Polska przyjmuje 35 900 przybyszów z Ukrainy: Urzędnicy – ​​Sekcja Angielska

Polska przyjmuje 35 900 przybyszów z Ukrainy: Urzędnicy – ​​Sekcja Angielska

Od 24 lutego 2022 r., kiedy Rosja napadła na swojego sąsiada, ponad 19 milion Do Polski przyjechali ludzie z Ukrainy, Według Polska Agencja Straży Granicznej.

Tymczasem od początku rosyjskiej inwazji ponad 17 milionów ludzi wyjechało z Polski na Ukrainę – podaje agencja.

Środa i czwartek, około 31,100 Poinformowano, że ludzie przenieśli się z Polski na Ukrainę.

Prezydent Polski Andrzeja Dudy O sprawie poinformowało na początku ubiegłego roku Polskie Radio Mieszka tam 3 miliony Ukraińców, w tym ci, którzy przybyli przed wojną.

W marcu ubiegłego roku Biuro Prezydenta RP podało, że w kraju przebywa około 1,3 miliona uchodźców wojennych Zatrzymałem się na Ukrainie W Polsce po wielu uciekinierach przed inwazją na Rosję Przeprowadź się do innych krajów lub zdecyduj się na powrót na Ukrainę.

W marcu 2022 r. Polska przyjęła środek zapewniający szerokie wsparcie Ukraińcom uciekającym przed rosyjską inwazją na ich kraj.

Posunięcie to dało im prawa mieszkaniowe i zapewniło dostęp Edukacja, zdrowie i opieka społeczna.

Sondaż przeprowadzony pod koniec ubiegłego roku wykazał, że 62 procent Polaków popiera przyjęcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

24 lutego 2022 roku Rosja najechała Ukrainę, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w Europie od czasów II wojny światowej.

Piątek jest 744 z RtySSJa jestemA'S Wojna OhN UKRAJa jestemnie.

(GS)

Źródło: IAR, PAP

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *