NHL99: szkic, który zawiera ranking najlepszych graczy we współczesnej historii NHL

NHL99: szkic, który zawiera ranking najlepszych graczy we współczesnej historii NHL

Kto jest największym graczem NHL wszech czasów?

łatwe czytanie? Wayne Gretsky.

Kto poza zawodnikiem, który w ciągu 20-letniej kariery w NHL strzelił najwięcej bramek, asyst i punktów w historii ligi? Kiedy Gretzky przeszedł na emeryturę, miał 61 rekordów NHL, a większość z nich stoi do dziś.

Miejsce Gretsky’ego na szczycie list przebojów nie wydaje się być przedmiotem dyskusji, więc nie będziemy o tym dyskutować. Zamiast tego kolejne 99 witryn śledzi 99, które musimy rozwiązać.

Witamy w NHL99, projekcie, który ma na celu przedstawienie znanego nowego pomysłu: Kto był 100 najlepszymi graczami w historii NHL po rozszerzeniu po 1967 roku? Spójrzmy prawdzie w oczy, było kilka prób wyłonienia najlepszych graczy wszechczasów, więc jest to punkt wyjścia i podstawowy mod.

Nie chcieliśmy ponownie przechodzić przez tę samą starożytną krainę. Zamiast tego chcieliśmy spróbować czegoś nowego, a NHL po 1967 wydawał się dobrym punktem wyjścia. Dlaczego? Bo kiedy gra i biznes hokejowy zmieniły się drastycznie. Zamiast sześciu drużyn pojawiło się nagle 12. Zamiast ligi zdominowanej niemal wyłącznie przez Kanadyjczyków przybyło kilku graczy i ostatecznie napływali gracze z każdego zakątka świata.

Dziś zaczyna się odliczanie. Nazywamy to NHL99, ponieważ na naszej liście Top 100 jest 99 miejsc do debaty, a numer 99 rezonuje z fanami hokeja na całym świecie.

Uwaga, spoiler, Wayne Gretzky jest numerem 1 na naszej liście. Można argumentować, że Gretsky faktycznie należy do Galerii Sław w dwóch kategoriach – jako gracz i jako budowniczy. Prawdopodobnie nikt nie stworzył więcej gier NHL na lodzie i poza nim niż Gretzky.

Ale stało się interesujące i kontrowersyjne po Gretsky. Dziewięciu pisarzy z The Athletic odebrało głosy na ten projekt: Eric Duhatschek, Dom Luszczyszyn, Shayna Goldman, Ian Mendes, Scott Wheeler, Sean Gentille, Michael Russo, Sean McIndoe i James Mirtle.

READ  Odejście Kyle'a Lowry'ego z Raptors wydaje się z czasem bardziej pewne

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *