Nie dostałeś okularów zaćmienia? Oto opcja DIY, aby bezpiecznie zobaczyć rzadkie wydarzenie – patriotyczne

Nie dostałeś okularów zaćmienia?  Oto opcja DIY, aby bezpiecznie zobaczyć rzadkie wydarzenie – patriotyczne

Eksperci twierdzą, że poniedziałkowe całkowite zaćmienie słońca to jedyna w swoim rodzaju okazja, której nie można przegapić.

Kolejne wydarzenie nie będzie miało miejsca w Toronto i wschodnim Ontario przez kolejne 375 lat, aż do roku 2399, powiedziała Global News Sarah Roheimer, profesor astrofizyki na Uniwersytecie York.

Eksperci ostrzegają również, że patrzenie w słońce bez specjalnych okularów może spowodować poważne, a nawet trwałe uszkodzenie oczu.

Ale jeśli jeszcze nie zabezpieczyłeś swojego Międzynarodowa norma okularów ISO 12312-2 Istnieje jednak inny sposób obserwacji zaćmienia – za pomocą projektora otworkowego.

Projektor otworkowy umożliwi obserwację całkowitego zaćmienia słońca.

Amanda Griffin/Wiadomości globalne

Nie należy używać projektora do patrzenia bezpośrednio na słońce. Alternatywnie możesz go użyć, aby zobaczyć zdjęcie zaćmienia.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Oto jak go zrobić Według NASA.

Zbierz pudełko na pigułki lub pudełko po butach, kartkę papieru, nożyczki, taśmę, trochę folii aluminiowej i długopis lub inny przedmiot z zaostrzoną końcówką.

Za pomocą pisaka narysuj spód pudełka po płatkach śniadaniowych na kartce papieru (lub lewą lub prawą stronę pudełka po butach, jeśli trzymasz je tak, jakbyś chciał je otworzyć i uzyskać dostęp do butów).

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Wytnij wzdłuż narysowanej linii i umieść mniejszy kawałek papieru na dnie pudełka po płatkach śniadaniowych. Jeśli używasz pudełka po butach, odwróć je na bok i połóż papier na spodzie.

Wytnij mały kwadrat od góry pudełka w kierunku zewnętrznej krawędzi. Wytnij kolejny mały kwadrat w kierunku drugiej krawędzi.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Zaćmienie słońca: Kanadyjskie zoo bada zachowanie zwierząt podczas wydarzenia


Na jeden z wyciętych kwadratów nałóż folię aluminiową i przyklej ją taśmą. Następnie wykonaj w nim bardzo mały otwór za pomocą długopisu lub innego ostrego przedmiotu.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Kiedy nastąpi zaćmienie, odsuń się od niego i trzymaj pudełko przed głową, abyś mógł zajrzeć do środka przez wycięte pudełko. Folia aluminiowa z otworami powinna być skierowana w stronę słońca.

Adres e-mail, którego potrzebujesz, aby codziennie otrzymywać najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Promienie słoneczne wejdą przez otwór, a obraz zaćmienia zostanie wyświetlony na kartce papieru na dole pudełka.

Maren i Fiona Boone patrzą przez domowe projektory otworkowe, gdy setki ludzi zebrały się na Uniwersytecie Zachodnim, aby obejrzeć częściowe zaćmienie słońca w Londynie, Ontario, poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.

Kanadyjska prasa / Dave Chidley

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Rakieta Arianespace Vega może dziś wieczorem podjąć próbę wyniesienia na orbitę 12 satelitów, po ostatniej próbie. Oto jak oglądać

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *