Nikki Haley dzwoni do Secret Service w związku z groźbami

Nikki Haley dzwoni do Secret Service w związku z groźbami

Nikki Haley zwróciła się o ochronę tajnych służb USA ze względu na groźby, jakie grożą jej jako jedynej pozostałej kandydatce Partii Republikańskiej na prezydenta rywalizującej z byłym prezydentem Donaldem Trumpem o nominację partii, potwierdził CNN rzecznik kampanii Haley.

W kampanii nie podano szczegółów, kiedy złożono wniosek.

W ostatnich miesiącach pojawiły się doniesienia o dwóch pobiciach w domu Haley w Południowej Karolinie, z których jedno miało miejsce, gdy przebywali tam jej rodzice.

Haley została niedawno zapytana o obecność silnych zabezpieczeń na jej wydarzeniach i w zeszłym tygodniu powiedziała reporterom z Kolumbii w Południowej Karolinie: „Kiedy robisz coś takiego, otrzymujesz groźby. To po prostu prawda i to jest w porządku”.

„Częścią ubiegania się o życie publiczne jest to, że musisz stawić czoła istniejącym zagrożeniom. To mnie nie powstrzyma” – powiedziała wówczas Haley. „Czy to oznacza, że ​​musimy umieścić w pobliżu jeszcze kilka ciał? ? Tak, w porządku.”

Hailey przez około tydzień była świadkiem intensywnej obecności ochrony.

Secret Service zapewnia ochronę wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który konsultuje się z komitetem doradczym Kongresu.

W maju 2007 roku ówczesny senator. Barack Obama został objęty ochroną po zaleceniu tego przez komisję Kongresu ze względu na rosnącą liczbę gróźb kierowanych pod jego adresem.

Robert F. Kennedy Jr. również zwrócił się o ochronę tajnych służb podczas tej sesji, ale jej nie otrzymał.


Jeff Zeleny z CNN przyczynił się do powstania tego raportu

READ  Kijów produkuje broń ze Stanami Zjednoczonymi i „historyczne” spotkanie w Waszyngtonie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *