Rakiety Hezbollahu wylądowały początkowo w osadzie „Matzova”.

Liczba operacji rozpoczętych dziś przez Hezbollah w obronie Libanu i wsparciu Palestyny ​​wzrosła do 13.

  • Hezbollah ściera się z izraelskimi pozycjami okupacyjnymi, wtorek, 20 lutego 2024 (media wojskowe Hezbollahu)
    Hezbollah ściera się z izraelskimi pozycjami okupacyjnymi we wtorek, 20 lutego 2024 r. (Media wojskowe Hezbollahu)

Zatem łączna liczba operacji przeprowadzonych dzisiaj przez Hezbollah przeciwko izraelskiej okupacji w odpowiedzi na izraelskie ataki na południowy Liban oraz w celu wsparcia narodu palestyńskiego i jego oporu to 13 operacji.

W swoich dzisiejszych operacjach Hezbollah po raz pierwszy wycelował w osadę „Matzova”, używając głównie rakiet Katiusza w odpowiedzi na izraelski atak na Majdal Zoun.

Wspomniana osada położona jest 3 kilometry od granicy libańskiej w sektorze zachodnim i obejmuje fabrykę stali, obiekty turystyczne, koszary wojskowe, strzelnicę, teatr i sklepy handlowe.

Równolegle Hezbollah po raz drugi w dniu dzisiejszym starł się także ze zgromadzeniem sił izraelskich w osadzie „Avivim” przy użyciu odpowiedniej broni, co doprowadziło do śmierci i obrażeń wśród szeregów sił okupacyjnych.

Islamski ruch oporu w Libanie również wycelował w „Hadab Yaroun” dwoma rakietami „Burkan”, co było trafieniem bezpośrednim.

Przegląd operacji

W sumie bojownicy Islamskiego Oporu przeprowadzili 13 operacji. Oto co media wojskowe ogłosiły w porządku chronologicznym (czas GMT+2):

O godzinie 07:30 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali izraelskie obiekty wojskowe w osadzie „Hatla Menachem”.

O godzinie 07:30 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali teren wojskowy, w którym przebywali żołnierze okupacyjni, w osadzie „Shomera”.

O godzinie 10:00 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali dwa budynki na terenie osiedla „Avivim”, w którym stacjonują żołnierze okupanci.

O 12:05 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali zgromadzenie sił okupacyjnych w pobliżu obiektu wojskowego Al-Marj.

O 12:20 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali teren „Ruwaisat al-Alam” na okupowanych farmach Shebaa.

O 13:35 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali teren „Zabdin” izraelskich sił okupacyjnych na okupowanych farmach Shebaa.

O 13:45 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali zgromadzenie sił okupacyjnych w pobliżu koszar „Zarait”.

O godzinie 14:00 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali zgromadzenie żołnierzy okupacyjnych w pobliżu osady „Al-Matula”.

READ  Wiadomości dotyczące koronawirusa dzisiaj: Ontario zgłosiło 411 przypadków COVID-19; Zniesienie wymogu 14-dniowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych kanadyjskich podróżnych; Wprowadzenie szczepionki Toronto przyspiesza drugą dawkę

O godzinie 15:00 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali zgromadzenie żołnierzy okupacyjnych w pobliżu osady „Al-Matula”.

O 16:25 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali teren „Ruwaisat al-Alam” na okupowanych farmach Shebaa.

O godzinie 17:05 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu zaatakowali zgromadzenie żołnierzy okupacyjnych w osadzie „Avivim”.

O godzinie 17:22 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu wystrzelili rakiety w osadę „Matzova”.

O godzinie 21:00 bojownicy Islamskiego Ruchu Oporu za pomocą dwóch rakiet „Burkan” zaatakowali obiekt wojskowy „Hadab Yaron”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *