LeBrun: Najnowsze informacje na temat Erika Karlssona, w tym zainteresowanie Maple Leafs i dalsze narzekanie przed NHL Draft

LeBrun: Najnowsze informacje na temat Erika Karlssona, w tym zainteresowanie Maple Leafs i dalsze narzekanie przed NHL Draft

Nashville, Tennessee. – Zacznijmy od tego, że nie ma gwarancji, że zwycięzca Norris Trophy, Eric Carlson, zostanie wymieniony.

Biorąc pod uwagę fakt, że pozostały mu cztery lata kontraktu o średniej rocznej wartości 11,5 miliona dolarów, byłoby to trudne do zrealizowania — nawet jeśli Sharks są gotowi zjeść trochę kapelusza.

Wystarczy spojrzeć na transakcje, w które Kevin Hayes, Taylor Hall i Ryan Johansen byli zaangażowani w ciągu ostatnich kilku dni, aby zrozumieć ekonomię trzeciego roku w większości zamrożonych okładek. Wszystkie trzy zostały sprzedane za darmo, a Nashville (Johansen) i Filadelfia (Hayes) posiadały 50 procent.

„To niedorzeczne, jakie to trudne”, powiedział jeden z dyrektorów generalnych NHL ds. przenoszenia pieniędzy w obecnym klimacie.

Powiedziawszy to, Sharks GM Mike Grier, obóz Karlsson prowadzony przez Craiga Ostera z Newport Sports i sam Carlson są równie entuzjastycznymi partnerami, którzy chcą znaleźć opcję handlową. Są na tej samej stronie.

W związku z tym Karlsson nie dostarczył Sharks konkretnej listy drużyn. Auster dał Grierowi dość otwarte płótno, aby mógł w pełni wykorzystać rynek i zobaczyć, co może mieć sens. Wyraźnie chce dołączyć do zespołu play-off, który ma szansę na zwycięstwo.

A na koniec dnia Carlsson ma kompletną klauzulę braku działania, która pozwoli mu podpisać kontrakt z drużyną.

Ale pomysł z bramy nie polega na ograniczaniu opcji Griera, gdy usuwa on potencjalny rynek.

„Rozmawialiśmy z Ericiem i jego grupą i myślę, że chciałby mieć szansę rywalizacji o Puchar Stanleya i rozumiem to” – powiedział Greer we wtorek po południu w rozmowie z mediami. „Jego harmonogram dotyczący tego, gdzie jest w swojej karierze, nie do końca pokrywa się z tym, gdzie jesteśmy w naszym procesie budowania kopii zapasowej.

„Rozmawialiśmy z wieloma zespołami. Istnieje poważne zainteresowanie, a niektórzy ludzie zanurzają palec w wodzie, aby zobaczyć, jak coś może wyglądać.”

Ale wiedz o tym, w przeciwieństwie do handlu Hallem, Johansenem i Hayesem, Grier tak naprawdę szuka zwrotu za Carlsona.

READ  Stu Kwan: ​​„Cel Kanadyjczyków w tym sezonie jest prosty: „Rozwijaj się jako zespół”

„On nie jest kimś, kogo chcę po prostu puścić” – powiedział Greer.

Grier, zapytany podczas rozmowy telefonicznej o przykłady Halla i Hayesa oraz trudności w przemieszczaniu pieniędzy w tej chwili, dodał Grier: „Oczywiście, w świecie, w którym wciąż jesteśmy, zdecydowanie trudno jest uzyskać wypłatę. I my to rozumiemy.W pewnym momencie prawdopodobnie będzie to trochę dawania z naszej strony.

„Ale dla ludzi, którzy myślą, że zjadamy 50 procent jego kontraktu i tym podobne rzeczy, prawdopodobnie tak się nie stanie. Bez obrazy dla Hayesa i Hallsy’ego, obaj są bardzo dobrymi graczami i mieli dużo sukcesów w tej lidze, ale Erik jest wyjątkowym zawodnikiem na Jego drodze do bycia zawodnikiem Hall of Fame. Jest zdrowy. Udowodnił, że jest zdrowy w zeszłym roku. Jest wyjątkowym zawodnikiem, który napędza atak, jak niektórzy inni w tej lidze To nie jest ktoś, kogo odrzucimy na bok i nie weźmiemy pod uwagę, próbując pomóc organizacji”.

Rozumiem, że Sharks rozmawiali z kilkoma zespołami, w tym z Toronto, Seattle i Karoliną.

Brad Treliving, dyrektor generalny New Leafs, jest znany z tego, że chce sprawdzać, kiedy w grze pojawiają się wielkie nazwiska, i to może być wszystko, co tutaj zrobił. A może po prostu jest naprawdę zaintrygowany tym, co Carlson może wnieść za obniżoną pensję w Blue Line Leafs.

Jedno jest pewne: Treliving musi jak najszybciej oczyścić pozycje kontraktowe Austona Matthewsa i Williama Nylandera, aby dokładnie wiedział, z czym musi pracować i czy pozwoli mu to na inne ruchy. Fani Leafs nie powinni przejmować się postawą Matthewsa. W pewnym momencie podpisze przedłużenie. On nigdzie się nie wybiera.

To sytuacja Nyllandów, która może pójść w obie strony. Powiedziano mi, że Treliving spotkał się w Nashville z agentem Nylandera, Louisem Grossem, w ciągu ostatnich kilku dni. Dla Toronto ważne będzie zrozumienie, co Nylander ma na myśli w związku z przedłużeniem, aby mogli zobaczyć, czy mogą sobie na to pozwolić. Treliving powiedział na spotkaniu medialnym tutaj w Nashville we wtorek, że jedynym priorytetem zespołu jest podpisanie umowy z Nylanderem, ale jasne jest, że jego praca polega na odbieraniu telefonów i słuchaniu perspektyw, które mogą poprawić zespół. Możesz przeczytać w fakcie, że GM Leafs uzyskał wgląd w rynek handlowy dla Nylandera, nawet gdy skupiał się na chęci podpisania z nim kontraktu.

READ  NHL99: szkic, który zawiera ranking najlepszych graczy we współczesnej historii NHL

Tymczasem zainteresowanie Hurricanes Carlsonem ma sens, biorąc pod uwagę ich zmagania z przewagą w minionym sezonie. Jednak jak każdy zespół, który próbuje dokonać wymiany z San Jose Carlsona, sedno negocjacji sprowadza się do tego, ile Rekiny są skłonne zjeść.

Oczywiście Carlson jako gracz za 8 lub 7,5 miliona dolarów różni się od Carlsona jako gracza za 9 lub 9,5 miliona dolarów.

Warto zauważyć, że Karolina zeszłego lata wymieniła się z San Jose za Brenta Burnsa, więc istnieje możliwość ponownego spotkania Burns-Carlson, jeśli zespoły zaczną poważniej rozmawiać w sprawie handlu.

Ale znowu, jak sam Greer zauważył we wtorek podczas rozmowy z mediami, rozmawiał z wieloma zespołami.

narzekanie gdzie indziej:

• Niektórzy postrzegali Detroit jako logiczne miejsce lądowania dla Alexa DeBrincata – Detroit był w jego składzie – ale moje wyczucie sytuacji we wtorek było takie, że Red Wings nie byli blisko zawarcia umowy z Ottawą. Wiem, że DeBrincat miał Dallas jako jedno ze swoich ulubionych miejsc, a gwiazdy rozmawiały z Ottawą o DeBrincat. Ale biorąc pod uwagę status gwiazdy, musieliby jakoś przenieść pieniądze. Jest mało prawdopodobne, aby gwiazdy były w stanie to zrobić. Nadal rozmawiają też z zawieszonym UFA Maxem Domi.

Jak informowałem w zeszłym tygodniu, Sens GM Pierre Dorion jest w porządku z wyborem w pierwszej rundzie na rok 2024, więc ten tydzień nie liczy się jako ostateczny termin zawarcia umowy przez DeBrincata. nadal jest czas.

Ale pamiętaj, że każdy zespół, który chce wymienić DeBrincata, znakomitego strzelca, który ma zaledwie 25 lat, będzie kosztował od 8,5 do 9 milionów dolarów rocznie na przedłużenie. Ponownie, miejsce na czapkę jest teraz problemem prawie wszędzie. Częściowo dlatego ten handel nie był tak łatwy do odniesienia sukcesu.

READ  Kanadyjskie bramki do medali olimpijskich odrzucone w związku z zakłóceniami związanymi z COVID-19

• Gdy Habowie zdali sobie sprawę, że stoją na drodze Pierre-Luc Dubois, skupili swoje wysiłki na Alexie Newhawku. To wyraźnie spadek talentu DuBois, ale tak jak GM Kent Hughes rok temu widział uparty mecz w Kirby Dash, tak widział go w 22-letnim Newhawks, który był wybrany w pierwszej rundzie 2019 roku. rodzaj hazardu, który ma dla niego sens Miejsce Montrealu na liście ciągle się zmienia.

• Rozmawiałem w poniedziałek z Caps GM Brianem MacLellanem, który jest tak samo ciekawy jak wszyscy, dlaczego nazwisko Toma Wilsona krąży w młynie plotek. McClellan powiedział, że nie rozmawia z zespołami o Wilsonie i nie chce go przenosić.

• Kiedy ta większa umowa z The Blues nie doszła do skutku, ponieważ Tore Krogh nie chciał zrezygnować z możliwości wymiany do Filadelfii, Flyers ograniczyli ofertę do Hayesa dopiero w szóstej rundzie, zjadając 50 procent Hayesa. To trudna wymiana dla Filadelfii, ale myślę, że dyrektor futbolu Flyers, Danny Brier, chciał dobrze spisać się z Hayesem i dać mu nowy start, którego szukał.

• Mam wrażenie, że Karolina i Filadelfia nadal zamierzają spróbować sprawić, by wymiana Tony’ego DiAngelo zadziałała, gdy tylko liga na to pozwoli. Wróć do narzekania w poniedziałek, gdzie wyjaśniłem, co się tam stało.

• Agent Mark Levine powiedział we wtorek, że jego klient, Shane Ghostesbehery, „nie przedłuży kontraktu z Karoliną”. W sobotę stanie się UFA.

(Górne zdjęcie autorstwa Erica Carlsona: Claus Andersen / Getty Images)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *