Przedpremierowy start Boeinga Starlinera, obchody Dnia Ziemi, misja helikoptera Dragonfly

Przedpremierowy start Boeinga Starlinera, obchody Dnia Ziemi, misja helikoptera Dragonfly

Artystyczna ilustracja przedstawiająca statek kosmiczny Boeing CST-100 Starliner na orbicie. Źródło: Boeing

Działania przed startem dla NASAKolejny test komercyjnego lotu załogowego…

Świętujemy naszą rodzimą planetę w Dniu Ziemi…

Prowadzenie badań naukowych w czasie niedawnego zaćmienia słońca…

Kilka historii, które Ci opowiemy – w tym tygodniu w NASA!

Trwają działania przed startem w zakresie testów w locie komercyjnej załogi

25 kwietnia astronauci NASA Butch Wilmore i Sonny Williams przybyli do Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego, gdzie trwają ostatnie przygotowania do testu lotu załogi Boeinga w przestrzeń kosmiczną. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Będą pierwszymi astronautami, którzy polecą na pokładzie statku kosmicznego Boeing Starliner do stacji kosmicznej.

W ramach przygotowań do startu zespoły niedawno przetransportowały Starlinera z Kennedy’ego do pobliskiej Stacji Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral. Start zaplanowano najpóźniej na poniedziałek, 6 maja.

Plakat z okazji Dnia Ziemi NASA 2024

Z okazji Dnia Ziemi NASA chciała, aby każdy podzielił się planetą ze swojej perspektywy. Potrzebujesz pomysłu, jakie zdjęcie zrobić? Przyjdź i pokaż nam góry, parki, niebo, rzeki, jeziora – i siebie! Gdziekolwiek jesteś, tam jest Twoje zdjęcie. Źródło: NASA

Obchodzimy Dzień Ziemi 2024

Z okazji Dnia Ziemi NASA zaprosiła ludzi z całego świata do robienia sobie selfie i udostępniania ich w mediach społecznościowych w ramach organizowanego przez NASA Global Selfie Event. Globalne obchody Dnia Ziemi organizowane przez NASA obejmują również zasoby internetowe pod adresem nasa.gov/earthday. NASA bada naszą planetę częściej niż jakakolwiek inna. NASA prowadzi 26 misji na orbicie, aby monitorować nasze oceany, lądy, lód i atmosferę, mierząc, jak zmiany w jednym wpływają na zmiany w innych.

Jake poprawia UAS

Jake Revesz, inżynier systemów elektronicznych, przygotowuje drona do lotu. Źródło: NASA/Jane Fowler

System bezzałogowego statku powietrznego bada pogodę podczas zaćmienia

Zespół z Centrum Badawczego Langley NASA w Fort Drum w stanie Nowy Jork obserwował całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia, korzystając ze specjalnie zmodyfikowanego systemu bezzałogowego statku powietrznego Alta X, w skrócie UAS. Samolot służył do badania zmian w promieniowaniu słonecznym podczas zdarzenia słonecznego. Systemy UAS gromadzą również dane na temat temperatury, wilgotności względnej, ciśnienia i wiatru, dlatego też są testowane jako alternatywa dla tradycyjnych balonów pogodowych, których zwykle nie da się odzyskać po wystrzeleniu.

Ważka w locie

Artystyczna wizja ważki przelatującej nad wydmami Tytana, księżyca Saturna. NASA wyraziła zgodę zespołowi odpowiedzialnemu za misję na kontynuowanie prac rozwojowych w kierunku daty startu przypadającej na lipiec 2028 r. Zdjęcie: NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribbin

Potwierdzono misję wiropłata Dragonfly na Tytana, księżyca Saturna

NASA potwierdziła misję helikoptera Dragonfly SaturnTytan, księżyc bogaty w materiały organiczne. Wiropłat, który ma dotrzeć do Tytana w 2034 roku, poleci do kilkudziesięciu obiecujących miejsc na Księżycu, szukając prebiotycznych procesów chemicznych wspólnych zarówno dla Tytana, jak i wczesnej Ziemi, zanim rozwinęło się tu życie. Dragonfly to pierwszy raz, kiedy NASA wykonała lot pojazdem naukowym na innym ciele planetarnym.

READ  Nowe spojrzenie na Space Mountain, Tomorrowland Plaza Rhythm

To właśnie wydarzyło się w tym tygodniu w @NASA.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *