Organizatorzy: Spór o osoby, które przeżyły odwołanie wydarzenia Tulsa Race Massacre

Organizatorzy: Spór o osoby, które przeżyły odwołanie wydarzenia Tulsa Race Massacre

Organizatorzy, którzy odwołali główne obchody stulecia masakry w Tulsa w piątek, powiedzieli, że wydarzenie zostało odwołane po tym, jak nie osiągnięto porozumienia w sprawie płatności gotówkowych trzem ocalałym ze śmiertelnego białego tłumu, podkreślając szersze dyskusje na temat odszkodowań. O niesprawiedliwości rasowej.

Adwokat Damario Solomon Simons powiedział The Associated Press, że przedłożył listę wniosków do Komitetu Tulsa Race Centennial Massacre z 1921 r., Aby ocaleli uczestniczyć w poniedziałkowym wydarzeniu „Remember & Rise” na ONEOK Field w Tulsie. Komisja zatrudniła laureata nagrody Grammy piosenkarza i autora tekstów Johna Legenda, aby poprowadził to wydarzenie, a Stacy Abrams, aktywistka praw głosu, miała obsadzić nagłówek.

„Po miesiącach braku komunikacji i pod ogromną presją, John Legend i Stacy Abrams mogą nie brać udziału, jeśli ocalali nie będą stacjonować, spotkanie zaplanowano na sobotę” – powiedział Solomon Simons w wiadomości tekstowej do Associated Press. „Natychmiast po tym wezwaniu nasz zespół prawny przedstawił listę siedmiu wniosków, aby zapewnić udział ocalałych w zaplanowanych przez Komisję wydarzeniach”.

Zgodnie z porozumieniem, odpowiedzi na każde zgłoszenie miały być uzyskiwane do (wtorek). To się nie zdarza. „

Solomon-Simmons reprezentuje ocalałych i ich potomków w procesie przeciwko miastu Tulsa i innym oskarżonym, domagającym się odszkodowania za zniszczenie kwitnącej czarnej dzielnicy miasta.

Senator Kevin Matthews, przewodniczący komisji, powiedział po spotkaniu z Solomonem Simmonsem i innymi przedstawicielami ocalałych, komisja zgodziła się zapewnić każdemu z trzech ocalałych 100 000 dolarów, a także 2 miliony dolarów na fundusz kompensacyjny.

„Zebraliśmy pieniądze i byliśmy podekscytowani, że ci, którzy przeżyli, przyjmą te prezenty” – powiedział Matthews w piątek. „Niestety, w niedzielę skontaktowali się z nimi i zwiększyli 100 000 dolarów w prezentach dla każdego ocalałego do 1 miliona dolarów, a zamiast 2 milionów, poprosili o 50 – 50 milionów dolarów – w ramach początkowych funduszy. Nie byliśmy w stanie odpowiedzieć te żądania. „

READ  Sąd Najwyższy Wenezueli zawiesza wyniki prawyborów prezydenckich opozycji

„Żeby było jasne, absolutnie chcę, aby osoby, które przeżyły, wnuki i inne osoby, na które wpłynęło wsparcie finansowe i emocjonalne. Jednak to nie jest droga”.

Salomon powiedział, że kwota 50 milionów dolarów nie jest wymogiem niepodlegającym negocjacjom.

Listy pozostawione przedstawicielom Legend i Abrams nie są odsyłane do komentarza.

Od czasu zakończenia niewolnictwa w 1865 roku w Stanach Zjednoczonych dyskutowano o odszkodowaniach dla czarnoskórych Amerykanów, których przodkowie byli niewolnikami, oraz o innej dyskryminacji rasowej. Obecnie są one dyskutowane na uczelniach i uniwersytetach związanych z niewolnictwem, a także na lokalnych rządach, które chcą płacić czarnym gotówką. Ludność pośród trwającej narodowej relacji morderstwa George’a Floyda.

Tulsa Racial Massacre – która pozostawiła do 300 zabitych i spaliła kwitnącą czarną dzielnicę znaną jako Greenwood to Earth – jest jednym z najwyraźniejszych przykładów zdziesiątkowania czarnego bogactwa, pozostawiając rodziców nietkniętych i zmuszając do tego pokolenia. Zacznij od niczego.

Matthews twierdzi, że w ciągu ostatnich pięciu lat Centennial Commission zebrała ponad 30 milionów dolarów, w tym 20 milionów na budowę Greenwood Rising Museum. Inne fundusze zostały zebrane na projekty artystyczne, działania rewitalizacyjne i remonty w Greenwood Cultural Center.

Ale niektórzy czarni mieszkańcy Tulsy zastanawiają się, czy lepiej byłoby wydać pieniądze na budowę Muzeum Powstania Greenwood w coraz bardziej odrestaurowanej części miasta, aby pomóc czarnym potomkom masakry lub mieszkańcom przeważnie czarnej północnej części miasta kilka mil od miasto. Greenwood.

Nieporozumienia między czarnymi przywódcami w Tulsie dotyczące obchodzenia się z uroczystościami upamiętniającymi i milionami dolarów darowizn doprowadziły do ​​tego, że dwie różne grupy zaplanowały oddzielny harmonogram wydarzeń z okazji stulecia masakry. Oprócz Komitetu Stulecia, Black Wall Street Legacy Festival zaplanował szereg wydarzeń na kilka następnych dni, które będą kontynuowane zgodnie z planem. Solomon-Simmons jest związany z Legacy Festival wraz z radną miejską Vanessą Hall-Harper i Tiffany Krucher, siostrą bliźniaczką Terrence’a Crowchera, nieuzbrojonego czarnego mężczyzny zastrzelonego przez funkcjonariusza policji w Tulsie w 2016 roku.

READ  Były doradca Trumpa przesłuchiwany w sprawie rosyjskiego śledztwa po dwuletniej walce | Donald Trump

Prezydent Joe Biden ma być we wtorek w Tulsie, aby uczcić rocznicę.

Ale przepaść między dwiema grupami z Tulsa zaostrzyła się szczególnie w ostatnich miesiącach. W kwietniu Solomon Simmons wysłał pismo o zaprzestaniu działalności do Armstronga, kierownika projektu komitetu, w sprawie wykorzystania nazwiska i podobizny ocalałego w promocji projektu Greenwood Rising, muzeum o powierzchni 7000 stóp kwadratowych budowanego w Greenwood, aby opowiedzieć tę historię masakry.

Komitet wydalił również republikańskiego gubernatora stanu Oklahoma, Kevina, z komitetu po tym, jak podpisał on ustawę zakazującą nauczania pewnych koncepcji rasowych w szkołach publicznych, a amerykański senator James Lankford zrezygnował z komitetu w ostatnich tygodniach. Biuro Lancforda jako powód swojej decyzji podało „odejście od pierwotnych celów komisji na rzecz bardziej stronniczej agendy politycznej”.

„To tylko bałagan” – powiedziała była senator Judy Eason MacIntyre, członkini komisji, i powiedziała, że ​​uważa, iż rozległy spór dotyczył walki o władzę i kontrolę nad niektórymi z milionów dolarów, które wpłynęły do ​​społeczeństwa z prywatnych fundacji. „Widziałem już ten smród… Chodzi o pieniądze”.

Wielu czarnych Tulsan mówi, że są zdenerwowani niezdolnością dwóch oddzielnych frakcji do rozwiązania sporów i zawarcia porozumienia, które przyniesie korzyści miastu, a zwłaszcza jego czarnoskórym mieszkańcom.

„Byłem po prostu rozczarowany” – powiedział Mark Lewis, czarny aktywista z Tulsa, który powiedział, że nie jest powiązany z żadną z grup. „Jestem rozczarowany, że dorośli nie mogli usiąść przy stole, a nasze brudne pranie nie było wentylowane na poziomie krajowym”.

„Mamy różnice … ale jakoś musimy spojrzeć na szerszą perspektywę”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *