Pracownicy BC Ferries dostaną podwyżkę z 7,75% do 20,75%

Pracownicy BC Ferries dostaną podwyżkę z 7,75% do 20,75%

Pracownicy BC Ferries wiedzą, ile dodatkowych pieniędzy zarabiają po ogłoszeniu pod koniec czwartku podwyżki wynagrodzeń.

Pracownicy promów otrzymają podwyżkę wynagrodzeń o 7,75%, datowaną wstecz na 1 października 2023 r., po wydaniu wczoraj wieczorem wiążącej decyzji Komisji ds. Rozstrzygania Sporów.

„Cieszymy się, że mamy uchwałę i cieszymy się, że nasi pracownicy mają teraz pewną pewność co do swojego wynagrodzenia” – powiedział Dean Dobrinsky, wiceprezes ds. personelu i bezpieczeństwa BC Ferries.

Firma i związek znalazły się w gorzkim impasie, gdy zwróciły się do ławy przysięgłych o podjęcie decyzji. Dobrinsky mówi, że cieszy się, że komisja w dużej mierze zaakceptowała jej propozycję.

Przewodniczący związku twierdzi, że wniosek jest taki, że płace zmierzają we właściwym kierunku.

„Uznano, że moi członkowie zbyt długo zalegają z płatnościami i chociaż te podwyżki nie wystarczają, aby skorygować tę dysproporcję, są krokiem we właściwym kierunku” – powiedział Prezes BC Ferry Eric McNealy. I Związek Pracowników Morskich.

Związek twierdzi, że przed tą podwyżką stawka godzinowa wahała się od 24 do 61 dolarów za godzinę, w zależności od stanowiska. Decyzja komisji przyznaje także dodatkową podwyżkę wynagrodzeń w wysokości od 4 do 13 procent w przypadku niektórych kategorii stanowisk, co obejmie około 40 procent siły roboczej.

„Aby uwzględnić porównania rynkowe, zatem poza ogólnym wzrostem wynoszącym 7,75% istnieje różna kwota, którą należy spróbować wypełnić te luki” – powiedział McNealy. „Wszystkie ratingi, które mają zostać specjalnie podniesione, nie są jeszcze na równi z ich odpowiednikami, ale są już blisko”.

Zarówno związek zawodowy, jak i BC Ferries twierdzą, że podwyżki płac pomogłyby przyciągnąć pracowników i doprowadziłyby do mniejszej liczby odwołanych rejsów.

„Mamy nadzieję, że dzięki tej i niektórym innym inwestycjom w personel, w tym szkoleniom i wsparciu, jakie zapewniliśmy naszym pracownikom w naszych odległych lokalizacjach, powinniśmy zapewnić stabilność naszych usług. To jest ostateczny cel w czym się zajmujemy” – powiedział Dobrinsky.

READ  Prognoza cen gazu ziemnego - Rynki gazu ziemnego nadal się załamują

ZOBACZ TAKŻE: Niezawodność i przystępność cenowa to główne obawy w ankiecie BC Ferries

Klienci BC Ferries nadal nie są pewni, czy podwyżka cen zwiększy niezawodność BC Ferries.

„Mam taką nadzieję” – powiedziała Amber Sarota, która w piątek czekała na terminalu odlotów w Departure Bay. „To znaczy, że było naprawdę ciężko ze względu na te wszystkie odwołania”.

„Nie sądzę, że koniecznie będzie lepiej” – powiedział Doug Boulware, inny pasażer.

Pasażerowie będą musieli poczekać, czy pomogą nowe ceny, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku.

Obecnie negocjacje w sprawie wynagrodzeń jednostkowych mają być negocjowane jeszcze dwukrotnie w ciągu najbliższych 18 miesięcy, przy czym otwarcie płac nastąpi po raz drugi w kwietniu 2025 r., a pełny układ zbiorowy w październiku 2025 r.

BC Ferries twierdzi, że fundusze prowincji pokryją znaczną część podwyżek opłat, więc klienci korzystający z promów nie odczują kosztów od razu. Wydano oświadczenia BC komunikat prasowy O podwyżce płac w czwartek wieczorem.

Zasady redakcyjne Zgłaszanie błędów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *