Rosyjska szczepionka przeciwko COVID. Ile osób zachorowało

Jak wyjaśnił Lagunov, spośród wszystkich zaszczepionych osób ponad 1,7 miliona otrzymało dwudawkowy produkt. Sputnik V podaje się w dwóch dawkach, na około trzy tygodnie.

Przedstawiciel ośrodka ocenił, że „zdecydowaną większość szczepień można przeprowadzić w połowie lata, w zależności od okoliczności”. Wcześniej urzędnicy ogłosili, że należy uzyskać około 60 procent szczepionki. Dorosła populacja kraju.

Szczepienia na dużą skalę w Rosji rozpoczęły się 18 stycznia. Są wolontariuszami, ale są doniesienia z wielu kręgów, zwłaszcza wśród pracowników służby zdrowia: lekarzy i nauczycieli.

Wzrost codziennych zakażeń koronawirusem w Rosji spada od tygodnia. W ciągu ostatnich 24 godzin w całym kraju zgłoszono 14 494 nowych infekcji, po raz pierwszy od 17 października, z mniej niż 15 000 infekcji.

Całkowita liczba epidemii w Rosji od wybuchu epidemii Kovit-19 w środę przekroczyła 4 miliony: obecnie wynosi 4 012 710. W ciągu ostatnich 24 godzin zginęło 536 osób, a od wybuchu epidemii 78134 zmarło.

Przeczytaj także:
Dlaczego tak wiele szczepionek jest marnowanych? MZ Answers

READ  Polscy kierowcy ciężarówek prowadzą rozmowy z Ukrainą w sprawie sporu dotyczącego przekraczania granicy przez ciężarówki

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *