Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Rosji po raz piąty bije rekord | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego

Rosja zgłosiła w sobotę 697 zgonów związanych z COVID, co jest najwyższą potwierdzoną jednodniową liczbą od wybuchu pandemii.

Zgony z powodu koronawirusa w Rosji osiągnęły rekordowo wysoką sobotę piąty dzień z rzędu, a władze zgłosiły 697 zgonów, ponieważ kraj stoi w obliczu szybkiego wzrostu liczby infekcji.

Poprzedni szczyt 679 zanotowano w piątek.

Rosyjska grupa zadaniowa ds. koronawirusa zgłosiła w sobotę 24 439 nowych przypadków – najwyższy dzienny wynik od stycznia i ponad 1200 przypadków dzień wcześniej. Moskwa, region peryferyjny i Sankt Petersburg odpowiadały za prawie połowę nowych spraw w sobotę.

Urzędnicy obwiniają za wzrost wysoce zaraźliwe gatunki delty i letni popyt na szczepionki.

Kreml upierał się w piątek, że władze nie dyskutują o kolejnej blokadzie. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przyznał, że sytuacja z wirusem Corona była nadal „napięta” w wielu regionach, ale powiedział: „Nikt nie chce żadnego zamknięcia”.

Moskwa, region najbardziej dotknięty epidemią w Rosji, odnotowała w sobotę 7446 przypadków, podczas gdy w Sankt Petersburgu, w którym w piątek wieczorem odbyły się ćwierćfinały Euro 2020 między Hiszpanią a Szwajcarią, odnotowano 1733 przypadki i 110 zgonów. Zdjęcia ze stref kibica w mieście pokazywały wiele osób bez obowiązkowych zakryć ust i nosa.

Ludzie czekają w kolejce po szczepionkę COVID-19 w centrum szczepień w parku Sokolniki w Moskwie 2 lipca 2021 r. [Dimitar Dilkoff/ AFP]

Rosja miała nadzieję, że jej kampania szczepień stłumi nową falę, ale spotkała się z powszechnym sceptycyzmem i powolnym wzrostem, ponieważ tylko 16 procent jej populacji 146 milionów jest zarażonych.

Obawiając się nowego wzrostu liczby przypadków, urzędnicy nałożyli szereg środków, aby zmusić lub zachęcić ludzi do szczepienia.

W Moskwie, która nie była pod ścisłą blokadą od zeszłego lata, urzędnicy zabronili teraz ludziom chodzić do kawiarni, barów i restauracji, chyba że okażą dowody szczepienia, odporności lub negatywnego testu.

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin powiedział, że ponad 2,7 miliona ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki. Powiedział, że codziennie szczepi się od 60 do 70 000 osób i ma nadzieję, że liczba osób, które przyjęły pierwszą dawkę, osiągnie w przyszłym tygodniu trzy miliony.

READ  Alex Jones musi zapłacić 45,2 miliona dolarów odszkodowania, zgodnie z zasadami sędziego w Teksasie

W pewnej lokalizacji w stolicy 21-letnia studentka Svetlana Stepereva powiedziała AFP, że przez około dwie godziny stała w kolejce po szczepionkę COVID-19.

„Chcę się zakłuć i czuć się bezpiecznie” – powiedziała.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *