Para z Alberty dzwoni do Bella po zapłaceniu ogromnego rachunku za telefon komórkowy

Para z Alberty dzwoni do Bella po zapłaceniu ogromnego rachunku za telefon komórkowy

Dzwoni para z Calgary dzwonek Po tym, jak został uderzony setkami dolarów opłat za telefony komórkowe na duże odległości, pomimo posiadania planu roamingowego.

Todd Murray i jego żona Elizabeth Torres wybrali się ostatnio na wycieczkę do Teksasu, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi.

Wcześniej ponieśli duży rachunek za telefon komórkowy podczas podróży do USA, więc tym razem zdecydowali się na zakup planu Bell dla roamingu międzynarodowego Lepiej wędrować.

„Rozmawiałem z Billem i powiedział, że zdarzyło się to już raz, więc chcę dokładnie wiedzieć, co robić i jak to zrobić” – powiedział Murray.

„Powiedzieli, że to 13 dolarów dziennie, a jeśli go nie używamy, przełączamy telefon w tryb samolotowy”.

Murray powiedział, że to właśnie zrobili on i jego żona, używając tylko swoich telefonów, z których wykonał mniej niż tuzin połączeń i SMS-ów, a przez resztę czasu korzystał z Wi-Fi. Al-Kabir powiedział, że właśnie dlatego byli tak zaskoczeni, kiedy przyszedł rachunek.

Kontynuacja historii pod reklamą

„Moja żona patrzy na rachunek w swoim telefonie i mówi:„ Kochanie, to nie może być prawda ”- powiedział Global News. „Powiedziałem:„ Cóż, ile to kosztuje?

Około 450 dolarów to opłata za połączenia międzymiastowe i Bill zapytał o to, ale powiedział, że nie zaszedł zbyt daleko.

Powiedział: „Czy to były rozmowy telefoniczne, czy to były wiadomości tekstowe?” Trzymali się swojej historii: „Nasze komputery nigdy się nie mylą”.

Para z Alberty wraca z wakacji do domu z ogromnym rachunkiem za telefon komórkowy.

Murray powiedział, że próbował uzyskać zestawienie przesyłek telefonów komórkowych, ale nie był w stanie. Global News skontaktowało się również z firmą Bell, która przekazała nam dodatkowe szczegóły.

Te szczegóły pokazują opłaty za dwa oddzielne telefony na jednym koncie. Nie pokazali, do kogo były wykonywane połączenia lub SMS-y, tylko jeden telefon został obciążony 13 USD za 13 dni, a drugi 13 USD za 20 dni.

Kontynuacja historii pod reklamą

Po tym, jak poprosiliśmy go o zbadanie sprawy, Bill dowiedział się, że coś poszło nie tak. Plan nie został aktywowany przez kilka pierwszych dni podróży, a urzędnicy powiedzieli, że para otrzyma za niego 80 dolarów.

Firma powiedziała również Global News, że wcześniej zwróciła parze opłaty roamingowe w 2022 roku jako „gest dobrej woli” i powiedziała im, jak działa plan.

Jednak po tym ostatnim incydencie ponownie planował z nimi.

„Chcę zapłacić za to, co jesteśmy winni” – powiedział z uporem Murray. – Nie z powodu tego, co, jak mówią, jesteśmy winni.

Para z Calgary na wakacjach w Teksasie.

Dzięki uprzejmości: Todd Murray

Kontynuacja historii pod reklamą

Grupa prawników OpenMedia Od dawna opowiada się za uczciwymi cenami usług telefonii komórkowej w Kanadzie. Mówi, że przewoźnicy używają planów roamingowych, aby „połykać” klientów za „więcej pieniędzy”.

„Wiedzą, że mamy kłopoty podczas podróży” – powiedziała Rosa Addario w rozmowie z Global News. „Wiedzą, że potrzebujemy usługi i prawdopodobnie będziemy trzymać się tego, kto jest naszym stałym usługodawcą, ponieważ jest to najłatwiejsza opcja”.

To może być łatwiejsze, zauważył Addario, ale z pewnością nie jest najtańsze.

„Miesiąc służby od Mint Mobile W USA jest to równowartość dwóch dni roamingu z Kanady”.

Addario dodała, że ​​Kanadyjczykom naprawdę łatwo jest „wpaść w tego rodzaju pułapki”, zwłaszcza w przypadku tego, co nazwała „brakiem przejrzystości”.

„Umowy, które nasi operatorzy telekomunikacyjni zawierają z międzynarodowymi partnerami — niezależnie od tego, czy są w USA, Europie, czy gdziekolwiek indziej — są tajnymi umowami. Nie wiemy, jakie warunki zawarli”.

OpenMedia sugeruje, że Kanadyjczycy po przyjeździe szukają okazji w innych krajach.

Murray powiedział Global News, że prawdopodobnie rozłączy się z Bellem, dodając, że nie tylko nie stać go na pobyt, ale nie podoba mu się usługa, którą otrzymał.

Kontynuacja historii pod reklamą

„Zachowywali się tak, jakbyśmy mogli wyciągnąć znikąd 750 dolarów”.

i skopiuj 2023 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Bill Ackman kończy z SPAC, zwraca inwestorom 4 miliardy dolarów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *