Nowa kamera internetowa firmy Dell za 200 USD wykorzystuje czujnik CMOS firmy Sony o słabym oświetleniu

Firma Dell zauważyła współczesną potrzebę posiadania lepszych kamer internetowych niż te, które są dostarczane z większością komputerów i mają ogłosić Nowa opcja 4K, HDR i AI, która wykorzystuje czujnik słabego oświetlenia firmy Sony, który został pierwotnie zaprojektowany do użytku w kamerach przemysłowych.

Opisywana jako kamera „podobna do lustrzanki cyfrowej”, kamera internetowa Dell UltraSharp 4K jest sama w sobie tylko marketingowym żargonem, ale daje klientom ogólny pogląd na tę koncepcję — sprawi, że będziesz wyglądać lepiej niż standardowa kamera internetowa. Tym, co wyróżnia nową kamerę internetową firmy Dell, jest to, że wykorzystuje Czujnik Sony StarvisJest to czujnik z podświetleniem tylnym, zaprojektowany, aby zapewnić doskonałą wydajność przy słabym oświetleniu i został specjalnie zaprojektowany do użytku w kamerach CCTV. Decyzja Della o zintegrowaniu tego czujnika z kamerą internetową prawdopodobnie nie jest pierwszym przypadkiem, ale z pewnością najnowszym przypadkiem, gdy czujnik przeznaczony do użytku przemysłowego znalazł się w produkcie komercyjnym.

To co najmniej niezwykłe.

Czujnik Starvis jest w stanie wykryć to, co Sony nazywa „bliską podczerwienią” (NIR), a także High Dynamic Range (HDR). Dzięki technologii NIR kamera może wykonywać zdjęcia w ekstremalnie słabym oświetleniu za pomocą detektorów obrazu wykonanych ze specjalnych struktur, które mogą wychwytywać światło w bliskiej podczerwieni i dostarczać wyraźne obrazy nawet w bliskiej ciemności. Możliwość fotografowania w HDR pozwala aparatowi osiągnąć lepszą równowagę między światłami a cieniami i zapewnić wyższy poziom wydajności wizualnej.

Chociaż czujnik Starvis nie został pierwotnie zaprojektowany do użytku jako kamera internetowa, Dell wyraźnie wierzy, że jego moc przy słabym oświetleniu sprawia, że ​​szczególnie dobrze nadaje się do tego zadania, przynajmniej na tyle, aby mieć „najlepszą w swojej klasie kamerę internetową 4K”. .

Dell nie precyzuje, którego z czujników Sony Starvis używa, ale ponieważ jest to kamera 4K, najprawdopodobniej jest to IMX334LLR 1/1,8″, zdolny do nagrywania 60 klatek na sekundę. Kamera internetowa Dell UltraSharp 4K może nagrywać z szybkością 30 kl./s w rozdzielczości Full HD, ale zostanie obniżona do 1080p, aby uzyskać maksymalnie 60 kl./s. Chociaż jest mało prawdopodobne, że większość ludzi będzie potrzebować rozdzielczości 4K lub nawet 60 klatek na sekundę, kamera internetowa Dell wydaje się być dobrym rozwiązaniem, aby użytkownicy mogli wybierać więcej niż zwykle.

READ  Kingdom Tears ma „szerszy wybór” tradycyjnych lochów Zelda

Oprócz różnych opcji rozdzielczości i liczby klatek na sekundę kamera internetowa UltraSharp może również regulować swój wizjer w zakresie 65, 78 i 90 stopni. Ponadto firma Dell opisuje to jako użycie sztucznej inteligencji (AI) z funkcją automatycznego kadrowania, która utrzymuje ostrość i ciągłą ostrość obiektu.

Dell chce zdobyć udział w rynku od Logitecha i własnego Brio 4K na rynku, a pakowanie czujnika Sony Starvis z opcją 200 USD może być sprytnym posunięciem, aby to się stało. Kamera internetowa Dell prawdopodobnie będzie w stanie zapewnić lepiej wyglądające mniejsze strumienie światła, co jest powszechnym oświetleniem w domowych biurach. Ponieważ przeciętnemu konsumentowi łatwo jest zrozumieć, że aparat może sprawić, że będzie wyglądał lepiej, zamiast polegać na wiedzy o oświetleniu, firma Dell może mieć tutaj zwycięzcę.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *