Miasto Edmonton prosi o wkład w rewitalizację Old Strathcona – Edmonton

Miasto Edmonton prosi o wkład w rewitalizację Old Strathcona – Edmonton

Miasto Edmonton zwraca się do opinii publicznej o opinię na temat planu przekształcenia dzielnicy Old Strathcona w Edmonton w centrum społeczności w ramach wysiłków miasta na rzecz rewitalizacji tego obszaru.

Po dwóch fazach i sesjach zaangażowania społecznego miasto wkroczyło w trzecią fazę Stara strategia domeny publicznej Strathcona.

Proponowany plan zawiera siedem zaleceń, w tym dodanie większej liczby terenów zielonych i ścieżek rowerowych, zmianę White Street w taki sposób, aby priorytetowo traktowano pieszych i transport oraz zamknięcie części 83. Street dla pojazdów.

„Większość klientów, którzy przychodzą do tych sklepów, tak naprawdę nie są kierowcami. Ludzie znacznie przeceniają liczbę kierowców”, powiedział radny miasta Ward Papasteau Michael Janz.

„Chcemy mieć przestrzenie bez względu na porę roku. Gdzie można rozpalić ognisko, gdzie można organizować festiwale. Mieliśmy Ice on the White i inne zimowe festiwale. Nawet zimą ludzie szukają miejsc, – wyjaśnił Jans. Wspaniale jest jechać i dobrze się bawić.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Janz powiedział, że ma pytania dotyczące wpływu zamknięcia fragmentów ruchu na firmy, w tym na targ rolniczy Old Strathcona i teatr Fringe.

Adres e-mail, którego potrzebujesz, aby codziennie otrzymywać najważniejsze wiadomości z Kanady i całego świata.

Targ rolniczy Old Strathcona znajduje się w czarnej części 83. ulicy i może być przeznaczony wyłącznie dla pieszych.

Koordynatorka ds. komunikacji Eileen Doucette powiedziała, że ​​starają się przyciągnąć do społeczności jak najwięcej osób.

„To mogłaby być naprawdę fajna rzecz, ożywiająca rynek i dająca nam więcej przestrzeni na zewnątrz, abyśmy mogli rozszerzyć rynek na ulice i zapewnić bezpieczeństwo pieszym” – powiedziała.

Doucet powiedział jednak, że jeśli plan zostanie zatwierdzony, rynek będzie musiał przejść gruntowny remont.

„Nie ma dostępu dla ciężarówek. Będziemy musieli przenieść cały obszar załadunku” – powiedziała. „W tej chwili, aby załadować wszystkie te ciężarówki rolników, będziemy musieli zamontować drzwi uchylne po wschodniej stronie budynku. Ale to wszystko wpisuje się w nasz plan rewitalizacji.

READ  Masakra po godzinach, jak Amazon Plunges, Apple, Intel, Tesla, a nawet Meta Dive

Część proponowanego planu dodania terenów zielonych oznacza usunięcie parkingu, który rolnicy wynajmują miastu, aby zapewnić bezpłatny parking dla klientów.

„Bezpłatny parking jest obecnie towarem. Posiadanie go i oferowanie bezpłatnego parkingu naszym klientom to ogromna korzyść dla rynku” – wyjaśniła. „Kilka przecznic dalej w dolinie rzeki jest dużo pięknej zieleni .”

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Radny wyjaśnił, że kierowcy nadal będą mogli przyjechać do Old Strathcona, ponieważ zmiany będą dotyczyć tylko niektórych obszarów.

„Wiemy, że w okolicy znajduje się 3500 miejsc parkingowych. Jest ich dużo. Musimy lepiej pokazywać ludziom, że «tu parkuje się samochód i tu należy się udać»” – wyjaśnił.

Jans powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy zmiany są możliwe. Powiedział, że miną lata, zanim jakiekolwiek prace będą mogły się rozpocząć.

„Nawet jeśli rada zatwierdzi plan, nadal potrzebuje on środków finansowych” – wyjaśnił. „Będzie to obejmować połączenie finansowania różnych krajobrazów ulic, finansowanie przestrzeni parkowych i ewentualnie sprzedaż niektórych nieruchomości, które mogłyby stać się nowymi mieszkaniami” – dodał.

Mieszkańcy mają czas do 7 kwietnia, aby zabrać głos w internecie Ankieta online Zanim trafi ona do Rady Miejskiej w sierpniu.

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *