Ohio: 20 wagonów pociągu towarowego Norfolk Southern wykoleiło się

Ohio: 20 wagonów pociągu towarowego Norfolk Southern wykoleiło się

Springfield, Ohio –

Około 20 wagonów pociągu towarowego Norfolk Southern wykoleiło się w sobotę wieczorem w pobliżu Springfield, co oznacza drugie wykolejenie firmy w Ohio w ciągu miesiąca.

Ale w przeciwieństwie do wykolejenia pociągu 3 lutego we wschodniej Palestynie w Ohio, rzecznik firmy powiedział, że w pociągu nie było żadnych niebezpiecznych materiałów, donosi Columbus Dispatch.

The Dispatch poinformował, że pociąg, który nie miał pasażerów, wykoleił się około godziny 17:00 w sobotę na State Route 41 w pobliżu Clark County Fairgrounds. Springfield znajduje się około 46 mil (74 km) na zachód od stolicy stanu Columbus w stanie Ohio.

Rzecznik Norfolk Southern powiedział, że 20 wagonów pociągu składającego się z 212 wagonów wykoleiło się podczas podróży na południe.

Sean Heaton powiedział Springfield News-Sun, że czekał na skrzyżowaniu, gdy pociąg przejeżdżał przez skrzyżowanie i uchwycił początek wykolejenia na wideo.

„Byłem tam i grałem na telefonie, a potem usłyszałem głośny huk. A kiedy usłyszałem głośny huk, zacząłem nagrywać” – powiedział Heaton. „Kiedy usłyszałem huk, spod samochodów wypadły różnego rodzaju szczątki i metal, i wtedy zacząłem nagrywać i można było zobaczyć, jak zaczynają zeskakiwać z torów”.

Agencja zarządzania kryzysowego hrabstwa Clark poprosiła mieszkańców w promieniu 1000 stóp od wykolejenia o ukrycie się, ale agencja stwierdziła, że ​​nie wydała formalnych nakazów ewakuacji.

W aktualizacji o godzinie 20:50 EST agencja poinformowała, że ​​urzędnicy pracują nad upewnieniem się, że nie ma żadnych niebezpiecznych materiałów.

3 lutego 38 wagonów pociągu towarowego Norfolk Southern we wschodniej Palestynie, w północno-wschodnim Ohio w pobliżu Pensylwanii, wykoleiło i spaliło kilka wagonów przewożących niebezpieczne materiały.

Chociaż nikt nie został ranny, sąsiednie dzielnice w obu stanach były zagrożone. Wypadek doprowadził do ewakuacji około połowy około 5000 mieszkańców miasta, trwającej wielorządowej reakcji kryzysowej i utrzymujących się obaw mieszkańców wsi o długoterminowe skutki zdrowotne.

READ  Rosja kontynuuje oblężenie Siewierodoniecka na Ukrainie z rosnącym morale i obawami przed dezercją ze służby wojskowej

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *