Prace nad filmem biograficznym Elona Muska w A24, a reżyserią Darrena Aronofsky’ego – The Hollywood Reporter

Prace nad filmem biograficznym Elona Muska w A24, a reżyserią Darrena Aronofsky’ego – The Hollywood Reporter

A24 pracuje nad filmem biograficznym o Elonie Musku, w którym m.in Wieloryb Helmer Darren Aronofsky ma wyreżyserować m.in. Reporter z Hollywood Potwierdził to.

A24 zdecydowało się na adaptację filmową nowej biografii Muska, kontrowersyjnego dyrektora generalnego Tesla Motors i SpaceX, napisanej przez Waltera Issacsona. Aronofsky wyreżyseruje i wyprodukuje film we współpracy ze swoją firmą producencką Protozoa Pictures.

Aronofsky współpracował wcześniej z A24 on WielorybZa którą gwiazdę Brendan Fraser zdobył Oscara. Co zrozumiałe, umowa opcyjna scenarzystów była bardzo konkurencyjna w porównaniu z głównymi studiami i konkurującymi filmowcami.

Książka Isaacsona, opublikowana przez wydawnictwo Simon & Schuster, opisuje wychowanie 52-latka w Republice Południowej Afryki przez jego „charyzmatycznego i pomysłowego” ojca, inżyniera, Errola Muska, i jego matkę, dietetyczkę, May Musk, która obecnie pracuje jako modelka.

Isaacson śledzi Muska od dwóch lat, uczestniczy w jego spotkaniach, zwiedza fabryki swoich firm i spędza godziny na wywiadach z Muskiem, jego rodziną, przyjaciółmi, kolegami i potencjalnymi rywalami. Do 2022 roku Tesla sprzedała 1 milion samochodów elektrycznych, a SpaceX wystrzeliło w kosmos 31 rakiet.

Kolejna książka Isaacsona o pionierze technologii, tym razem o współzałożycielu Apple Steve’ie Jobsie, doczekała się ekranizacji tytułowego filmu z Michaelem Fassbenderem w roli dyrektora generalnego Apple i Dannym Boyle’em reżyserującym według scenariusza Aarona Sorkina.

Scenariusz, oparty na autobiografii Isaacsona, skupiał się na trzech prezentacjach Jobsa, które opisywały jego życie i rolę w Apple.

Szczegóły dotyczące filmowej adaptacji Elona Muska trzymane są w tajemnicy. Puck jako pierwszy przekazał informację o adaptacji filmowej A24.

READ  Oczekuje się, że letnie filmy zwiększą przychody ze sprzedaży biletów po ponownym otwarciu kin

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *