, że wszyscy to odczuwamy jako społeczność.

Opozycja Homeward Trust ciąży na koalicji

Na koalicję zaważyły ​​komentarze dyrektorki naczelnej Homeward Trust, Susan McGee, która sprzeciwiła się nakazowi, twierdząc, że zaszkodzi to wysiłkom w zakresie znalezienia mieszkań dla ludzi.

W swoim oświadczeniu McGee napisała, że ​​nakaz miałby niezamierzone konsekwencje dla bezdomnych, normalizację obozowisk i doprowadziłby do „erozji ukierunkowanych i adaptacyjnych wysiłków na rzecz zarządzania wpływem na społeczność i bezpieczeństwem”.

Martin w swoich decyzjach pisał, że sprzeciw Homeward Trust nie oznacza, że ​​próba koalicji w obronie bezdomnych w sądzie musi się nie udać.

„Jednakże ich sprzeciw należy wziąć pod uwagę przy ocenie wpływu tych środków na strony najbardziej bezpośrednio dotknięte, które mają odrębną perspektywę, biorąc pod uwagę ich ugruntowaną historię pracy z populacjami bezdomnymi”.

Chociaż koalicja argumentowała, że ​​inne agencje społeczne w Edmonton zostaną odwiedzione od pozwania miasta ze względu na otrzymywanie funduszy rządowych, Martin stwierdził, że sprzeciw Homeward Trust nie był związany z finansowaniem.

Miasto i policja są poddawane intensywnej kontroli publicznej w związku ze sposobem postępowania z obozami dla bezdomnych i miastami namiotowymi. W ostatnich tygodniach zlikwidowano osiem obozów uznanych za stwarzające duże ryzyko.

[email protected]

@Lorby

Treść artykułu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *