Rekordowa rozgrzewka Polski, Darnów osiągnęła historyczny szczyt – dywizja angielska

Rekordowa rozgrzewka Polski, Darnów osiągnęła historyczny szczyt – dywizja angielska

Stacja meteorologiczna w Tarnie na południu Polski zanotowała 26,4 stopnia Celsjusza, bijąc o 0,8 stopnia poprzedni marcowy rekord ustanowiony w 1974 roku. Tak znaczny wzrost temperatury sprawił, że był to jeden z najcieplejszych dni marcowych w historii Polski, co potwierdził Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


W Krakowie również spore upały, na Woli Jastowskiej temperatura wyniosła 25,7 stopnia Celsjusza. Tymczasem obszary przybrzeżne odczuły łagodzący wpływ Morza Bałtyckiego, gdzie temperatury nie przekraczały 10 stopni Celsjusza, co wyjaśnia różnicę temperatur w całym kraju wynoszącą 16 stopni.

Oprócz niezwykłych wydarzeń pogodowych tego dnia, nad Tatrami zaobserwowano chmurę saharyjskiego pyłu. Pył niesiony przez masy ciepłego powietrza znad Sahary spowodował zachmurzenie nieba i zasłonięcie słońca, a taki stan ma się utrzymać do poniedziałku.

Obecność pyłu saharyjskiego była szczególnie widoczna podczas sobotniego zachodu słońca, który pokazywał żywe czerwienie i wyjaśniał żółte smugi widoczne na śniegu w Tatrach.

(jh)

Źródło: PAP, IAR

READ  Dlaczego Anglia gra z Ukrainą w eliminacjach do Euro 2024 w Polsce w obliczu wojny z Rosją – wyjaśniono

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *