Ontario zgłosiło mniej niż 450 nowych przypadków COVID-19

TORONTO – Urzędnicy ds. zdrowia w Ontario zgłaszają mniej niż 450 nowych przypadków COVID-19 po kilku dniach, gdy liczba przypadków przekracza 500.

Hrabstwo potwierdziło 447 nowych przypadków nowego koronawirusa w poniedziałek, a to nastąpiło po tym, jak urzędnicy zgłosili 590 przypadków w czwartek, 574 w piątek, 502 w sobotę i 530 w niedzielę.

Siedmiodniowy średni obrót w Ontario wynosi obecnie 503, w porównaniu z 735 w tym momencie w zeszłym tygodniu.

Z 13 588 testów przetworzonych w ciągu ostatnich 24 godzin, departament zdrowia twierdzi, że wskaźnik dodatniości w hrabstwie wzrósł z 2,6 w niedzielę do 2,8 procent w poniedziałek.

Hrabstwo poinformowało również, że cztery kolejne osoby zmarły z powodu COVID-19 w poprzednim okresie 24-godzinnym, co daje całkowitą liczbę zgonów do 8961.

Obecnie 384 osoby są hospitalizowane z powodu choroby, ale hrabstwo zauważa, że ​​liczba ta jest zaniżona, ponieważ nie wszystkie szpitale podały swoje dane pod koniec zeszłego tygodnia. Co najmniej 409 pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, a 268 oddycha za pomocą respiratora.

Prowincja uznała, że ​​kolejne 670 przypadków choroby zostanie rozwiązane od poniedziałku, zwiększając liczbę wyleczonych pacjentów w Ontario do 525 795.

Poniedziałkowy raport podnosi całkowitą liczbę potwierdzonych laboratoryjnie przypadków w Ontario do 540 130, wliczając w to zgony i wyzdrowienia.

Gdzie są przypadki COVID-19 w Ontario?

Wiele nowych zgłoszonych przypadków COVID-19 koncentruje się w obszarach hotspotów Greater Toronto Area. Urzędnicy zgłosili 110 nowych przypadków w Toronto, 61 nowych przypadków w rejonie Peel, 29 nowych przypadków w rejonie Durham i 11 nowych przypadków w rejonie Yorku.

Prowincja potwierdziła w poniedziałek dodatkowe 458 nowych przypadków B.1.1.7 (brytyjska alternatywa) w Ontario. Całkowita liczba przypadków dla szczepu wynosi teraz 139 940.

Urzędnicy nie zidentyfikowali żadnych nowych przypadków B.1.351 (wariant południowoafrykański), więc całkowita liczba przypadków w hrabstwie pozostała na poziomie 1137.

Ponadto prowincja dodała jeszcze dwie skrzynie P.1 (wariant brazylijski), co podniosło łączną liczbę spraw do 4135.

Ontario nie zgłasza obecnie liczby przypadków wariantu B.1.617, pierwotnie w Indiach, które znaleziono w prowincji.

Ontario przystąpiło w piątek do pierwszego etapu swojego planu ponownego otwarcia, umożliwiając otwarcie tarasów i niektórych mniej istotnych detalistów po raz pierwszy od miesięcy.

„Widać teraz, że liczby przypadków spadają, w tym wariant delta” – powiedział w poniedziałek specjalista ds. chorób zakaźnych, dr Isaac Bogosh, w rozmowie z CP24.

„Chociaż wariant delta rozprzestrzenia się i kontroluje jako bardziej rozpowszechniony wariant, nadal można uczciwie powiedzieć, że jego liczba spada. Czy tak będzie w przyszłości? Nie wiem, ale tak właśnie się dzieje. „

Ponad 1,8 miliona osób zostało w pełni zaszczepionych w Ontario

Prowincja informuje, że 1 894 320 osób w Ontario otrzymało dwie dawki szczepionki COVID-19 i są obecnie uważane za odporne na tę chorobę.

W ciągu ostatnich 24 godzin urzędnicy powiedzieli, że 135 574 dawki szczepionki zostały podane mieszkańcom Ontario.

W hrabstwie podano nieco ponad 11,3 miliona dawek szczepionki, odkąd rozpoczęła się ona na początku tego roku.

Więcej mieszkańców Ontario może zarezerwować drugą, przyspieszoną dawkę szczepionki COVID-19 Od poniedziałku, w tym niektóre osoby mieszkające w gorących obszarach, gdzie rozprzestrzenia się forma delta COVID-19, a także osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca.

READ  Loblaws i Frito-Lay rozwiązują spór dotyczący cen przekąsek

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *