Runda Mistrzostw Świata Juniorów: Howard z USA pokonuje Czechów w rzutach karnych

Piątek to czwarty dzień Mistrzostw Świata Juniorów IIHF 2024, które odbywają się w Skandynawii i Frolundborgu w Göteborgu w Szwecji.

Mecze czwartego dnia

USA 4, Czechy 3 (SO) — Isaac Howard (Tampa Bay Lightning) strzelił pierwszego gola w meczu i decydującego gola w siódmej rundzie rzutów karnych dla niepokonanych USA w meczu grupy B na stadionie Frolondaborg.

Jacob Fowler (Montreal Canadiens) obronił 20 razy w dogrywce w swoim drugim meczu z rzędu w barwach USA (2-1-0-0), po czym w trzeciej rundzie rzutów karnych zdobył bramkę Jerry'emu Kulichowi (Buffalo Sabres).

Gabe Perreault (New York Rangers) strzelił gola w piątej rundzie strzelaniny, a Fowler zablokował Matiasa Sabovaleva (Vegas Golden Knights), doprowadzając do nagłej i śmiertelnej strzelaniny.

Stany Zjednoczone wygrały osiem z ostatnich dziewięciu meczów z Czechami na Mistrzostwach Świata Juniorów i mają bilans 14-3-1-8 oraz jeden remis w historii turnieju.

Michael Hrabal (Arizona Coyotes) obronił 30 razy dla Czech (1-0-1-1), które przegrały po dogrywce z Kanadą 3:2 w meczu o złoty medal w 2023 roku.

W Stanach Zjednoczonych zabrakło bramkarza Treya Augustine’a (Detroit Red Wings) i obrońcy Seamusa Caseya (New Jersey Devils), obaj nie grali z powodu chorób.

Howard dał USA prowadzenie 1:0, strzelając gola 2 na 1 z Frankiem Nazarem III (Chicago Blackhawks) w 1:12 pierwszej tercji.

Jacob Stankel (St. Louis Blues) szybko strzelił gola w 15:40 pierwszej kwarty i było już 1:1. Dominique Raymond wygrał wyścig do krążka za amerykańską siatką, po czym podał go Stankelowi.

Adam Parise strzelił gola po szybkim strzale z dołu lewego koła wznowieniowego i dał Czechom prowadzenie 2:1 po 6:23 drugiej tercji.

Will Smith (San Jose Sharks) strzelił gola szybkim strzałem w prawy słupek po podaniu Ryana Leonarda (Washington Capitals), co doprowadziło do remisu 2:2 w drugiej połowie o 8:04.

Ruben Sabousek podwyższył na 3:2 dla Czech, po stracie 2 do 1 po ataku Edwarda Sale’a (Seattle Kraken) o 11:47 drugiej sekundy.

READ  Była dziewczyna Tigera Woodsa, Erica Hermann, pozwała o 30 milionów dolarów

Ryan Chesley (Capitals) jednym strzałem z automatu zdobył bramkę na 3-3, po podaniu Len Hutson (Montreal Canadiens) w 14:11 drugiej kwarcie.

„Widziałem mojego partnera w defensywie (Hutsona) na ziemi, otworzył mi małą okazję poprzez kontakt i wykonał niewiarygodne podanie, a ja miałem szczęście, że go zakopałem” – powiedział Chesley.

W niedzielę każdy kraj wznowi grę w rundzie wstępnej. Stany Zjednoczone zmierzą się z pierwszą w grupie Słowacją w grupie B (6:00 ET), a Czechy ze Szwajcarią (11:00 ET).

Słowacja 8, Norwegia 4 – Servak ​​Petrovski (Minnesota Wild) i Dalibor Dvorski (St. Louis Blues) dla niepokonanej Słowacji w meczu grupy B zdobyli po dwa gole i dwie asysty.

Petr Rybcik (kwalifikujący się do draftu NHL 2024) strzelił gola i asystę, Filip Messer (Montreal Canadiens) i Maksim Strbak (Buffalo Sabres) mieli po trzy asysty, a Adam Gagan (Chicago Blackhawks) zaliczył 22 interwencje dla Słowacji (3- 0-). 0:0), który po raz pierwszy wygrał swoje trzy pierwsze mecze na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Słowacja, która na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2023 r. zajęła szóste miejsce, dwukrotnie zdobywała medale na tych zawodach, za każdym razem zdobywając brąz (1999, 2015).

Michael Brandsig-Nygaard, łyżwiarz z rankingiem A na liście zawodników do obserwowania NHL Central Scouting i przewidywany wybór w pierwszej rundzie draftu na rok 2024, strzelił dla Norwegii dwa gole i asystę (0-0-0-3), co oznacza, że gra w najwyższej klasie rozgrywkowej WJC po raz pierwszy od 2014 roku.

Słowacja strzeliła pięć goli, w tym trzy w grze w przewadze, po 15 strzałach w drugiej połowie i objęła prowadzenie 7-1. Słowacja w grze w przewadze prowadziła 4 na 6.

Dvorski strzelił gola w przewadze po uderzeniu bekhendem w 3:43, po czym Petrovski strzelił kolejne gole w 1:07, dając Słowacji prowadzenie 5-1 niecałe cztery minuty później. Rybcik podwyższył na 6:1 po bramce w przewadze o 12:30, a Luka Radivojevic podwyższył na 7:1 po kolejnym golu z przewagi męskiej o 14:08.

READ  Nieszczęście drużyny Edmonton Oilers trwa w Vancouver-Edmonton

Radivojevic, prawostrzałowy obrońca urodzony w Edinie w stanie Minnesota, nie kwalifikuje się do draftu do NHL w 2025 r. 16-latek, najmłodszy zawodnik biorący udział w turnieju, rozegrał dwa mecze dla Örebro ze szwedzkiej ligi hokejowej, szwedzkiej ligi hokejowej liga zawodowa mężczyzn, w tym sezonie. .

W niedzielę o 6:00 czasu wschodniego Słowacja zagra ze Stanami Zjednoczonymi. Norwegia będzie chciała uniknąć barażu o utrzymanie po zwycięstwie nad Szwajcarią w sobotę (11:00 ET).

Finlandia 4, Łotwa 0 — Jiri Lasila (kwalifikujący się do Draftu NHL 2024) strzelił gola i miał trzy asysty w zwycięstwie Finlandii w pierwszej rundzie wstępnej w grupie A.

Kasper Haltonen (San Jose Sharks) strzelił gola i asystę, a Noah Vale obronił 23 bramki dla Finlandii (1-0-0-2), która ostatni raz zdobyła tytuł mistrza świata juniorów w 2019 roku.

Davis Rolovs 39 razy obronił dla Łotwy (0-0-0-3), jedynego kraju, który nie strzelił gola w trzech meczach turnieju.

Lassila, kapitan Finlandii, dał swojemu krajowi prowadzenie 1:0, po zdobyciu gola po odbiciu podczas gry w przewadze o 14:15 pierwszej kwarty.

Jesse Pulkkinen, łyżwiarz z pozycją C na liście wstępnych zawodników NHL Central Scouting do obserwowania i przewidywany wybór w czwartej rundzie draftu na rok 2024, strzelił gola po szybkim strzale z lewego koła wznowień 58 sekund później po podaniu Leni Haminaho (New Jersey Diabły) z przeciwnego kręgu o godzinie 15:13.

Halttunen podwyższył wynik na 3:0 po szybkim strzale z prawego koła podczas gry w przewadze w 8:59 drugiej tercji.

Oiva Keskinen (Nashville Predators) strzelił gola w grze w przewadze po strzale z prawego koła i objął prowadzenie 4:0 w 47 sekundzie trzeciej tercji.

Łotwa będzie musiała pokonać Niemcy w sobotę o 13:30 ET, aby uniknąć gry w barażach o utrzymanie. W następnym meczu Finlandia zagra ze Szwecją w niedzielę o 8:30 ET.

Obserwując jego ruchy

Wszystkie mecze są dostępne w sieci NHL w USA i TSN w Kanadzie

Kanada kontra Szwecja (13:30 ET) – Zwycięzca prawdopodobnie zajmie pierwsze miejsce w grupie A w Skandynawii. Kanada (2-0-0-0), dwukrotny i obrońca tytułu mistrza świata juniorów, jest prowadzona przez 17-letniego napastnika MacLeana Celebriniego, skatera z oceną A na wstępnej liście graczy do obserwowania NHL Central Scouting i przewidywanej Numer 1 w drafcie NHL 2024. Celebrini ma sześć punktów (dwa gole, cztery asysty), siedem celnych strzałów i średni czas gry na lodzie wynoszący 13:26 w dwóch meczach. „[Celebrini’s] „Ta sztuka mówi sama za siebie” – powiedział kanadyjski zapolowy Ty Nelson (Seattle Kraken). „Po prostu obserwując go na treningach i meczach, widać, że to wyjątkowy zawodnik. Zatem możliwość dzielenia się z nim na lodzie to ogromny zaszczyt”. Kanada strzeliła gole 10 różnym graczom i pokonała przeciwnika 15:2 w zwycięstwach nad Finlandią we wtorek (5-2) i środową Łotwą (10-0). „Oczekuje się, że bramkarz Matisse Rousseau (kwalifikujący się do draftu na rok 2024) po raz trzeci z rzędu wystartuje w barwach Kanady. 19-latek ma 1,00 GAA i 0,958 procent oszczędności w dwóch zwycięstwach. Kanada również klika na drużyny specjalne, przechodząc 3 – na 6 (50 procent) w grze w przewadze i 8 na 9 (89 procent) w rzutach karnych Szwecja (2-0-0-0), która w zwycięstwach nad Łotwą pokonała swoich rywali 11:0 We wtorek (6-0) i w czwartek Niemcy (5-0) otrzymają emocjonalne wsparcie od kibiców z rodzinnego miasta.Napastnik Otto Stenberg (St. Louis Blues), który strzelił hat-tricka w wygranym meczu z Niemcami, ma na swoim koncie cztery punkty w turnieju.