NB Raport COVID-19: 43,5% kwalifikującej się populacji zostało w pełni zaszczepionych, brak nowych przypadków

New Brunswick nie zgłosił żadnych nowych przypadków COVID-19 w środę, po raz czwarty w tym miesiącu, kiedy nie potwierdzono żadnych nowych przypadków.

Główny lekarz medycyny, dr Jennifer Russell, powiedział, że w hrabstwie jest 10 aktywnych przypadków COVID. Powiedziała, że ​​jest to najniższa liczba aktywnych spraw w prowincji od października ubiegłego roku.

„Szczepionki robią różnicę” – powiedziała podczas briefingu na temat wirusa Covid. „Szczepiając się, robisz różnicę”.

Powiedziała, że ​​ze 121 przypadków potwierdzonych w czerwcu tylko pięć dotyczyło osób, które zostały w pełni zaszczepione.

W tym czasie nikt, kto był w pełni zaszczepiony, nie był hospitalizowany ani nie zmarł.

Akcja szczepień osiągnęła w środę kolejny kamień milowy, z ponad 300 000 New Brunswickers zaszczepionych w wieku 12 lat lub starszych.

Po weekendowej przerwie we wtorek podano 14 743 dawki szczepionki COVID-19, w tym 13 259 drugich dawek, co podniosło wskaźnik dwudawkowych szczepień do 43,5%. Panel COVID-19 oferuje.

Przy 1484 dodatkowych pierwszych dawkach, prawie 79 procent kwalifikujących się New Brunswickers otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Cel ochrony pod Droga do zieleni jest zaszczepienie co najmniej 75 procent kwalifikującej się populacji do 2 sierpnia i zniesienie wszystkich ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego, w tym masek, pod warunkiem, że liczba hospitalizacji z powodu COVID pozostanie niska, a wszystkie okręgi zdrowia utrzymają żółty poziom ostrzegawczy COVID

Sekretarz zdrowia Dorothy Sheppard powiedziała, że ​​jest „dość prawdopodobne”, że hrabstwo będzie w stanie przejść do zielonej fazy ze swoim celem.

Po zniesieniu obowiązkowego stanu wyjątkowego rząd nie będzie już egzekwował istniejących przepisów i ograniczeń.

„Od firm zależy, czy natychmiast powrócą do operacji sprzed pandemii, czy wolą robić to stopniowo” – powiedziała. „To samo dotyczy jednostek.

„Niektórzy ludzie mogą przyjąć natychmiastowy powrót do normalności, podczas gdy inni będą czuć się bardziej komfortowo w innym tempie”.

READ  Biden stawia na globalne dostawy chipów, aby powstrzymać działalność amerykańskich firm w Chinach

W przypadku placówek opieki długoterminowej Zielone Środowisko wejdzie w życie dwa tygodnie po zniesieniu ograniczeń, powiedziała, aby chronić dobro i bezpieczeństwo wrażliwych mieszkańców.

Każda osoba w wieku powyżej 12 lat może otrzymać szczepionkę COVID-19. mogą Zarezerwuj wizytę online Za pośrednictwem Kliniki sieci Horizon lub sieci zdrowia Vitalité lub za pośrednictwem Uczestnicząca apteka.

Osoby są uprawnione do drugiej dawki, gdy minęło co najmniej 28 dni od pierwszej dawki.

Muszą przynieść kopię karty szczepień, którą otrzymali po otrzymaniu pierwszej dawki, a podpisany formularz zgody oraz ich kartę Medicare.

W tym tygodniu odbędzie się seria mobilnych klinik mobilnych, aby zwiększyć dostępność szczepień. Zawierają:

  • Wiadro – Centre des Loisirs de Paquetville, 1086 du Parc St. Środa, 10:00-16:00
  • św Parking Ratuszowy, 212 Water Street, czwartek, 8:30-13:00
  • Bathurst – Polarama, 2020 St Peter Street, czwartek, 10:00-16:00
  • Port Blacka – Fendi Arena, ul. Arena 6, piątek od 9:30 do 16:00
  • Głęboki – Polarama, 476 Goffin Rd, sobota, 11:00-18:00

Dostępne są kopie dokumentacji szczepień

Mieszkańcy New Brunswickers, którzy utracili historię szczepień, mogą poprosić o nową kopię, kontaktując się z apteką, w której zostali zaszczepieni, lub dzwoniąc do swojego lokalnego urząd zdrowia publicznego Jeśli zostali zaszczepieni w przychodni regionalnej służby zdrowia.

Zdrowie publiczne poinformowało, że rozpatrzenie wniosku o wymianę utraconej dokumentacji może potrwać kilka dni.

2 osoby w szpitalu

W szpitalu są dwie osoby z COVID-19 i żadna na oddziale intensywnej terapii.

New Brunswick miało 2336 potwierdzonych przypadków chorób układu oddechowego od początku pandemii, z 2279 wyzdrowieniami i 46 zgonami związanymi z COVID.

Łącznie przeprowadzono 366 232 testy, w tym 565 we wtorek.

Brak nowych powiadomień o widoku publicznym. Poprzednie zawiadomienia o ekspozycji publicznej można znaleźć na Strona rządu Nowego Brunszwiku.

READ  Komitet OPEC+ oficjalnie ogranicza wydobycie ropy

Co zrobić, jeśli masz objawy?

Osoby, które martwią się, że mogą mieć COVID-19, mogą Zrób test samooceny online.

Zdrowie publiczne mówi, że objawy choroby obejmowały wysoką temperaturę powyżej 38 stopni Celsjusza, nowy lub nasilający się kaszel, ból gardła, katar, ból głowy, pojawienie się nowego zmęczenia i trudności w oddychaniu.

U dzieci objawy obejmowały również fioletowe znaczenia na palcach rąk i nóg.

Osoby z jednym z tych objawów powinny pozostać w domu, zadzwonić do Tele-Care 811 lub swojego lekarza i postępować zgodnie z instrukcjami.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *