Ontario twierdzi, że więcej domów opieki długoterminowej jest klimatyzowanych, ale nie wszystkie pokoje są dostępne

Minister ds. Opieki długoterminowej hrabstwa ogłosił w czwartek, że rosnąca liczba placówek opieki długoterminowej w Ontario instaluje klimatyzatory w swoich budynkach – ale duża część nadal nie ma klimatyzacji we wszystkich pokojach mieszkańców.

Na konferencji prasowej dr Meryl Fullerton powiedziała, że ​​hrabstwo włączyło teraz specjalne strefy chłodzenia we wszystkich domach opieki długoterminowej. Rząd podał również w komunikacie prasowym, że 60 procent pokoi jest w pełni klimatyzowanych, w porównaniu do 42 procent latem ubiegłego roku, dodając, że dodatkowe 23 procent domów „pracuje nad pełną klimatyzacją tak szybko, jak to możliwe. jak najwięcej ”.

Fullerton powiedział, że hrabstwo tworzy „bezpieczne i wygodne środowisko”, a nasz rząd zobowiązał się do wprowadzenia tych domów w nowoczesną erę.

Powiedziała: „To zajmuje trochę czasu, szczególnie w czasach pojawiającego się wirusa koronowego”.

Podczas fali upałów w lipcu 2020 r., Gdy sektor wciąż chybotał po pierwszej fali pandemii COVID-19, prezydent Ontario Doug Ford obiecał „szybko” uzdatnić wszystkie domy opieki długoterminowej, w tym pokoje rezydentów.

CBC News podało wczoraj, że prawie rok później hrabstwo nadal tego nie zrobiło.

Ford powiedział dziennikarzom 8 lipca 2020 r., Że jego rząd „natychmiast” zmieni prawo dotyczące domów opieki długoterminowej. Ustawodawstwo wymaga, aby domy bez centralnego powietrza zapewniały co najmniej jedną strefę chłodzenia na 40 mieszkańców i nakazuje temperaturę co najmniej 22 ° C, ale nie ma temperatury maksymalnej.

Sam Ford wskazał na luki w tych wymaganiach zawartych w ustawie Ontario Long-Term Care Homes Act.

Powiedział wtedy: „Na razie w ustawie mówisz, że pomieszczenia ogólnodostępne są klimatyzowane, ale wyobraź sobie, że ktoś siedzi w pokoju na trzecim piętrze”.

„czasami [staff] Nie masz szansy przyprowadzić tych pacjentów, zwłaszcza teraz, do tych wspólnych obszarów. Nie wyobrażam sobie siedzenia w pokoju przy 27 lub 28 stopniach, co jest niedopuszczalne ”.

READ  Odwrócony kajakarz ma szczęście, że wytrzyma trzy godziny na jeziorze Superior

W komunikacie prasowym Fullerton powiedział, że co najmniej 83 procent domów „będzie miało pełną klimatyzację do lata”.

Departament Opieki Długoterminowej powiedział w tym tygodniu CBC News, że w lutym „zebrał informacje o mechanicznych systemach chłodzenia we wszystkich domach”.

„Wykorzystujemy te informacje, aby współpracować z sektorem, aby tego lata zapewnić odpowiednie systemy chłodzenia, aby poprawić stan zdrowia i dobrostan ludności” – powiedział w oświadczeniu rzecznik prasowy Mark Nisbet.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *