Owieczkin zajął 841. miejsce i pomógł Capitals pokonać Canucks

Owieczkin zajął 841. miejsce i pomógł Capitals pokonać Canucks

Owieczkin dał Waszyngtonowi prowadzenie 2:1 o 7:54, po kolejnym luzie w Vancouver.

Napastnik Capitals, TJ O'Shea, rozgrywając swój tysięczny mecz w NHL, podał z dołu linii bramkowej do Aleksandra Aleksiejewa znajdującego się w górnym slocie. Gdy DeSmith ruszył w stronę Aleksiejewa, obrońca Capitals podał do Connora McMichaela, który szybko podał piłkę do Owieczkina siedzącego na dalszym słupku, który wykonał podanie. Był to jego 841. gol w karierze w NHL, 53 za Wayne’em Gretzky’m, jeśli chodzi o największą liczbę bramek w historii ligi.

„świetna robota [Alexeyev]. „To mecz bardzo związany z hokejem i on go zorganizował” – powiedział O'Shea. „Zdenerwowało mnie to. Byłoby miło, gdyby.” [McMichael] „Właśnie rzuciłem piłkę w siatkę, ale dla Wielkiej ósemki zawsze fajnie jest strzelić gola, gdy jesteś na zewnątrz”.

Oshie był prawie niedostępny w samej grze.

37-letni napastnik opuścił poranną łyżwę z powodu kontuzji górnej części ciała i dopiero w późnej rozgrzewce przed meczem nie był pewien, czy będzie mógł grać.

„To był z pewnością prawdziwy rollercoaster z lekkim strachem dzisiejszego ranka” – powiedział O'Shea. „To była naprawdę decyzja, którą podjąłem w czasie meczu, aż do końca rozgrzewek. Oczywiście to wyjątkowy wieczór i chcesz grać, a nie dawać wszystkie gratulacje za darmo i odkładać to na później. Ale ja też tego nie zrobiłem Nie chcę skracać składu, więc najgorszą rzeczą byłoby, gdybym zaczął i nie mógł dokończyć. Kiedy w końcu byłem gotowy i wiedząc, że jestem gotowy, nadszedł czas, aby odejść.

Boeser podwyższył Canucks na 1:0 po 1:11 pierwszej tercji, odbijając strzał Hughesa nadgarstkiem obok Lindgrena tuż nad polem karnym. Asysta ta zapewniła Hughesowi 77. punkt w sezonie (13 goli, 64 asysty), ustanawiając rekord w karierze NHL i pobijając własny rekord punktów w Canucks przez obrońcę.

READ  Kandydat Toronto Maple Leafs Rodion Amirov zmarł w wieku 21 lat

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *