Photo Story: Koordynator ds. Edukacji w WDM wygrywa wyjazd do Polski

Photo Story: Koordynator ds. Edukacji w WDM wygrywa wyjazd do Polski

Karla Rasmussen, koordynatorka ds. edukacji i programów publicznych w Western Development Museum Moose Jaw, wygrała darmową wycieczkę do Polski w maju 2021 roku i miała okazję zrobić kilka spektakularnych zdjęć i zanurzyć się w historii.

Carlę Rasmussen, Łoś Jha, Koordynator Edukacji i Programów Publicznych w Muzeum Rozwoju ZachoduWygrałem darmową wycieczkę do Polski w maju 2021 roku i miałem okazję zrobić niesamowite zdjęcia i zanurzyć się w historii.

„To moja trzecia podróż, druga mojego męża” – powiedział Rasmussen. Rodzina jej matki pochodzi z Polski, a ona lubi odwiedzać ten kraj i poznawać tam swoich bliskich. Chcieli pojechać ponownie w 2020 roku, ale tegoroczna globalna trasa trochę się wykoleiła.

„W maju 2021 r. na facebookowym profilu Polskiej Organizacji Turystycznej odbył się konkurs” – wyjaśnił. „Jeśli napisałeś esej, zapisałeś się na wycieczkę — dwa bilety z Toronto do Polski. Więc zgłosiłem się i wygrałem.

Bilety należy zarezerwować w 2021 roku, a podróż należy zakończyć do końca 2022 roku. Carla i jej mąż Chris spędzili dwa tygodnie od 21 maja do 4 czerwca 2022 roku.

Wiedza rodzinna głosi, że pradziadek Rasmussena i jego brat przeszmuglowali go z Polski bawełnianym szlufem.

„Było wiele konfliktów. Czasy były ciężkie. Powiedzieli, że musimy zrobić coś lepszego dla naszej rodziny”, powiedział. „Więc on i jego brat przyjechali do Kanady i osiedlili się w Neepawa, Manitoba ”.

Bracia odsyłali rodzinom pieniądze i prezenty, ale w końcu obie strony straciły kontakt. W 2005 roku wujek Rasmussena, który nosi oryginalne polskie nazwisko, otrzymał list ze zdjęciami i pytaniami – „Znasz tych ludzi? Czy jesteśmy rodziną?” — i przywrócono związek.

Wojna w Polsce i na Ukrainie

Rasmussen powiedział, że nie ma pewności co do podróży po rosyjskiej inwazji na sąsiednią Ukrainę w lutym, ale jego kuzyn w Gdańsku zapewnił go.

READ  Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cups 2023-24

„Kiedy wszystko się zaczęło, ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​przód- Na początku byli bardzo przestraszeni inwazją Rosji. Jednak kiedy zobaczyli, że Ukraina stawia opór i jest w stanie się wycofać, odzyskali pewność, że Polska będzie bezpiecznym miejscem – powiedział jej kuzyn Radek. Polska jest członkiem UE i NATO, więc jest bezpieczna.

„Ze względu na to, przez co przeszli w czasie II wojny światowej, to dla nich wielki zaszczyt, że teraz udzielają tej pomocy” – kontynuował Rasmussen. „Aby być bezpieczną przystanią… Polacy zebrali się… i zaoferowali schronienie ludziom uciekającym z tej sytuacji”.

Nikt nie chce być turystą w czasie wojny, zauważył Rasmussen. Ona i jej mąż pamiętali, że podczas ich podróży wokół nich dzieje się historia.

Często dziwnym jest patrzeć, jak życie toczy się normalnie, podczas gdy straszne rzeczy dzieją się daleko. Para widziała namioty dla uchodźców oraz demonstracje i wiece na rzecz Ukrainy. Wszędzie są znaki, graffiti i protesty – nikt nie zna napięcia. Niemniej jednak życie toczy się dalej, gdy ludzie chodzą do pracy i szkoły, robią zakupy spożywcze i cieszą się zajęciami rekreacyjnymi.

„W tej chwili, kiedy historia wciąż się rozwija, musi być… zdecydowanie dobrze jest jechać”.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *