Qualcomm potwierdza, że ​​Snapdragon 8 Gen 1 jest produkowany przez firmę Samsung

Dwa dni temu , Qualcomm przedstawia swój nowy flagowy chipset — Snapdragon 8 Gen 1— W oparciu o proces 4 nm. W momencie ogłoszenia nic nie wspomniano o producencie nowego SoC, ale niektórzy dyrektorzy Qualcomm podzielili się teraz tą informacją.

Okazuje się, że popularny producent chipów nadal będzie trzymał się Samsung Foundry, aby po raz pierwszy stworzyć najnowocześniejszy chipset, podobnie jak Snapdragon 888 (2020). Z drugiej strony starsze modele Snapdragon 865 (2019) i Snapdragon 855 (2018) zostały wykonane przez tajwańskie TSMC, ale wygląda na to, że Qualcomm zdecydował się pozostać przy Samsung w tym czasie.

Potwierdzenie tej decyzji przyszło od dyrektora generalnego Qualcomm, Cristiano Amona, który ujawnił producenta w sesji pytań i odpowiedzi na dorocznym szczycie firmy. Jako kolejna informacja na poparcie tego, Alex Katouzian, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Mobile, Compute i Infrastructure firmy Qualcomm, został zapytany przez dziennikarzy na ten temat i odpowiedział, że Snapdragon 8 Gen 1 nie jest produkowany przez TSMC (przez SamMobile) Snapdragon 8 Gen 1 w serii chipsów spożywczych zajmuje wysokie miejsce wśród innych dużych graczy, takich jak A15 Bionic z Jabłkooraz niedawno wydany przez MediaTek Dimensity 9000 i nadchodzący Exynos 2200. Wszystkie są zbudowane w procesie 4 nm, co sprawia, że ​​są bardzo wydajne, ale są również wyposażone w doskonałą wydajność energetyczną. Uważa się jednak, że chipy wyprodukowane przez TSMC są najbardziej wydajne.

Jednak połączone siły Qualcomma i Samsunga mają wiele sensu, zwłaszcza od premiery Seria Galaxy S22 Prawdopodobnie będzie wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 1 na niektórych rynkach lub Dimensity 2200 na innych.

Jednak pierwszym telefonem, który podbił najnowsze i najlepsze produkty Qualcomma, jest Teraz znany jako Xiaomi 12A potem, być może, Motorola poszła w jej ślady krawędź 30.

READ  Nowy wyciek Apple podwaja zaskoczenie związane z premierą iPhone’a 14

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *