TORONTO – William Nylander zgubił dysk, zanim go szybko ukradł.

Wtedy zaświeciły mu się oczy.

Dziki napastnik Matt Boldy był jedynym łyżwiarzem, który stanął na drodze do decydującego momentu gry w dogrywce w piątek.

Nie przegapił stoiska Maple Leafs.

Nylander rozebrał Frederica Goudreau, po czym kręcił się wokół Poldiego i pokonał Philipa Gustafssona w oszałamiającym solowym pojedynku o 1:05 do dogrywki, gdy Toronto pokonało Minnesotę 2-1.

„Wiedziałem, że jest tam napastnik”, powiedział Nylander po zdobyciu 33. gola w sezonie. „Próbowałem tylko wciągnąć ją do sieci. Widziałem, że był trochę niezdarny.

„Będzie trudno, jeśli przyjedziesz z pewną szybkością”.

Okazało się to niemożliwe w nocy z bardzo małą akcją na obu końcach aż do kluczowej sekwencji.

„Nasi napastnicy mają tę cechę – mogą pozbawić graczy krążków” – powiedział obrońca Leafs Mark Giordano o kradzieży Neldera. Willie jest wówczas jednym z najlepszych graczy w lidze. Nigdy nie jesteś przy nim bezpieczny, kiedy jest za tobą w ten sposób. A potem gra, wejście do siatki, było niesamowite.

– Miło widzieć go z ławki.

Drugi wynik dla Toronto (36-15-8) miał David Kampf, który obronił 24 rzuty karne od Ilji Samsonowa. Nylander dodał asystę, aby zwiększyć swoją drugą kampanię z rzędu 70-punktową.

„Teraz nie jest to dla mnie zaskoczeniem” — powiedział Samosunow o liczbach swoich utalentowanych kolegów z drużyny. „Cały czas zdobywa punkty… Jestem bardzo szczęśliwy, że gram z tymi facetami”.

The Leafs poprawili się do 6-8 w dogrywce w sezonie 2022-23 po kiepskim rozpoczęciu 1-6. To zmusiło trenera Sheldona Keefe do zmiany swojego podejścia 3 na 3 i wystawienia defensywnego napastnika do wykonania pierwszego ataku.

Toronto przegrało w piątek remis z Minnesotą, ale odzyskało piłkę i udało się dokonać zmiany przeciwko zmęczonym nogom po drugiej stronie.

READ  Jensen zostaje zdjęty z lodu na noszach podczas meczu Capitals

Nylander wkroczył do akcji i zajął się resztą.

„Nadgodziny były dla nas problemem” – powiedział Keefe. „Zmieniliśmy trochę naszą strategię, jeśli chodzi o to, jak zaczynamy, jak rozmieszczamy graczy. Szczęście trochę poszło po naszej myśli, jeśli chodzi o dawanie nam więcej czasu z krążkiem.

„Gracze tacy jak Will mieli więcej okazji do robienia takich zagrań”.

Brandon Duheme odpowiada w imieniu Minnesoty (32-21-6). Gustafson zaliczył 22 przystanki, gdy Wild przerwał passę czterech zwycięstw po pokonaniu Columbus 2: 0 w czwartek.

„Absolutnie wszystko”, powiedział główny trener stanu Minnesota, Dean Evason, zapytany, co mu się podoba w występach jego zespołu przeciwko zestawieniu wysokowydajnych zastępców. „Podobało nam się wszystko w naszej dzisiejszej grze – z wyjątkiem straconego jednego punktu.”

The Leafs, którzy mają wyruszyć w podróż składającą się z pięciu meczów, która obejmuje coroczny swing w zachodniej Kanadzie, nie zagrają ponownie na Scotiabank Arena do 11 marca.

„Będziemy mieć wiele takich gier na dłuższą metę iw play-offach” – powiedział Giordano o piątkowej niewielkiej przewadze. „Trzeba brać to, co jest, a nie na siłę, nie zniechęcać się”.

Trzecia organizacja zaangażowana w zeszłotygodniową wymianę trzech drużyn, w której Leafs pozyskali napastników Ryana O’Reilly’ego i Noela Acciari z St. Louis, Wild otworzył wynik w pierwszej tercji po dziwacznej sekwencji, w której Duhemé podał. centrum Toronto. Kali Jarnkrok i przemyka obok Samsonova po jego siódme.

The Leafs odpowiedzieli przed zakończeniem tercji, kiedy Kampf zdobył swoją szóstą bramkę po ustawieniu Nylandera z bliskiej odległości.

Grając swój pierwszy mecz przeciwko przeciwnikowi gdzieś w postseason na początku gry od 1 lutego przeciwko Bostonowi, Leafs zagrali solidnie w drugim, ale nie mogli znaleźć sposobu na wyprzedzenie Gustafssona, który pojawił się tylko przeciwko niemu. Toronto przyszedł w maju 2021 roku, wygrywając 4: 3 po dogrywce, kiedy był z Ottawą.

READ  Fox opuszcza mecz Rangersów z powodu kontuzji dolnej części ciała

Piąty w tabeli Leafs miał kolejną szansę na mniej niż osiem minut przed końcem trzeciej, ale bramkarz Minnesoty był równy trafieniu za jeden punkt Nylandera.

The Wild przystąpili do swojej pierwszej gry w przewadze z mniej niż czterema minutami do końca regulaminu, tylko po to, by Samsonov przypiął i zabił rzut karny z Toronto, aby wymusić dogrywkę.

„Cierpliwość jest kolosalna” – powiedział Nylander, którego trzy gole do tej pory w tym sezonie zapewniły mu pierwsze miejsce w lidze. „W 60 minut prowadzimy 1:1. Nie chcemy się martwić i próbować wymuszać grę.

„Zmiażdżymy ich”.

Następnie w noce takie jak piątek wygraj w zapierającym dech w piersiach momencie.

impreza zakazana

Giordano wszedł do akcji z trzema zablokowanymi strzałami mniej niż rekord NHL Chrisa Russella z 2044 roku.

39-latek miał od trzech do 40 minut przeciwko Wildowi, ale będzie musiał poczekać trochę dłużej, aby ustanowić nowy znak w kategorii, którą NHL zaczęło systematycznie śledzić w sezonie 2005-06.

„Coś, co robiłem przez całą swoją karierę” — powiedział Giordano o postawieniu swojego ciała na szali. „Gram dużo rzutów karnych, więc będziesz na tych pozycjach”.

Ciasteczkowy potwór

„W posiłku przed meczem nie było ciasteczek” – powiedział Johnston, producent RI. „Nie rzuciłem ataku, ale byłem trochę zdenerwowany.

„Keith pomógł mi wprowadzić to do posiłków przed meczem”.

Jaka jest więc sytuacja z ciasteczkami w Toronto?

– Bardzo dobrze – powiedział Akyari z uśmiechem. „Jestem z nich bardzo zadowolony.”