Pavlesky, Lendl zdobywa punkty wcześnie, gdy Stars pokonało Wilde

DALLAS (AP) – Joe Pavlesky i Issa Lendl strzelili pierwsze dwa strzały w Dallas, a gwiazdy nigdy nie spóźniły się, pokonując Minnesota Wild 7:4 w poniedziałek wieczorem.

Pavelsky wykonał backhand w 1:31 minucie meczu. Lendl strzelił krótki i samodzielny strzał między nogami bramkarza Cama Talbota po 1:53.

Miro Heskanen strzelił gola i asystował dla Dallas, a także Tyler Seguin, Rob Hintz, Jacob Peterson i Jimmy Bean. Jason Robertson i Denis Guryanov mieli asysty, a Jake Oettinger miał 19 postojów.

Kevin Viala strzelił dwa gole, a Ryan Hartman i Kirill Kaprizov strzelili dla Minnesoty. Talbot zaatakował 22 razy.

Drugi gol Villi padł, gdy w trzecim meczu pozostało 4:54 w mocnej grze 6v4 po tym, jak Talbot wyciągnął szóstego łyżwiarza z 9:20 do gry.

Viala i Hartmann zdobyli bramki w pierwszej połowie, a Kaprizov w drugiej.

Po meczu za cztery punkty (dwie gole i dwie asysty) w sobotę Pavelski strzelił osiem goli i dziewięć asyst w ostatnich 12 meczach.

Kiedy Hartmann strzelił gola w 5:25 minucie pełnej akcji pierwszej połowy, trzy z pięciu strzałów obu drużyn były golami.

Villa zremisował 2:2 strzałem z nadgarstka, a do końca pozostało 4:18. Guryanov podał piłkę Seguinowi i po 61 sekundach trafił w nadgarstek, by na dobre wyprowadzić Dallasa.

Hintz strzelił gola po mocnej grze w 8:02 sekundy na nadgarstku strzału w lewo.

Kaprizov wciągnął Minnesotę z powrotem do bramki strzałem z nadgarstka, pozostawiając w połowie okresu 2:23.

Peterson i Heskanen strzelili gola w odstępie minutowym w trzeciej minucie, zanim trafili do pustych bramek z bramką 1:32 do rozegrania.

Uwagi: Ze względu na wzrost pozytywnych przypadków COVID-19 był to jedyny mecz NHL z pięciu przypadków zaplanowanych na poniedziałek, które miały zostać rozegrane. … Gol Lendla był jego pierwszym od 17 kwietnia, po 51 meczach suszy. To był trzeci All-Star sezonu i pierwszy przeciwko Minnesocie. Dallas jest jedną z zaledwie czterech drużyn, które nie pozwoliły na skróty. …bracia Jimmy Bean (Stars) i Jordi Bean (Wild) zagrali przeciwko sobie po raz pierwszy od 19 listopada 2019 r., kiedy to Jordi grał w Vancouver. … Dallas C. Tanner Kiro (protokół wstrząsu mózgu) został odesłany z mocą wsteczną do rezerwy kontuzjowanej do soboty, kiedy trafił na deskę przed Chicago.