Polska TVP tworzy dla MIP-TV dwa nowe seriale dramatyczne

Polska TVP tworzy dla MIP-TV dwa nowe seriale dramatyczne

TVP, największy polski nadawca, ogłosiła, że ​​w swojej ofercie MIPTV pojawią się dwa seriale: komediodramat „Będziemy żyć razem” i dramat historyczny „Matylda”.

Sześcioodcinkowy „Będziemy żyć razem” był pierwszym wyprodukowanym w Polsce serialem, którego akcja rozgrywa się w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. W serialu Basia i Tadeusz, polskie małżeństwo mieszkające w rezydencji zamożnej matki Basi, Magdy, sprowadzają do siebie dwójkę ukraińskich uchodźców, wywracając ich świat do góry nogami. Choć Magda niechętnie wita gości, ta niespodziewana sytuacja stwarza wiele momentów humorystycznych i wzruszających. TVP zauważa, że ​​w dalszym ciągu skupia się na wpływie wojny na życie zwykłych ludzi.

Więcej od Variety

„Będziemy żyć razem” z Leną Korną i Oksaną Serkasiną w rolach głównych. Reżyseria: Anna Maliszewska i Tadeusz Aysiak.

Trzynastoodcinkowa „Matylda” opowiada historię młodej buntowniczki, córki uczestnika powstania styczniowego 1863 roku. Akcja rozgrywa się w Lublinie, kilka lat po powstaniu. Tytułowa bohaterka, 17-letnia Matylda Bilińska, jest córką buntownika, bogatego ziemianina zesłanego na Syberię. Niespokojna Matylda nie jest zadowolona z indoktrynacji, jaką wpaja się dziewczętom w jej szkole z internatem. Jej buntownicza natura sprawia, że ​​musi szukać pomocy u najbliższej rodziny w pięknym ogrodzie na wsi. Tam przeżyje swoją pierwszą miłość, odkryje prawdę o swoich bliskich i nauczy się żyć na własnych zasadach. W końcu stanie twarzą w twarz ze śmiertelnym wrogiem.

Obydwa seriale wyprodukowała Telewija Polska. Producentem wykonawczym „Będziemy żyć razem” jest MTL Maxfilm, a producentem „Matyldy” jest Dellard.

„Obydwie serie mają niewiarygodnie wysoką wartość produkcyjną i są dwiema wyjątkowymi historiami, których postacie są możliwe do utożsamienia. „Matylda” jest częścią dramatu z okresu dojrzewania, który odzwierciedla bogatą historię Polski, a „Będziemy żyć razem” to fragment współczesnej historii, który odzwierciedla polską historię relacje z Ukrainą i jej mieszkańcami. Podoba nam się ta rola. Wiemy, że te dwa seriale wyróżnią się w MIPTV i odbiją się szerokim echem wśród widzów na całym świecie” – powiedziała Ursula Susko, dyrektor sprzedaży międzynarodowej TVP.

READ  Merkel wyraziła „całkowitą solidarność” z Polską w sprawie Białorusi

Najlepsza odmiana

Zapisać się Biuletyn Różnorodny. Śledź nas, aby otrzymywać najnowsze wiadomości Facebook, ŚwiergotI Instagrama.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *