Lewandowski wysyła Polskę na mundial, Szwecja pudłuje | Gra narodowa

Lewandowski wysyła Polskę na mundial, Szwecja pudłuje |  Gra narodowa

Sorsov, Polska (AB) – Polska zmierzająca na Mistrzostwa Świata – oczywiście Robert Lewandowski pomógł tam wysłać swoją drużynę.

Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał rzut karny w 50. minucie, aby zapewnić Szwecji zwycięstwo 2:0 nad Szwecją w tegorocznym finale europejskich playoffów we wtorek.

Piotr Zieliński dorzucił drugą bramkę dla Sorzo dla Polaka, który po raz drugi rywalizuje w największej piłkarskiej imprezie.

To może być ostatnia szansa dla 33-letniego Lewandowskiego, który w 129 występach w barwach swojego kraju strzelił aż 75 goli.

„To było takie trudne, ta presja” – powiedział Lewandowski. „Chociaż wykonałem w życiu wiele rzutów karnych, jest to trudne.

„Wiem, że wiele osób patrzy na mnie w tym momencie… Wiem, że ten moment będzie bardzo ważny. Skupienie się na piłce w tym momencie nie było łatwe, ale udało mi się to zrobić”.

Według starszego napastnika Szwecji, Sladena Ibrahimovicia, na pewno nie zagra on w kolejnym mundialu.

Ibrahimovic, lat 40, wrócił do 80. minuty jako rezerwowy po niedawnej kontuzji ścięgna Achillesa, ale nie zdołał znaleźć siatki, aby przywrócić Szwecję do play-offów. W 2018 roku Szwecja zakwalifikowała się do pokonania Włoch o ponad pół metra w tym momencie – bez Ibrahimovicia, który następnie wycofał się z międzynarodowej piłki nożnej – ale Polska tym razem zdobyła przewagę w strzelaninie na jedną nogę i zapłaciła za Sorso.

Zapytany, czy wróci do szwedzkiej drużyny narodowej, Ibrahimovic powiedział: „Wierzę, że tak. Mam nadzieję, że tak długo, jak mogę przyczynić się do czegoś, grając zdrowo.

Lewandowski powiedział, że pokonuje barierę bólu.

– Mieliśmy wiele problemów przed tym meczem – wielu naszych zawodników, w tym ja, było kontuzjowanych. Miałem problem z kolanem – powiedział Lewandowski.

„Cierpiliśmy, ale teraz możemy świętować. Jestem dumny i szczęśliwy.

Bramka dla szwedzkiego środkowego obrońcy Marcusa Danielsona padła po złym kontakcie i ponownie nie zdołał zapanować nad podaniem. Zieliński pobiegł bez przeszkód i pokonał bramkarza Robina Olsona w słupek.

Szwedzi pokonali stracone szanse po obu stronach przerwy przez Emila Forsberga, którego uratował bramkarz Wojciech Szczecin.

– Jestem bardzo rozczarowany – powiedział szwedzki trener John Anderson. „To mecz, do którego możemy dotrzeć. Stworzyliśmy okazje, ale nie strzeliliśmy gola.

„Dziś wieczorem nic nie idzie po naszej myśli. Ale musisz upewnić się, że wszystko idzie po twojej myśli. Nie możesz winić innych okoliczności.