Play-offy NHL: Leafs są o krok od eliminacji po przegranej w czwartym meczu z Bruins

Joshua Clipperton, prasa kanadyjska

Opublikowano w sobotę, 27 kwietnia 2024 r. o 22:59 czasu wschodniego

Ostatnia aktualizacja miała miejsce w sobotę, 27 kwietnia 2024 o 23:32 EST

TORONTO – Brad Marchand został najlepszym strzelcem wszechczasów Bruins w fazie play-off i miał asystę, gdy Boston rozgromił Toronto Maple Leafs 3:1 w sobotę i objął prowadzenie 3:1 w serii pierwszej rundy drużyny.

James van Riemsdyk i David Pastrnak strzelili pozostałe gole dla Bostonu, co może zakończyć we wtorek u siebie serię do trzech zwycięstw w piątym meczu. Jeremy Swayman obronił 24 razy.

Mitch Marner odpowiedział w imieniu Toronto. Ilja Samsonow w ciągu 40 minut gry obronił 14 z 17 strzałów. Joseph Wall strzelił trzeciego gola i zakończył mecz pięcioma interwencjami. Gwiazda Leafs, Auston Matthews, który opuścił piątkowy trening, rozegrał dwie tercje, ale nie wyszedł na trzecią.

Mecz nr 6, jeśli zajdzie taka potrzeba, powróci do Toronto w czwartek.

Skrzydłowy Leafs William Nylander debiutuje w play-offach w 2024 roku po opuszczeniu pierwszych trzech meczów z powodu nieujawnionej kontuzji.

Swayman, który grał także w meczach 1 i 3, wystartował pokonując Linusa Ullmarka, gdy Bruins odeszli od rotacji bramek, w której ich bramkarze zmieniali się od lutego.

Toronto, które wiosną 2004 roku po raz pierwszy od 2004 roku wygrało serię posezonową, nie zdołało trafić w dwie trudne akcje w pierwszej kwarcie – spadło do 1 z 13 w serii – a publiczność szalała, zanim goście wyszli na prowadzenie.

Twardy zawodnik Leafs, Ryan Reaves, miał krążek w strefie defensywnej, ale jego kij upuścił debiutancki obrońca Bruins, Mason Lohrei. Van Riemsdyk, który grał w Toronto od 2013 do 2018 roku, wskoczył na faul i czekał, aż Samsonov strzeli swojego pierwszego gola w serii o 15:09.

Skrzydłowy Toronto Max Domi wykorzystał rzut karny w siódmej minucie drugiej minuty, a Boston wykorzystał przewagę, strzelając szóstego gola w czterech meczach, a Marchand strzelił drugiego gola w fazie play-off – i zajął 56. miejsce w słupku. Sezon kariery wyprzedził Cama Neely'ego po raz pierwszy w historii franczyzy – 8:20.

READ  The Morning After: Katar budzi się, by ukoronować życie Pucharu Świata | Nowości z mundialu

Gol ten był także 12. golem Marchanda w meczu play-off na stadionie Air Canada Center/Scotiabank Arena, dzięki czemu Bryan Trottier zdobył najwięcej bramek strzelonych przez gościa na rywalizującej arenie w historii NHL. Trottier strzelił 12 goli po sezonie w Washington's Capital Center.

W miarę upływu czasu na ławkę rezerwowych Leafs zaczęła wkradać się frustracja, a Matthews i Mitch Marner wdali się w ożywioną dyskusję. Kamera uchwyciła Williama Nylandera, jak mamrocze do siebie, zanim Marner założył rękawiczki.

Bruins, którzy w pierwszej rundzie play-offów w latach 2013, 2018 i 2019 przewyższyli Toronto siedmioma meczami, ustanowili rekord na 41,6 sekundy przed końcem kolejnej serii fauli Leafs, które doprowadziły do ​​zwycięstwa 2 na 0. Marchand nakarmił Pastrnaka po raz drugi.

Fani zostali zachęceni do hałasowania po krytyce dotyczącej atmosfery w meczu nr 3, ale przekazali tę energię na głośny chór buczenia, gdy zegar wybijał do przerwy.

Leafs dokonali zmiany bramkarza i grali bez Matthewsa, gdy obrońca Toronto Ilya Lyubochkin trafił w poprzeczkę Swaymana w trzeciej minucie trzeciej tercji.

Marner w końcu zapewnił drużynie gospodarzy zwycięstwo w play-offach, wygrywając ze Swaymanem o 5:42.

Następnie bramkarzowi Bruins Joelowi Edmundsonowi odmówiono dwóch szans z rzędu, gdy Leafs naciskali.

Na niecałe sześć minut przed końcem Toronto ponownie wzięło udział w przewadze, ale ledwo odzyskało kontrolę w strefie ofensywnej i spadło do 1 z 15 w serii.

Buczenie powróciło w ostatniej minucie i wyeliminowało Leafs, którzy teraz potrzebują trzech zwycięstw z rzędu z drużyną, która wygrała 10 z ostatnich 11 bezpośrednich spotkań, aby utrzymać sezon przy życiu.

Szanowana legenda

The Leafs złożyli hołd nieżyjącemu już aktorowi Bobowi Cole’owi – kultowemu nadawcy, który był głosem hokeja dla pokoleń kanadyjskich fanów – montażem wideo niektórych jego pamiętnych rozmów przed upadkiem krążka. Cole zmarł w środę w wieku 90 lat.

READ  Dzięki ponownemu podpisaniu przez Millera Canucks może zwrócić uwagę na Horvat

Siła mojego ojca

Mając dwa dni wolne między meczami 3 i 4, Lyubushkin udał się do Kalifornii, aby być z żoną po urodzeniu córki pary.

Rosyjski obrońca został zakupiony w lutym od Anaheim Ducks i opuścił piątkowy trening, ale kilka godzin później wrócił do Toronto.

„Czujesz inną energię” – powiedział Lyubushkin o powrocie do play-offów. „To dobre emocje”.