Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: najtrudniejsze spotkanie na drodze do mistrzostw świata. Polacy grają z Anglią

Polska pokonała Anglię 0: 1 w eliminacjach do Mistrzostw Świata na Wembley w Londynie. Harry Kane strzelił z rzutu karnego w 19. minucie spotkania.

Reprezentacja Polski na czele z Paulo Sousą walczy o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Reprezentacja Polski ma już dwa eliminacje. W pierwszym meczu Polacy zremisowali golami Węgier (3: 3) Krzysztof Piątek, Kamil Jóźwiak i Robert Lewandowski. W drugim meczu udało im się wygrać z Andorą (3: 0). Weszli na listę snajperów Robert Lewandowski ja Carol Świderski.

Teraz ta drużyna zmierzy się ze swoim najbardziej zaciekłym rywalem Anglii.

Tuż przed rozpoczęciem meczu Paulo Sousa ogłosił, że drużyna walczy o punkty w środę wieczorem. Jak wiadomo, Robert Lewandowski opuści boisko, a jego miejsce zajmą Kristoff Biestek i Carol Evidersky. Mimo wcześniejszych obaw Crescors Krischowiak pozostaje w środowym meczu.

1-Wojciech Szczosny – 5-John Bednarek, 15-Kamil Klik (kapitan), 14-Michez Helic – 18-Bardos Peresziasky, 10-Grecourse Kryzhovyak, 16-Zakub Motor, 20-Piotr Zhelyzkowski-13, 23-Krzysztof Piątek.

Anglia: 1-Nick Pope – 2-Kyle Walker, 6-Harry Maguire, 5-John Stones, 3-Ben Sylvel – 8-Calvin Phillips, 4-Declan Rice, 7-Bill Photon – 11-Mason Mount, 9-Harry Kane (kapitan), 10-Rahim Sterling.

Anglicy świetnie wystartowali w eliminacjach. Najpierw pokonał San Marino 5: 0 i Albanię 2: 0. Dwa zwycięstwa zapewniły Anglii pozycję lidera w grupie I. Gracze Garetha Southgate będą chcieli utrzymać dobrą passę, więc nasi obrońcy muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby utrzymać takich graczy Harry Kane, Bill Foton, Rahim Sterling Czy Mason Mouth.

READ  Remis Mistrzostw Świata 2022: Hiszpania, Niemcy w grupie E; W grupie C Argentyna dołączyła do Polski i Meksyku

Mecz Anglia-Polska odbędzie się 31 marca 2021 roku o godzinie 20:45 na stadionie Wembley w Londynie.

Sprawdź więcej: Polska – Anglia. Gdzie obejrzeć mecz?

We wtorek rano ogłosił to Polski Związek Piłki Nożnej Chryzostom Krysovyak i Kamil Pyatkovsky uzyskali wynik pozytywny na obecność wirusa koronowego. Drugi z nich nie zagra w Londynie, a pomocnik lokomotywy Moskwa wróci – tak więc polska federacja od razu przystąpiła do negocjacji z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i umożliwienia zawodnikowi rywalizacji.

W ciągu dnia przeprowadzono drugi test Kryżowiaka, którego wynik był ujemny.

Wiadomo już, że Matthews Clichy i bramkarz rezerwy Łukasz Skoropsky, którzy są zarażeni koronawirusem, nie pojawią się na Wembley. Kontuzja kolana wykluczyła także kapitana Roberta Lewandowskiego.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *