Pierwsze na świecie gogle noktowizyjne zasilane sztuczną inteligencją zapewniają rewolucyjny obraz 4K w bardzo słabym świetle

Pierwsze na świecie gogle noktowizyjne zasilane sztuczną inteligencją zapewniają rewolucyjny obraz 4K w bardzo słabym świetle

Technologia noktowizyjna przeszła długą drogę od swoich początków wojskowych i obecnie oferuje lepszą widoczność, reprodukcję kolorów i klarowność, która wykracza poza ziarniste zielone obrazy, których oczekujemy od filmów akcji z pierwszej dekady XXI wieku… Jednakże nadal opiera się przede wszystkim na technologii noktowizyjnej. opiera się na tych samych zasadach wykorzystania promieniowania podczerwonego, aby pomóc ludzkiemu oku widzieć w warunkach słabego oświetlenia. To, co robi AKASO Seemor, zmienia zasady gry, ponieważ wplata magię sztucznej inteligencji w cały proces. Podczas gdy zwykłe gogle noktowizyjne opierają się całkowicie na dużych czujnikach i intensywnym przetwarzaniu obrazu, AKASO Seemor wykorzystuje algorytm ISP oparty na sztucznej inteligencji, który wykrywa obiekty i kształty, porównuje je z obszerną bazą danych i wykorzystuje te informacje do poprawy tego, co widzisz. Jest to prawdopodobnie największy skok w technologii noktowizyjnej, stanowiący przełomowy krok od korzystania ze zwykłej wyszukiwarki Google do wyszukiwań opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Bard, ChatGPT i Bing Chat.

Projektant: Akaso

Kliknij tutaj, aby kupić teraz: 179 USD 289 dolarów (rabat 38%). Spiesz się, zostało już tylko 66/150! Zebrano w ten sposób ponad 98 000 dolarów.

Zaprojektowana tak, aby wyglądać jak wysokiej klasy lornetka z cyfrowym wizjerem na jednym końcu, AKASO Seemor jest wyposażona od góry do dołu w najnowsze technologie noktowizyjne, jakie mogą kupić konsumenci. Duży czujnik CMOS 1/1,79 zbiera jak najwięcej danych optycznych w celu monitorowania obiektów i otoczenia, podczas gdy wszystkie dane wizualne są przesyłane przez zaawansowany ISP (procesor sygnału obrazu) napędzany sztuczną inteligencją firmy Seemor, aby poprawić wszystko, co widzisz. 4-megapikselowy czujnik może nagrywać filmy i zdjęcia 4K, odtwarzając do 99% kolorów sceny, z czym borykają się inne gogle noktowizyjne. Ogromny 16-krotny zoom cyfrowy pozwala skupić się na celach znajdujących się w odległości do 500 metrów (1640 stóp), dzięki czemu Seemor jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, od personelu nadzoru po entuzjastów dzikiej przyrody, nocnych poszukiwaczy przygód i ogólnie fanów ciekawych technologii.

Pełnokolorowy obraz nocny przy bardzo słabym oświetleniu

Chipy AI są prawdopodobnie najbardziej imponującym osiągnięciem Seemor, ponieważ skutecznie wykorzystują pojawiające się trendy technologiczne, aby znacząco ulepszyć swoje funkcje. Sposób, w jaki działa dostawca usług internetowych, jest świetny, ponieważ próbuje dowiedzieć się o rzeczach, które widzi, porównując to ze swoją ogromną bazą danych. Informacje te pomagają następnie dostawcy usług internetowych wykonać swoją magię, dodając żywe szczegóły i kolory do sceny i znajdujących się w niej obiektów, nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Sztuczna inteligencja pomaga także w przypadku innych funkcji, takich jak optymalizacja scen i gradacja kolorów HDR, zapewniając doskonałe rezultaty.

READ  Dlaczego kocham Horizon Forbidden West po tym, jak mam dość gier z otwartym światem?

Obrazy Seemor są wyświetlane na niestandardowym 3-calowym ekranie TFT, umożliwiającym łatwe widzenie z odległości do 3280 stóp. Okulary oferują 7 różnych ustawień podczerwieni (w zależności od tego, jak ciemna jest scena), umożliwiając jednocześnie przełączanie między trybem wyświetlania w kolorze i na podczerwień. W trybie koloru masz do czynienia z oszałamiająco żywymi kolorami, dzięki zdolności Seemor do dokładnego odwzorowania 99% kolorów w swoich scenach. Oznacza to, że kwiaty wyglądają żywo, niebo wygląda wyjątkowo, a otoczenie wygląda dokładnie tak, jak w świetle dziennym – nawet jeśli nie ma wystarczającej ilości światła.

Wizualne zmiany Seemora wykraczają poza poprawę efektów wizualnych przy słabym oświetleniu. Dzięki niesamowitemu zasięgowi optycznemu okulary pozwalają widzieć na odległość do 1 km, chociaż przy odległości 500 m można wyraźnie widzieć mniejsze cele. Oprócz samej obserwacji, okulary Seemor doskonale radzą sobie również z rejestrowaniem tego, co widzisz. Może przechwytywać wideo i zdjęcia 4K i jest wyposażony w kodowanie wideo H.265, zapewniające obraz i jakość wideo w wysokiej rozdzielczości. Media są zapisywane na karcie SD wewnątrz Seemor, dzięki czemu Twoje gogle noktowizyjne mogą mieć do 512 GB pamięci. Oprócz wymiennej karty SD, Seemor jest również wyposażony w wymienne baterie 3200 mAh, co pozwala szybko wymienić starą parę na nową, aby impreza trwała (każdy Seemor jest wyposażony w dwie baterie, dzięki czemu zawsze będziesz przygotowany na każdą sytuację) natura ma dla Ciebie w magazynie). Baterie zapewniają Seemorowi do 4 godzin ciągłej pracy w trybie podczerwieni i 8 godzin w przypadku przełączenia na tryb kolorowy. Port USB umożliwia także bezpośrednie ładowanie Seemora, przedłużając jego żywotność.

Za jedyne 179 dolarów Seemor stanowi idealne rozwiązanie pomiędzy hobbystycznym sprzętem noktowizyjnym a najnowocześniejszą technologią wojskową. Jednak znacznie przewyższa wszystko w swojej kategorii cenowej, częściowo dzięki zastosowaniu rewolucyjnej sztucznej inteligencji. Każdy Seemor jest również wyposażony w dedykowaną aplikację AKASO Aura, która umożliwia zdalne monitorowanie i rejestrowanie wszystkiego, co widzą okulary. Po prostu zamontuj Seemor na statywie dzięki gwintowanemu mocowaniu i możesz bezprzewodowo przeglądać i nagrywać multimedia bezpośrednio z Seemor, a nawet przesyłać zdjęcia i filmy za pośrednictwem wbudowanego łącza Wi-Fi 2,4G. Wysyłka AKASO Seemor rozpocznie się już w lutym 2024 r.

READ  Metal Gear Solid: 3D Eating Snake zostanie tymczasowo usunięty ze sklepu internetowego 3DS

Kliknij tutaj, aby kupić teraz: 179 USD 289 dolarów (rabat 38%). Spiesz się, zostało już tylko 66/150! Zebrano w ten sposób ponad 98 000 dolarów.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *