Rząd Alberty ponownie wprowadził podatek paliwowy, podnosząc ceny benzyny o dziewięć centów za litr

Rząd Alberty ponownie wprowadził podatek paliwowy, podnosząc ceny benzyny o dziewięć centów za litr

Od poniedziałku rząd Alberty podniósł ceny benzyny o dziewięć centów za litr, z czego niezadowoleni byli niektórzy kierowcy w Edmonton.

W oświadczeniu dla CTV News Edmonton prowincja stwierdziła, że ​​przez pierwsze trzy miesiące roku mieszkańcy Alberty będą w dalszym ciągu oszczędzać cztery centy na litrze benzyny i oleju napędowego, a także będą nadal korzystać z niższych kosztów paliwa w przypadku wzrostu cen ropy.

Oznacza to jednak większe koszty dla kierowców tankujących paliwo.

„Za każdym razem, gdy ceny rosną, nasze dochody spadają, a to jest trudne” – powiedział Larry Aubin w poniedziałek, tankując swój samochód w Edmonton.

Wzrost cen jest uzależniony od ceny ropy naftowej. Dzieje się tak dlatego, że cena WTI wynosi niecałe 80 dolarów za baryłkę – wynosi około 71 dolarów, ale oficjalna opozycja w Albercie nie zgadza się z terminem przywrócenia podatku paliwowego.

„Ludzie musieli ograniczyć wydatki w okresie świąt Bożego Narodzenia, aby móc kupić artykuły spożywcze, więc jest to właściwie trudny okres” – powiedziała CTV News Edmonton, krytyczka ds. energii NDP MLA, Kathleen Ganley.

Oczekuje się, że rząd przedstawi aktualne informacje na temat podatku paliwowego pod koniec marca.

READ  Jak płuco napędzane dronem uratowało życie mężczyzny z Ontario

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *