Mark Cuban ostro krytykuje Elona Muska za komentarze DEI

Mark Cuban ostro krytykuje Elona Muska za komentarze DEI

W serii postów na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter, Mark Cuban zaatakował Elona Muska w związku z jego komentarzami na temat wysiłków na rzecz różnorodności, równości i włączenia społecznego (DEI).

W środę Musk, właściciel X i Tesli, kilkakrotnie opublikował w Internecie post, w którym stwierdził, że wysiłki DEI są rasistowskie.

„Dyskryminacja ze względu na rasę, co robi DEI, jest dosłownie definicją rasizmu”. Rozprowadź piżmo.

W osobnym poście Musk powiedział Odpowiadaj na komentarze O rezygnacji rektora Uniwersytetu Harvarda, Claudine Guy, powiedział: „DEI to po prostu kolejne słowo określające rasizm. Wstyd każdemu, kto go używa”.

Kubańczyk, przedsiębiorca, były gospodarz programu „Shark Tank” stacji ABC i współwłaściciel drużyny Dallas Mavericks, wyszedł na scenę, aby przemówić. Przekaż Muskowi jego myśli DEI znajduje się na liście numerowanej i literowanej.

„Dobre firmy szukają tam, gdzie inne nie, aby znaleźć pracowników, którzy zapewnią Twojej firmie najlepszą możliwą pozycję do odniesienia sukcesu. Możesz się z tym nie zgodzić, ale uważam za oczywiste, że istnieją ludzie różnych ras, grup etnicznych i orientacji itp.” – napisał Cuban. „Są regularnie wykluczani z rozważań o zatrudnieniu.” „Poszerzając nasze poszukiwania pracy o nich, możemy znaleźć bardziej wykwalifikowane osoby. Strata firm, które boją się DEI, jest moim zyskiem.

Kubańczyk dodał, że Stany Zjednoczone to kraj o bardzo zróżnicowanej demografii, ale zaufanie do firm spada. Ludzie łatwiej nawiązują kontakt z ludźmi podobnymi do nich, a zróżnicowane miejsce pracy, w którym reprezentują się interesariusze, jest dobre dla biznesu, stwierdził Cuban.

Biznesmen powiedział, że przez wiele lat błędnie myślał, że równe traktowanie ludzi oznacza traktowanie ich w ten sam sposób, a równość uważał za podstawową zasadę biznesu. Namawiał Muska, aby uznał różnice między swoimi pracownikami i „wykorzystywał ich mocne strony, tam gdzie to możliwe”. Kubańczyk powiedział, że włączenie społeczne polega na tworzeniu środowiska wolnego od niepotrzebnej presji, które zwiększy produktywność. Kubańczyk powiedział, że nie jest łatwo zapewnić pracownikom poczucie komfortu, ale włączenie jest konieczne.

READ  Wzrost zamówień na nowe samochody i części prowadzi do ogólnego wzrostu sprzedaży detalicznej w Kanadzie

Kubańczyk skrytykował Muska w swoim najnowszym poście, mówiąc, że jeśli nie widzi potrzeby stosowania DEI w swoich firmach lub nie zdaje sobie sprawy z „przewagi konkurencyjnej”, jaką zapewnią wysiłki DEI, powinien zapoznać się z poniższymi komentarzami.

„To ci sami ludzie, którzy dla Ciebie pracują lub są Twoimi współpracownikami. Każdy ma prawo do swoich praw [point of view]Ale to są te same uczucia, nawet jeśli tak jest [not] „Powiedział to głośno i słychać to głośno i wyraźnie w pracy” – podsumował Cuban.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *