Northrop Grumman zwiększa sprzedaż powierzchni o 9% w pierwszym kwartale, zmniejsza zaległości w zakresie anulowanych tajnych programów.

Northrop Grumman zwiększa sprzedaż powierzchni o 9% w pierwszym kwartale, zmniejsza zaległości w zakresie anulowanych tajnych programów.

Budynek Northrop Grumman w Falls Church w Wirginii. Zdjęcie: Northrop Grumman

Northropa GrummanaSektor kosmiczny wygenerował w pierwszym kwartale 2024 roku sprzedaż na poziomie 3,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 9% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W czwartek Northrop Grumman opublikował raport finansowy za pierwszy kwartał.

Firma z branży lotniczej odnotowała największe przychody spośród czterech segmentów firmy, ale największy wzrost wyniósł 18% rok do roku, a linia lotnicza odnotowała największy wzrost. Na poziomie firmy Northrop Grumman odnotował sprzedaż w pierwszym kwartale na poziomie 10,1 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 9% w porównaniu z 2023 rokiem. Sprzedaż wzrosła we wszystkich czterech segmentach firmy.

Jednak zaległości kosmiczne spadły o 10% od końca 2023 r. po wydaniu Sił Kosmicznych USA Anulowała wielomiliardowy program satelitarny Northrop Grumman. Northrop Grumman nazwał odwołanie zgłoszone w styczniu 2024 r. „rozwiązaniem dla wygody”.

Dyrektor generalna Cathy Warden powiedziała inwestorom w czwartek, że niewiele może powiedzieć na temat programu, „poza tym, że Siły Powietrzne w dużej mierze anulowały ten program ze względu na obawy związane z budżetem i ustaleniem priorytetów”. Ten wymóg prawdopodobnie nadal istnieje, więc „zobaczymy, jak to rozgrywa się z biegiem czasu.”

W związku z rozwiązaniem umowy firma zmniejszyła niesfinansowane zaległości Space o 1,6 miliarda dolarów w pierwszym kwartale. Zaległości w zakresie systemów kosmicznych wynoszą obecnie 36,5 miliarda dolarów, z czego 9,4 miliarda to finansowanie, a 27 miliardów to brak środków.

Northrop Grumman podał, że 9% wzrost sprzedaży produktów z branży lotniczej i kosmicznej wynikał z kwoty 117 milionów dolarów Wzrost liczby programów SDA Transport Layer 2 (T2TL). oraz większa liczba ograniczonych programów i misji komercyjnych usług zaopatrzenia (CRS), Programy hipersoniczne i program Glide Phase Intercept (GPI).

Marża operacyjna na powierzchni nieznacznie spadła – w pierwszym kwartale spółka zaobserwowała marżę operacyjną na poziomie 9,1% w porównaniu do 9,3% w roku ubiegłym w związku z korzyścią w 2023 roku ze sprzedaży klientowi licencji.

READ  Start rakiety SpaceX Falcon 9 Transporter 6

Northrop Grumman nieznacznie obniżył swoje prognozy na 2024 rok dla swojego sektora kosmicznego. W styczniu Northrop Grumman prognozował sprzedaż w średnim i wysokim przedziale 14 miliardów dolarów, a obecnie oczekuje niskiego i średniego przedziału 14 miliardów dolarów. Wytyczne te odzwierciedlają roczny wzrost na poziomie około 3%.

„Obecnie oczekuje się, że wolumen sprzedaży będzie miał tendencję spadkową w pozostałych kwartałach 2024 r., co odzwierciedla NGI” – skomentował dyrektor finansowy Dave Keefer podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej z inwestorami. [Next Generation Interceptor] Rozwiązanie i rozwiązanie umowy na ograniczonej przestrzeni, którą zaobserwowaliśmy w zeszłym kwartale. Oczekuje się, że zostanie to częściowo zrównoważone przez dalszy rozwój Sentinel i portfela SDA.

– zauważył Kiefer Najnowsza decyzja Agencji Obrony Przeciwrakietowej Przyznanie firmie Lockheed Martin kontraktu na opracowanie nowego pocisku przechwytującego w ramach programu NGI.

W skali całej firmy Northrop Grumman spodziewa się, że wskaźnik księgowania do rachunków będzie w skali roku bliski 1, przy wyższym wskaźniku w sektorach lotniczym, obronnym i misjach, a niższym w przypadku przestrzeni kosmicznej, powiedział Keffer. Wskaźnik księgowo-fakturowy to stosunek otrzymanych zamówień do jednostek wysłanych i zafakturowanych za określony okres.

Dyrektor generalna Cathy Warden dodała, że ​​w tym roku powierzchnia będzie miała najniższy wskaźnik księgowania do rachunków, ponieważ Northrop Grumman pokryje stratę NGI i anulowanie programu.

„Jednak nasza działalność kosmiczna wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich czterech lat, a saldo wydatków jest niewiarygodnie duże, zatem nadal mają znaczne zaległości, które wspierają oczekiwaną dla nich stopę wzrostu” – powiedział Warden.

W styczniu, Warden mówił o utrzymaniu rentowności Podczas rywalizacji o kontrakty SDA o stałej cenie. Powiedziała, że ​​firma złożyła „uczciwą i rozsądną” ofertę na jeden z ostatnich konkursów satelitarnych SDA, ale agencja wstrzymała negocjacje z firmą.

W czwartek po raz kolejny podkreślił zaangażowanie w rentowność programów ze stałą ceną.

READ  Nasienie myszy przechowywane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej daje zdrowe potomstwo

„Widzimy wiele możliwości, z których możemy skorzystać [in the space portfolio]. „Po prostu wybieramy tych, którzy mają lepszą pozycję do zwycięstwa” – powiedział Warden. „Dzięki SDA odnieśliśmy wielki sukces, a programy te są opłacalne. Dzieje się tak dlatego, że utrzymujemy dyscyplinę w wyborze obszarów, w których możemy najlepiej konkurować i wygrywać przy rozsądnych opłatach i prawdopodobieństwie sukcesu.

„Nie licytujemy, jeśli nie czujemy, że mamy zróżnicowaną wartość, która odniesie sukces za cenę, którą musimy zaoferować, aby wygrać i zrealizować przetarg” – dodała. „To naprawdę decyzja, którą podejmujemy przy każdym ujęciu. Ma ona fundamentalne znaczenie dla naszego zaangażowania i realizacji, a także zapewniania oczekiwanych zwrotów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *