Kometa 12P/Pons-Brooks: nowe zdjęcie – 27 stycznia 2024 r.

Kometa 12P/Pons-Brooks: nowe zdjęcie – 27 stycznia 2024 r.

Wykonaliśmy nowe zdjęcie komety 12P/pons-brooks, pokazujący piękny ogon, Chętnie się nim tutaj podzielimy.

Kometa 12P/Pons-Brooks: 27 stycznia 2024 r.

Powyższe zdjęcie pochodzi z zestawu Sigmy składającego się z 15, 120-sekundowych niefiltrowanych ekspozycji, wykonanych zdalnie za pomocą Artec250+Paramount ME+C3Pro61000EC Jednostka robotyczna jest dostępna w ramach projektu Virtual Telescope Project w Manciano we Włoszech. Powstała klatka kluczowa została starannie przetworzona, aby jak najlepiej pokazać kometę.

Kometa 12 s Tutaj pokazuje piękny, zakrzywiony ogon. W górnej części obrazu pojawia się jasna gwiazda. że to 61 sygnprzezwisko „Latająca gwiazda„W 1804 r. przez Giuseppe Piazziego, który w 1792 r. odkrył jej duży prawdziwy ruch (około 5 cali rocznie). 61 Cyg jest najjaśniejszą gwiazdą wśród pozornie szybszych gwiazd (jest siódmą z nich) i można ją zobaczyć gołym okiem W 1838 roku Frederick Bessel zmierzył odległość metodą paralaksy i odkrył, że wynosi ona 10,4 lat świetlnych, podczas gdy współczesna wartość wynosi 11,4. Było to pierwsze oszacowanie odległości do gwiazdy innej niż nasze Słońce.

Będziemy nadal monitorować kometę 12P/Pons-Brooks w nadchodzących tygodniach, gdy będzie ona zbliżać się do peryhelium, czyli 21 kwietnia.

Powrót do strony „Układ Słoneczny”.

Wesprzyj projekt Wirtualnego Teleskopu!

Wesprzyj nas! Przekaż darowiznę, a otrzymasz wyjątkową i limitowaną kolekcję obrazów Do Spektakularna kometa C/2020 F3 Neowise nad Rzymem, Do Potencjalnie niebezpieczne asteroidy i stacje kosmiczne I sporo więcej, Stworzone specjalnie dla fanów takich jak Ty!

(Możesz dostosować kwotę później)

READ  Tytan, księżyc Saturna, ma krajobrazy podobne do Ziemi: Naukowcy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *