Nominacje do Oscarów 2024: Ryan Gosling „rozczarowany” lekceważeniem Margot Robbie i Grety Gerwig | Oscary 2024

Nominacje do Oscarów 2024: Ryan Gosling „rozczarowany” lekceważeniem Margot Robbie i Grety Gerwig |  Oscary 2024

Ryan Gosling opowiedział o swoim rozczarowaniu, że reżyserka Barbie Greta Gerwig i gwiazda Margot Robbie nie zostały nominowane w dwóch głównych kategoriach Oscarów, mimo że sam otrzymał skinienie głową.

Aktor, który został nominowany we wtorek za drugoplanową rolę Kane'a w kasowym hicie, określił siebie jako „rozczarowanego”, że Gerwig i Robbie nie zostali nominowani w swoich kategoriach.

„Ich praca powinna zostać doceniona wraz z innymi bardzo zasłużonymi nominowanymi” – dodał.

Gerwig nie była nominowana do nagrody dla najlepszego reżysera, ale została wybrana wraz ze swoim mężem Noahem Baumbachem za najlepszy scenariusz adaptowany, podczas gdy Robbie przegrał nominację dla najlepszej aktorki, ale został uznany za producenta najlepszego filmu.

Gosling powiedział, że jest „bardzo szczęśliwy” z powodu amerykańskiej gwiazdy America Ferrery, która była nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Glorii w filmie.

W wywiadzie dla Variety Ferrera powiedziała, że ​​jest „bardzo rozczarowana”, że Robbiemu i Gerwigowi nie udało się zdobyć nominacji w kategoriach dla najlepszej aktorki i najlepszego reżysera.

„To, co Margot osiągnęła jako aktorka, jest naprawdę niesamowite” – powiedziała, dodając, że Gerwig zrobiła „wszystko, co reżyser mógł zrobić, aby na to zasłużyć”.

W swoim oświadczeniu, które udostępniono amerykańskim mediom, Gosling stwierdził, że jest „zaszczycony nominacją” i dumny, że „przedstawiał plastikową lalkę o imieniu Ken”.

Ryan Gosling, Margot Robbie, Greta Gerwig i America Ferrera na premierze Barbie. Zdjęcia: Eric Charbonneau/Shutterstock

„Ale nie ma Kena bez Barbie i nie ma filmu o Barbie bez Grety Gerwig i Margot Robbie, dwóch osób najbardziej odpowiedzialnych za ten tworzący historię i cieszący się światową sławą film.

„Wbrew wszystkiemu, mając tylko kilka bezdusznych, nagich lalek, na szczęście rozśmieszyły nas, złamały nam serca, napędzały kulturę i tworzyły historię”.

Oświadczenie Goslinga pojawiło się po tym, jak brytyjski producent muzyczny Mark Ronson również bronił duetu za połączenie Barbie po tym, jak on i Andrew Wyatt otrzymali nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka za poruszającą piosenkę I'm Just Ken.

READ  Gwiazda AEW nie miała napięcia między CM Punkiem a Adamem Pagem

„To nie tylko Ken, to Barbie i Ken” – powiedział Ronson, dodając, że Ruby „połączyła to cholerstwo w całość”.

Ronson pochwalił także Gerwiga za to, że „robiąc to, tłumy ludzi wracają do kina”.

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 10 marca przyszłego roku w Dolby Theatre w Los Angeles.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *