Panthers 6:1 Bruins (8 maja 2024 r.) Podsumowanie meczu

SUNRISE, Floryda – – Floryda wdała się w bójkę, a potem wdała się w bójkę. Pantery były zadowolone ze wszystkich wyników.

Aleksander Barkov strzelił dwa gole i dwie asysty, Sam Reinhart dodał cztery asysty, a Panthers pokonali Boston Bruins 6:1 w środowy wieczór i zremisowali w drugiej rundzie w jednym meczu.

Brandon Montour strzelił gola i miał dwie asysty, a gole dla Florydy także zdobyli Steven Lorentz, Gustav Forsling i Eto Luostarinen. Pantery dogoniły Jeremy’ego Swaymana z Bruins na początku trzeciej tercji czterema bramkami z rzędu, a następnie dodały jeszcze dwa gole w meczu z Linusem Ullmarkiem.

„Zrobiliśmy to, co chcieliśmy” – powiedział Barkov.

Siergiej Bobrowski obronił dla Panthers 14 razy. Przewaga pięciu bramek była równa największej przewadze Florydy w meczu play-off, wyrównując wynik uzyskany z Tampa Bay w kolejnym zwycięstwie 6:1 29 kwietnia.

Charlie Coyle strzelił gola dla Bruins, którzy przegrali z Florydą po raz pierwszy od sześciu spotkań w tym sezonie. Seria przenosi się do Bostonu na trzeci mecz w piątkowy wieczór i czwarty mecz w niedzielny wieczór.

I to już seria – 146 minut karnych zostało przyznanych w trzeciej kwarcie po kilku faulach, co stworzyło historię, która będzie trwała do piątku, Przede wszystkim Floryda Matthew Tkachuk uderza Davida Pastrnaka z Bostonu w starciu gwiazda z gwiazdą, a mecz wymknął się już spod kontroli.

„Masz dwóch elitarnych ofensywnych zawodników” – powiedział trener Panthers Paul Morris. „Sytuacja jest trochę napięta i oni chcą odejść”. „Pomyślałem, że to było niesamowite. A kiedy się skończyło, oboje wydawali się w porządku. Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony tą koncepcją. Nie obchodzi mnie to. Myślę, że było wspaniale”.

Pastrnak i Kkachuk zostali ukarani po 10 minut nieodpowiednim zachowaniem, co czyni ich ostatnimi z 12 graczy, którzy opuścili grę wcześniej z powodu bójek i bójek.

READ  Connor Bedard twierdzi, że pogłoski o Coreyu Perrym to po prostu „internetowa bzdura”

„W trzeciej kwarcie wywołało to efekt domina, ponieważ zaczęliśmy się emocjonować” – powiedział trener Bruins Jim Montgomery. „Trochę niezdyscyplinowany, ale to część gry w hokeja”.

Bruins mieli wrażenie, że Tkachuk dostał jeden lub dwa niepotrzebne strzały podczas szybkiej przepychanki z Pastrnakiem. Reakcja Pastrnaka: „Nie jestem zbyt doświadczonym wojownikiem. Zostałem powalony. Zostaw to mnie”.

Po pierwszych 20 minutach Floryda po prostu dominowała. Przez ponad 16 minut meczu, czyli 53 minuty czasu rzeczywistego, Boston nie oddał nawet ani jednego celnego strzału na bramkę. Parker Wotherspoon posłał krążek na całą długość lodowiska na 5:08 do końca drugiej sekundy, co zostało uznane za strzał, ponieważ trafił prosto w Bobrovsky’ego. Bruins nie oddali kolejnego strzału, dopóki Wotherspoon nie oddał jednego na 8:57 przed końcem trzeciej tercji.

Swayman, który w sezonie zasadniczym grał głównie na zmianę z Linusem Ullmarkiem i zdobył 43 starty w porównaniu do 39 Ullmarka, zaliczył swój siódmy start z rzędu, co stanowi najdłuższy taki odcinek w wykonaniu bostońskiego bramkarza od czasu, gdy Tuukka Rask zaliczył 11 startów z rzędu, kończąc sezon 2021 na 22.

Swayman nie dotarł do mety po tym, jak Floryda ostatecznie przygwoździła go w drugiej połowie. Swayman zatrzymał 19 z 23 strzałów, a jego średnia goli w fazie play-off wahała się od 1,42 do 1,81.

„Swayman był świetny” – powiedział Montgomery. „Myślałem o wyeliminowaniu go przy wyniku 3:1, przy trzecim golu, powiedziałem: «OK, teraz go załatwię». Zanim weszli do gry, wykonał dwie świetne interwencje”.

Boston jak dotąd w fazie play-off nie zdobył więcej niż jednego gola i nie stracił trzech goli w ciągu prawie dwóch miesięcy – odkąd New York Rangers strzelili trzy gole w trzecim meczu 21 marca. Dwie z nich to puste sieci. Od 16 marca przeciwko Filadelfii Bruins nie zaliczyli trzech bramek z prawdziwym bramkarzem w siatce.

READ  Kent Hughes zatrudnił agenta gracza NHL jako nowego dyrektora generalnego Canadiens

Ale Pantery znalazły sposób. Lorentz wyrównał, Barkov po odbiciu zdobył bramkę na 2:1, a następnie Forsling szybko podwyższył wynik na 3:1.

Montour położył rękawicę na krążku, aby utrzymać próbę wybicia Bruinsów na około 7 sekund przed końcem. Jego strzał z prawego punktu minął bramkę, a Anton Lundell kontrolował odbicie od końcowych band i trafił Forslinga na strzał z lewej strony na 1,3 sekundy przed końcem minął Swaymana.

„Nie możesz zatrzymać tego, czego nie widzisz, i to dotyczy każdego bramkarza na świecie” – powiedział Lorentz. „Oczywiście jest bramkarzem i ostatnio rozegrał tutaj świetny hokej”.

Tempo utrzymało się w trzeciej kwarcie. Florydzie wystarczyło zaledwie 1:28, aby było już 4:1, a Barkov z bliskiej odległości wykorzystał Luostarinena i zdobył łatwego gola. To był koniec wieczoru Swaymana i od tego momentu Pantery kontynuowały akcję.

„Jeśli zapłacisz pieniądze za przyjście dziś wieczorem na lodowisko, będziesz miał wspaniały wieczór” – powiedział Morris.