Kontrakt na budowę (poza terenem starego portu D-Terminal

Nordecon AS i AS Tallinna Sadam zawarły umowę na zaprojektowanie i wybudowanie przestrzeni zewnętrznej przed Terminalem D w Starym Porcie. Wraz z otoczeniem obszar, który ma zostać przekształcony, wynosi około 5,2 hektara i obejmuje pierzeję terminala D, przednią część dzielnicy Lootsi oraz tereny łączące park z Reidi Road. Zgodnie z umową nowe rozwiązanie do zarządzania ruchem i sieci serwisowej, nowa architektura krajobrazu, nowe ścieżki dla pieszych, zadaszone parkingi dla autobusów i taksówek, parking dla samochodów osobowych, parking krótkoterminowy dla samochodów oraz nowe oświetlenie rozwiązanie wraz ze wszystkimi elementami aranżacji zewnętrznej zostanie zakończone.

Kontrakt jest wart 5,9 mln euro plus VAT, a prace zostaną zakończone w lipcu 2022 roku.

nordykon (www.nordecon.pl) to grupa firm wykonawczych, których główną działalnością jest zarządzanie projektami budowlanymi i generalnym wykonawstwem w sektorze budynków i infrastruktury. Geograficznie grupa działa w Estonii, Szwecji, Finlandii i na Ukrainie. Spółką dominującą grupy jest Nordecon AS, spółka zarejestrowana z siedzibą w Tallinie w Estonii. Skonsolidowane przychody grupy w 2020 r. wyniosły 296 mln euro. Grupa Nordicon zatrudnia obecnie 675 osób. Od 18 maja 2006 roku akcje spółki notowane są na głównej liście Nasdaq Tallinn.

Andrey Hobemagii
Nordecon AS
Kierownik Relacji Inwestorskich
Tel: +372 6272 022
e-mail: [email protected]
www.nordecon.pl

READ  Wjedź windą aż „w kosmos” do najnowszego cudu architektonicznego Dubaju, Muzeum Przyszłości

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *