Prace nad filmem biograficznym Elona Muska w A24, a reżyserią Darrena Aronofsky’ego – The Hollywood Reporter

Prace nad filmem biograficznym Elona Muska w A24, a reżyserią Darrena Aronofsky’ego – The Hollywood Reporter

A24 pracuje nad filmem biograficznym o Elonie Musku, w którym m.in Wieloryb Helmer Darren Aronofsky ma wyreżyserować m.in. Reporter z Hollywood Potwierdził to.

A24 zdecydowało się na adaptację filmową nowej biografii Muska, kontrowersyjnego dyrektora generalnego Tesla Motors i SpaceX, napisanej przez Waltera Issacsona. Aronofsky wyreżyseruje i wyprodukuje film we współpracy ze swoją firmą producencką Protozoa Pictures.

Aronofsky współpracował wcześniej z A24 on WielorybZa którą gwiazdę Brendan Fraser zdobył Oscara. Co zrozumiałe, umowa opcyjna scenarzystów była bardzo konkurencyjna w porównaniu z głównymi studiami i konkurującymi filmowcami.

Książka Isaacsona, opublikowana przez wydawnictwo Simon & Schuster, opisuje wychowanie 52-latka w Republice Południowej Afryki przez jego „charyzmatycznego i pomysłowego” ojca, inżyniera, Errola Muska, i jego matkę, dietetyczkę, May Musk, która obecnie pracuje jako modelka.

Isaacson śledzi Muska od dwóch lat, uczestniczy w jego spotkaniach, zwiedza fabryki swoich firm i spędza godziny na wywiadach z Muskiem, jego rodziną, przyjaciółmi, kolegami i potencjalnymi rywalami. Do 2022 roku Tesla sprzedała 1 milion samochodów elektrycznych, a SpaceX wystrzeliło w kosmos 31 rakiet.

Kolejna książka Isaacsona o pionierze technologii, tym razem o współzałożycielu Apple Steve’ie Jobsie, doczekała się ekranizacji tytułowego filmu z Michaelem Fassbenderem w roli dyrektora generalnego Apple i Dannym Boyle’em reżyserującym według scenariusza Aarona Sorkina.

Scenariusz, oparty na autobiografii Isaacsona, skupiał się na trzech prezentacjach Jobsa, które opisywały jego życie i rolę w Apple.

Szczegóły dotyczące filmowej adaptacji Elona Muska trzymane są w tajemnicy. Puck jako pierwszy przekazał informację o adaptacji filmowej A24.

READ  Evan Reitman, słynny kanadyjski producent i reżyser Ghostbusters, zmarł w wieku 75 lat

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *