Niedola Canucks nadal traci Niebieskie Kurtki pomimo ich usilnych wysiłków

COLUMBUS, Ohio – Elvis Merzlikins zablokował 39 strzałów, Gustav Nyquist strzelił gola z krótkiej ręki i asystował, a Columbus Blue Jackets pokonali w piątek wieczorem Vancouver Canucks 4:2.

Jack Roslovic strzelił remis 6:06 w trzeciej połowie dla Kolumba, podobnie jak Adam Bokvist i Max Domie. Niebieskie kurtki wygrały trzy z rzędu i cztery z pięciu.

Vancouver przegrało pięć z rzędu na trasie. Wasilij Podkolzin i Tyler Mott zdobyli bramki, a Thatcher Demko zablokowała 17, gdy Canucks przegrali po raz ósmy w ostatnich dziewięciu meczach.

Nyquist rozpoczął zdobywanie punktów dla Kolumba od gola 13:54 z rzutu karnego, drugiego gola krótkoterminowego w jego karierze i drugiego gola dla Niebieskich Kurtek w tym roku.

Vancouver wyrównało na 27,6 sekundy przed końcem pierwszej połowy, kiedy Justin Dowling przejął podanie, a Podkolzen strzelił swojego czwartego gola w sezonie.

Pomimo lepszych wyników 16-5, Columbus odbił się w 6:17 sekundy, kiedy Bukvist pokonał Demko odbitką Cole’a Selingera, aby strzelić swojego drugiego gola w tym roku.

Vancouver wycofał się do końca okresu, kiedy były Blue Jacket Muti strzelił z linii niebieskiej Queen Hughes 18:42, aby strzelić swojego drugiego gola w sześciu meczach od powrotu z pozasezonowej operacji karku.

I to był trzeci gol Ruslovića w tym sezonie, strzał snajperski z punktu, co pozwoliło Kolumbowi awansować 3-2. Podanie Jakuba Voorska przyspieszyło jego passę punktową do sześciu spotkań i dało mu 14. pierwszą asystę w National Hockey League.

Domi strzelił pustego gola, a do końca meczu pozostało 1:35.